Jon Ranes & ULD slipper årets varmeste vinterlåt
«Sover Du» handler om en vanskelig relasjon med en du er glad i. En varm vinterlåt til folket.», sier Oslo-gutten Jon Ranes om låta.
«Det er en låt om den vanskelige balansegangen mellom å gi av seg selv i et forhold og samtidig prøve å holde seg oppe. Det blir lettere å prøve, fordi kjærligheten vokser med tiden, men samtidig tyngre for en selv.», sier jentetrioen ULD om sangen.
Jon Ranes og ULD vil ikke være en naturlig kobling for alle, men de har mer til felles enn de fleste kjenner til.

Jon Ranes har gjort stor suksess med rapgruppen UNDERGUNN, før han debuterte med soloalbumet «Loverboy» høsten 2022. Siden den gang har han sluppet EPen Loverboy & The Heartbreakers sterkt inspirert av den legendariske rockeartisten Tom Petty and the Heartbreakers. Soloprosjektene gir UG-armeen et dypere innblikk i Ranes sitt kreative hjerne. Jon Ranes henter mye inspirasjon fra skandinaviske legender som Håkan Hellström og Stein Torleif Bjella.
ULD er heller ikke fremmed for å finne inspirasjon hos lyriske legender. Den Oslobaserte jentetrioen med Une på vokal, Lucia på piano og Dagny på trekkspill har imponert med eksperimentelle musikalske arrangementer, kombinert med ærlige tekster. De er sterkt inspirert av lyrikere som Jon Fosse og Gunvor Hofmo, med et motiv om å vekke nytt liv i deres dikt.
«ULD og jeg er vokst opp på samme siden av byen og gått parallelt på Oslo sentrum skoler, uten å noensinne ha møtt hverandre. Sjelden greie. Dama mi viste meg ULD tidlig i 2024, og gjennom Instagram inviterte jeg de til mitt hjemmestudio for å spille musikk sammen.», sier Jon om samarbeidet
«På en time hadde vi låta «Sover Du». Alt bare klaffa, både i musikken og vennskapelig», forteller Jon videre.
De spilte låta live sammen for første gang på ULD sin debutkonsert i Oslo. På kort tid solgte de ut Jakob kirke november 2024, og fylte kirkerommet med EPen sin fra en annen virkelighet. Jon gjestet trioen på scenen, og overrasket en fullstappet Jakob kirke med «Sover Du».
ULD har virkelig markert seg i 2024 med to utsolgte konserter i Kulturkirken Jakob og utgivelse av debut-EPen som har høstet enormt mye god kritikk og etterspørsel etter vinyl som har solgt godt. Trioens kombinasjon av visepop, folk og nordisk melankoli har virkelig truffet en nerve hos folk og bransjen, som nå har ledet til et spennende samarbeid.
«Vi ble både overrasket og beræret da Jon tok kontakt. Det var utrolig stas å møte Jon i studio. Han hadde allerede laget et skjelett til låta da vi kom inn, og det var så gøy å ULDe den opp!», forteller Une, Lucia og Dagny om samarbeidet.
«De er tre rå kvinner som viser hvordan man kan løfte nisjene inn i populærmusikken. Jeg er veldig stolt av denne låten og ikke minst stolt av å ha jobbet med ULD», forteller Jon.
Fredag 24.januar er årets varmeste vinterlåt, «Sover Du», ute.
Nøkkelord
Kontakter
Manbir Singh PlahaProject & Promotion manager Def Jam Norway
Tel:+47 952 55 037manbir.plaha@umusic.comBilder


Om oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Maria Arredondo med "Finne Deg" fra juleeventyret "Reisen mot Nord"7.11.2025 10:56:55 CET | Pressemelding
Fredag 7. november slipper Maria Arredondo låten «Finne deg», som er med i kinofilmen «Reisen mot Nord», årets vakreste juleeventyr basert på H.C. Andersens «Snødronningen». Filmen, som har premiere samme dag, er allerede solgt til 60 land. "Finne deg" er skrevet av Bente Lohne, med musikk og produksjon av Rolf Løvland. Sangen slippes både som engelsk og norsk versjon, begge sunget av Maria Arredondo.
Victoria Nadine slipper balladen "Real To Me" 7. november7.11.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Den 7. november slipper Victoria Nadine singelen «Real to me», en følelsesladet singel om sårbarheten og risikoen som følger ved å skulle åpne seg opp til en man er glad i.
Julemagi fra Ramón med "ingenting er magisk"4.11.2025 12:35:28 CET | Pressemelding
Den 5. november slipper Ramón «ingenting er magisk» etter at den tok av på TikTok med mer enn 1000 creations på det første døgnet. På grunn av den overveldende responsen har Ramón kastet seg rundt for å få låten ferdig, og med hjelp av fansen til å velge artwork er låten klar til å slippes allerede i morgen - en personlig førjulsgave fra Ramón til fansen.
Ella Marie slipper debutalbumet Varra: Blod, kamp og samhold i et kompromissløst musikalsk univers30.10.2025 11:01:57 CET | Pressemelding
31. oktober slipper Ella Marie sitt første soloalbum Varra - et album som stiller makthaverne til veggs og spør: Hvem har blod på hendene?
Karen Moe - "Gensern Din" ute 25. oktober23.10.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Vinneren av "Norges Nye Countrystjerne 2025" Karen Moe slipper sin andre utgivelse "Gensern din" den 25. oktober. Sangen er hennes første egenskrevne låt, og handler om å ikke klare å gi helt slipp. «Gensern din» fanger følelsen av å stå midt i mellom fortid og fremtid, der minnene fortsatt lukter litt som ham.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom