Martha Leivestad og Galvan Mehidi lager podkast sammen i NRK
28.1.2025 07:00:00 CET | NRK | Pressemelding
Komikerne debuterer som podkast-duo. I «Misforstå meg rett» skal egne og publikums brannfakler frem i lyset. Premiere i NRK Radio tirsdag 4. februar.

Martha Leivestad og Galvan Mehidi er komikere og bestevenner. Etter å ha bablet sammen på scenen og i telefonen med hverandre i flere år, slår de seg endelig sammen for å lage podkast hos NRK.
– Det blir veldig gøy å lage podkast med Galvan og jeg gleder meg skikkelig til å komme i gang. Tidligere har jeg laget innhold i NRK som er støtende og morsomt. Nå skal jeg lage innhold som er morsomt og støtende, sier Leivestad.
Leivestad er var en del av NRKs YouTube-suksess «4ETG», og har laget programmet «Martha blir rik» på NRK. Hun har også hatt suksess med podkastene «Nuvel» og «Høvla øve» hos VGTV.
Mehidi er fast programleder i NRK-podkasten «Med all respekt». Han har også gjort stor suksess som komiker med soloshowet «Et takkebrev til Saddam», og vært skuespiller i blant annet «Makta».
Sterke meninger og brannfakler
I podkasten «Misforstå meg rett» skal de ta sterke meninger på alvor. Litt på alvor, i hvert fall. Alt er lov når både egne og publikums brannfakler skal opp og frem i lyset.
Er kvinner like morsomme som menn? Bør venner egentlig bare ligge sammen? Og orker man egentlig å dele livet med noen med trønderdialekt? Martha og Galvan gir deg svarene, og vil også høre hva du mener.
– Det finnes mange podkaster der ute, men det er fortsatt mye usagt. Vi skal være talerøret til folket, sier Mehidi og fortsetter:
– Jeg er veldig spent på å høre folkets synspunkter på ulike temaer. Vi skal være uredde og virkelig høre på hva folket har å si.
Kontakter
Janina MostiKommunikasjonsansvarlig
Tel:48058688janina.mosti@nrk.noBilder




Lenker
Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Skaperne av «Vikingane» skal lage ny humorserie for NRK26.5.2026 12:00:00 CEST | Pressemelding
Jon Iver Helgaker og Jonas Torgersen går sammen med NRK og canadiske CBC om å lage humorserien «The Posse» – en absurd westernkomedie lagt til 1880-tallets USA.
Ny podkastserie fra NRK: Demonutdriveren26.5.2026 06:00:00 CEST | Pressemelding
Et ektepar ble i 2024 dømt for grov mishandling etter å ha forsøkt å drive onde ånder ut av en ung kvinne. I NRK-podkasten «Demonutdriveren» har NRK-dokumentarist Trude Lorentzen og Dagen-journalist Bjørn Olav Hammerstad hatt unik tilgang til det domfelte paret.
NRK og TV 2 klare for norsk VM-fest20.5.2026 11:00:00 CEST | Pressemelding
Endelig skjer det igjen. Etter 28 års ventetid er de norske herrene tilbake på verdens største scene. NRK og TV 2 gir deg all dramatikken fra sommerens fotball-VM.
Erlend Mørch til fotball-VM i USA20.5.2026 09:39:34 CEST | Pressemelding
I den nye NRK-podkasten «Mørch og VM» får lytterne en reisedagbok fylt med stort engasjement for USA, grenseløs kjærlighet til det norske landslaget og profilerte gjester.
«Nordens svar på en urolig verden»13.5.2026 09:24:03 CEST | Pressemelding
Nordiske toppolitikere møtes til felles debatt om sikkerhetspolitikk. Danske DR er vertskap for sendingen, mens NRKs Åsa Vartdal er en av programlederne.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom