Ny musikk fra Jon Ranes & ULD, Sam Fender, Alessia Cara, Lauren Spencer Smith samt MGP-låter

Jon Ranes & ULD slipper årets varmeste vinterlåt
WIG WAM TILBAKE I MGP-MANESJEN MED LÅTEN "HUMAN FIRE"!
lille Caesar har gått for langt
Nataleen klar for MGP finale med "The Game"
Ladybug klar for MGP: Slipper brennhet låt "Hot as Hell in Paradise"
Tone Damli trollbandt hele landet som tenåring i Idol i 2005. 20 år senere står hun klar til å innta Oslo Spektrum, når hun for tredje gang er med i Melodi Grand Prix – denne gangen med den energiske og smittende låten “Last Song”.
I dag slipper den svenske pop-legenden Carola sin nye singel, “Tack”. Singelen er en frisk nytolkning av Stein Torleif Bjellas låt “Takk”, der nostalgiske 70-talls strengeinstrumenter møter en markant 80-talls popestetikk. Med “Tack” viser Carola sin unike evne til å fornye og hedre Bjellas verk. “Tack” lover å bli en interessant krysning mellom svensk pophistorie og norsk låtskriving.
Flere ganger Grammy- og BRIT Award-vinner Kings of Leon returnerer til Norge for første gang på 12 år, denne gangen til Unity Arena Oslo, onsdag 27. august. Konserten på Unity Arena blir bandets første Norgeskonsert siden Hovefestivalen 2013, og deres første konsert i Oslo på 22 år, da de spilte for et utsolgt John Dee med kapasitet på 500. Bandet har solgt over 20 millioner album og 40 millioner singler på verdensbasis og har sluppet ni album, deres siste Can We Please Have Fun ble sluppet i fjor.
Lauren Spencer Smith ble først kjent for offentligheten da hun deltok på American Idol, men slo virkelig an da en demo av sangen "Fingers Crossed" gikk viralt på TikTok og gikk til #1 i flere land, deriblant Norge. Bare 21 år gammel har hennes musikk gitt gjenklang hos så mange – og har fått milliarder av streams til dags dato. Nå er hun klar med den nye låten “Pray”.
Med hits som “Here”, “Stay”, “Scars to Your Beautiful” og “How Far I’ll Go” fra Disney-filmen Vaiana, har den Grammy-vinnende sangeren og låtskriveren Alessia Cara samlet over 12 milliarder globale streams gjennom sin karriere. 14. februar slipper hun sitt nye album Love & Hyperbole, som inneholder tidligerer utgitte “Dead Man” og “(Isn’t It) Obvious” med John Mayer på en gitar solo samt den nye singelen “Slow Motion” som er ute i dag.
North Shields-helten Sam Fender er tilbake med den nye låten “Arm’s Length”. Dette er tredje singel fra hans nye album People Watching og slippes 21. februar. Nylig solgte han 160 000 billetter til en UK og EU-turné på 30 minutter og er nå annonsert for Coachella 2025.
Good Neighbours, fikk sitt gjennombrudd med hitlåten “Home”, som har strømmet over 350 millioner ganger. Nå er de ute med låten “Ripple”. Bandmedlemmene Oli Fox og Scott Verrill begynte å lage musikk sammen som et resultat av at de var studio-naboer i Øst-London, men de er langt fra noen nybegynnere innen musikk. Oli er en dyktig låtskriver som i 2018 var med Sigrid på hennes britiske turné mens Scott er kjent under artistnavnet kwassa.
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyInternational Promotion Manager
katrine.nagy@umusic.comOm oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Karen Moe med trøndersk cover av juleklassiker27.11.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Den 28. november kommer Karen Moe med «Når kjerkeklokka slår», et norsk cover av klassikeren «Fairytale of New York». Dette er Karens tredje utgivelse etter at hun vant «Årets nye countrystjerne» - samme konkurranse som Tobias Sten vant i fjor. Den folkekjære julesangen har fått en tydelig trøndersk country-vri, noe som tilfører ny magi til den velkjente og nostalgiske melodien.
MARCUS & MARTINUS ANNONSERER EN SJELDEN KONSERTOPPLEVELSE: - Velkommen til vårt rom, sier duoen.21.11.2025 10:00:00 CET | Pressemelding
8. mai 2026 inntar Marcus & Martinus scenen på Unity Arena i Oslo med “The Room” - en unik one night only konsertopplevelse som er en inngang i guttas eget univers og starten på en helt ny æra. Med en rå internasjonal produksjon i ryggen blir det en elektrisk opplevelse du ikke vil gå glipp av, med både gamle hits og helt nye låter fremført for aller første gang. Billetter slippes 28. november kl. 10:00 via Ticketmaster.no – Endelig er vi tilbake i Oslo! Vi gleder oss til en magisk kveld på Unity Arena. Takk til alle dere som har vært med oss gjennom årene, dere betyr alt for oss. Dette er begynnelsen på noe nytt for oss, en slags oppvåkning, sier Marcus & Martinus. Duoen vil medvirke i den kommende sesongen av TV 2-programmet «Hver gang vi møtes», som sendes fra januar 2026. Med dette markerer de sitt tilbakevendende fokus på norskspråklige låter. – Vi er så gira på å få ta med denne energien ut til dere og dele både ny musikk og gamle favoritter. ‘The Room’ markerer starten på en ny
Von Disco forelsker seg i Norge og får med seg Tigergutt101 på Here We Go Again!14.11.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Stjerneskuddene i den svenske gruppen Von Disco er klare for å erobre Norge. 14. november slipper de den energiske og dansbare singelen “Here We Go Again”, et samarbeid med favorittene i Tigergutt101 – en ærlig låt som handler om å gi slipp og gå videre. “Låta handler om en eks som prøver å komme tilbake, men følelsene er borte. Det er en ærlig og direkte sang om å gå videre – selv når den andre ikke klarer å gi slipp,” forteller Von Disco. Med et fengende refreng, dynamisk samspill mellom svensk og norsk vokal og en produksjon som oser nordisk klubbenergi, leverer “Here We Go Again” en historie mange kan kjenne seg igjen i – med både vemod og eufori i samme pakke. Hør låten HER Samarbeidet med Tigergutt101 vokste ut av Von Discos fascinasjon for den norske musikkscenen: “Vi har helt siden starten hentet mye inspirasjon fra Norge – deres ville låter, energien og det gale publikummet. Å få æren av å lage vår første svensk-norske låt med Tigergutt føles utrolig stort. Gutta er morsomme,
Alessandra slipper EP-en Peperoncina - en feiring av dualitet, styrke og selvinnsikt14.11.2025 08:45:00 CET | Pressemelding
Etter en kongelig kinopremiere for «Queen Almighty» og massiv fansupport i høst, slipper Alessandra endelig sin EP: Peperoncina. En energibombe av en utgivelse – full av attitude, ærlighet og følelsesmessig dualitet: «Peperoncina er liten, men kraftfull – akkurat som følelsene jeg prøver å formidle. For meg handler det om å tørre å være både tøff og sårbar, sterk og følsom.» - Alessandra EP-en som slippes 14. november viser flere sider av Alessandra: «Jeg viser frem den modige siden av meg – hun som tar på seg det antrekket hun egentlig ikke tør, og bare rocker det. Men den myke delen er der også. Peperoncina handler om begge sider.» Hør Peperoncina HER Blant låtene finner vi den splitter nye singelen Not That Deep – en selvsikker og leken poplåt for alle som setter seg selv først: «Jeg er for opptatt av musikk, karriere og det jeg elsker å gjøre – så hvis du skal være en del av livet mitt, må du nesten tåle å bare være en liten hobby ved siden av alt det andre. Hvis Tate McRae og Megh
Dagny slipper tre akustiske låter 14. november13.11.2025 09:53:38 CET | Pressemelding
«JUPITER» står på egne ben som en personlig, og kanskje uventet, gave til fansen, uten direkte bånd til tidligere eller kommende utgivelser. Gjennom disse tre låtene viser Dagny en roligere og mer sårbar side som står i kontrast til hennes vanligvis energiske uttrykk, og gjør denne samlingen til det perfekte lydsporet for sesongen som ligger foran oss. De tre sangene er en del av soundtracket til sesong 3 av Netflix-serien Hjem til Jul, hvor Dagny selv spilte rollen som sykepleieren Lisa i andre sesong.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom