Supersuksess for barnefamilien
23.1.2025 12:35:50 CET | REMA 1000 | Pressemelding
Grovbrødet fra Superhelt-serien er nok en gang det aller mest solgte brødet i landets REMA 1000-butikker. – Intet mindre enn en fullkorn-suksess som vi er svært stolte av, sier leder for helse og ernæring i REMA 1000, Ingvill Måkestad Bovim.

Dagligvarekjeden har truffet blink med fullkornsproduktene i Superhelt-serien som ble lansert i 2023. I løpet av fjoråret ble det solgt over 3,8 millioner Superhelt-brød i butikkene, og grovbrødet var det klart mest solgte brødet i hele 2024.
- Hverdagen er hektisk for mange av oss, derfor må det være enkelt og tilgjengelig å ta sunne valg i butikken. Da må vi som dagligvareaktør tilrettelegge med fristende produkter som det er lett å velge, sier leder for helse og ernæring i REMA 1000, Ingvill Måkestad Bovim. Superhelt-serien er ulike nøkkelhullsmerkede fullkornsprodukter som skal inspirere til sunne og smarte valg for familien.
Positiv retning
– Kundene våre vil gjerne spise sunnere, og da må vi legge til rette for at det er enkelt og billig å gjøre det. Vi skal bidra til at folkehelsen beveger seg i positiv retning, og det vi har gjort med utviklingen av Superhelt-serien viser seg å være et godt grep for å tilrettelegge for mer fullkorn og grove kornprodukter i kostholdet, sier Måkestad Bovim.
Anbefalingene fra Helsedirektoratet er å spise minst 90 gram fullkorn hver dag. Dette kan for eksempel være grovt brød, fullkornspasta eller andre fullkornsprodukter.
– Det er virkelig moro å se mottakelsen av Superhelt-serien. Responsen den har fått hos kundene viser at mange gjerne vil spise grovt og sunt, sier Måkestad Bovim. Superhelt-serien består av ulike produkter som mel-miks, frokostblandinger, rundbrød og grovbrød.
Nøkkelord
Kontakter
Celine SjøbergKommunikasjonsrådgiverREMA 1000
Tel:800 31 015celine.sjoberg@rema.noBilder

Om oss
I REMA 1000 skal du finne varer av høy kvalitet til den laveste prisen. Samtidig er det viktig for oss at du kan ta med varene dine hjem med god samvittighet. Når vi lager, frakter og selger varer, er vi opptatt av hvordan det påvirker kloden og menneskene rundt oss. Her kan du lese mer om vårt arbeid innen samfunnsansvar og bærekraft: Ansvar i REMA 1000 | Samfunnsansvar, miljø og helse | REMA 1000
Følg pressemeldinger fra REMA 1000
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra REMA 1000 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra REMA 1000
Nytt brød skal bidra til mer idrettsglede17.3.2026 09:11:13 CET | Pressemelding
Heltebrødet i REMA 1000s populære Superheltserie får nytt navn og design: Hjerteligaens Heltebrød.
REMA 1000 utvider påskekuttene til over 200 varer16.3.2026 09:54:11 CET | Pressemelding
REMA 1000 utvider påskekampanjen. Gjennom påsken kutter vi prisene på over 200 populære varer totalt, og fra mandag 16. mars får mange nye varer priskutt. Kampanjen dekker hele påskehandelen fra frokostbordet til middagen og kveldskosen.
REMA 1000 tjuvstarter påsken: Kutter prisen på over 150 varer1.3.2026 18:31:38 CET | Pressemelding
REMA 1000 venter ikke på påsken og kutter prisene på over 150 populære varer fire uker før påskeferien.
Nå kommer produktnyhetene i butikk10.2.2026 13:36:26 CET | Pressemelding
REMA 1000 lanserer nå en rekke produktnyheter i butikk. Kundene kan glede seg til god kvalitet til lave priser, og mange produkter som kun er tilgjengelige hos REMA 1000.
REMA 1000 med palmeoljefri is-disk2.2.2026 09:50:36 CET | Pressemelding
REMA 1000 tar et nytt, stort steg i arbeidet for å fjerne palmeolje fra matvarer. Nå får samtlige REMA 1000-butikker en 100 % palmeoljefri is-disk, som første dagligvarekjede i Norge.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom