NRK sikrer seg skirettigheter i Norge
NRK og Norges Skiforbund er enige om en fireårsavtale om norske skirettigheter.

NRK og Norges Skiforbund har denne uken inngått en avtale om rettighetene til alle skirenn i Norge i perioden november 2026 til april 2030. Avtalen gjelder for fire sesonger og omfatter blant annet FIS verdenscup i Lillehammer/Trondheim, Holmenkollen og Kvitfjell, i tillegg til sesongåpningen på Beitostølen og de ulike NM-øvelsene.
– Dette er viktig for NRK og norsk skisport. Vi gleder oss til å produsere spektakulære bilder fra våre tradisjonsrike vintersporter og destinasjoner i mange år fremover. Ikke minst gir denne avtalen oss mulighet til å være kontinuerlig til stede fra VM i Trondheim i februar og helt frem til vinter-OL i Frankrike i 2030, sier Espen Olsen Langfeldt, sportsredaktør i NRK.
Norges Skiforbund er også fornøyde med den nye avtalen.
– Vi er glade for at det gode og lange samarbeidet med NRK er sikret også i årene som kommer. NRK er en viktig formidler av skisport og lager sendinger i verdensklasse, sier Tove Moe Dyrhaug, president i Norges Skiforbund.
Mer vintersport på NRK
NRK gleder seg over å kunne tilby vintersport til publikum i årene fremover.
– Vi er veldig fornøyde med å ha sikret avtalen med Norges Skiforbund frem til 2030. Denne avtalen er viktig med tanke på å bygge opp og være relevant på vintersport også mellom de store mesterskapene. Når vi også har skiskytterrettigheter frem til 2030, er vi i en god posisjon til å levere attraktiv vintersport til publikum, sier Runar Østmo, rettighetssjef i NRK.
NRK sitter i dag med følgende vinterrettigheter:
-
Ski-VM i Trondheim 2025
-
Vinter-OL 2026 i Milano/Cortina og vinter-OL 2030 i Frankrike
-
All verdenscup og VM i skiskyting frem til og med 2030 sammen med TV 2
-
Skiforbundet-pakken frem til og med 2025/26 sammen med TV 2
-
Ski-Classics, langløp frem til og med 2026
Kontakter
Vetle NielsenKommunikasjonsansvarligNRK
Tel:+47 99473874vetle.nielsen@nrk.noBilder

Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
NRK-serie følger Stoltenbergs siste tid i Nato16.9.2025 08:30:30 CEST | Pressemelding
Dokumentarserien «Stoltenberg i møte med krigen» gir et unikt og nært innblikk i Jens Stoltenbergs siste tid som leder i Nato.
Her er gjestene i sesong to av A-laget12.9.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
A-laget er tilbake med ny sesong 1. oktober. Første gjest er hele Norges og Manchester Citys målmaskin Erling Braut Haaland.
TV-aksjonen: Her er årets programledere11.9.2025 07:30:00 CEST | Pressemelding
Tarjei Strøm og Øyvor Bakke skal lede årets TV-aksjon på NRK, søndag 19. oktober.
Presseinvitasjon: NRKs høstlansering 17. september10.9.2025 11:51:37 CEST | Presseinvitasjon
NRK inviterer pressen til lansering av programmene som har premiere på NRK de neste månedene. Arrangementet finner sted i Studio 1 på Marienlyst i Oslo, onsdag 17. september.
–Tydeligere, skarpere og mer tilgjengelig5.9.2025 11:00:10 CEST | Pressemelding
Publikum vil merke store endringer i NRKs musikktilbud i tiden som kommer. Musikk er en sentral del av NRKs kulturdekning, og slik skal det også være i fremtiden.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom