Kronprins Haakon kommer til Davis Cup på Fjellhamar
Kronprinsen kommer for å se Casper Ruud spille Davis Cup i Fjellhamar Arena 30. Januar.

Norge spiller sin viktigste landskamp i tennis på mange år og H.K.H Kronprins Haakon vil være på tribunen i Fjellhamar Arena for å heie på det norske laget mot Argentina.
En av verdens sterkeste tennisnasjoner, Argentina, er motstander når Norge spiller Davis Cup Qualifiers i Fjellhamar Arena. Det norske laget består av Casper Ruud, Viktor Durasovic, Nicolai Budkov Kjær, Lukas Hellum-Lilleengen og Leyton Rivera, mens Argentina sender et lag bestående av flere topp 100 spillere.
Slottet bekrefter at Kronprinsen har takket ja til invitasjonen fra Norges Tennis- og Padelforbund om å overvære kampen mellom Casper Ruud og Mariano Navone. Forventet kampstart er kl 20:00 torsdag.
- Vi er utrolig takknemlige for at vi har et Kongehus som viser interesse for tennis. Kronprinsens tilstedeværelse vil bidra til å sette en enda flottere ramme på arrangementet, og gi både spillere og publikum en ekstra stor opplevelse, sier Generalsekretær Aslak Paulsen i Norges Tennis- og Padelforbund.
- Kongefamilien betyr noe helt spesielt for idretten i Norge. Med Kronprinsens tilstedeværelse vil enda flere vise interesse for arrangementet, men det betyr også mye for lokalsamfunnet, Lørenskog kommune, de frivillige og alle andre som er på arenaen for å se tennis.
Kronprinsen var også til stede under Roland Garros-finalen i 2022, da Casper Ruud spilte sin første Grand Slam-finale.
Davis Cup startet for 125 år siden som en konkurranse mellom USA og Storbritannia, og er nå verdens største årlige lagkonkurranse i sport, med 155 nasjoner påmeldt i 2023. USA er mestvinnende i Davis Cup-historien med 32 seire, mens Italia er regjerende mester. Våre gjester fra Argentina har vunnet konkurransen èn gang.
Kontaktperson:
Espen Tvedt, Presse- og Mediesjef NTPF
Tlf: 995 33 880
Om oss
Forbundet er en sammenslutning av de lag eller grupper av lag innenfor Norges Idrettsforbund og olympiske og paralympiske komitè (NIF) som driver med tennis og padel.
Følg pressemeldinger fra Norges Tennis- og Padelforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Tennis- og Padelforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Tennis- og Padelforbund
- Tennis skal være for alle!19.3.2025 15:09:36 CET | Pressemelding
Alle fortjener en fin sommer, og vi vil gjerne bidra, sier Generalsekretær Aslak Paulsen i Norges Tennis- og Padelforbund. Sammen med BNP Paribas går nå NTPF inn og tilbyr barn og unge i familier med lav inntekt gratis tennis i sommer.
TENNIS PÅ LANGTUR: Casper, Viktor og Nicolai til Taiwan6.3.2025 13:58:12 CET | Pressemelding
Norge trakk Taiwan i Davis Cup World Group 1. Det betyr at Casper Ruud, Viktor Durasovic, Nicolai Budkov Kjær og resten av det norske tennislandslaget må ut på langtur i september!
NICOLAI KJÆR (18) VANT FØRSTE CHALLENGER-TITTEL: - Vilt imponerende!23.2.2025 14:53:03 CET | Pressemelding
18 år gamle Nicolai Budkov Kjær slo Viktor Durasovic i den helnorske finalen i Glasgow Challenger. - Vilt imponerende er dommen fra Generalsekretær Aslak Paulsen og President Lars Gjerdåker i Norges Tennis- og Padelforbund.
Første helnorske tennisfinale på 27 år22.2.2025 18:48:48 CET | Pressemelding
For første gang siden 1998 møtes to nordmenn i en ATP-finale. - Vi ser en ny æra i anmarsj, jubler Generalsekretær Aslak Paulsen og President Lars Gjerdåker i Norges Tennis- og Padelforbund.
LANDSLAGENE TIL NORDISK MESTERSKAP I PADEL ER KLARE: - Et tøft uttak!12.2.2025 12:56:21 CET | Pressemelding
Landslagene til tidenes første nordiske mesterskap i padel er klare. - Padel vokser raskt i Norge, og vi har mange gode spillere å velge mellom. Nå har vi det luksusproblemet at det er skikkelig tøft å ta ut landslagene, forteller landslagskapteinene.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom