Fire partneropprykk ved BCGs Oslo-kontor
17.1.2025 12:00:00 CET | Boston Consulting Group | Pressemelding
Ved årsskiftet fikk partnergruppen til Boston Consulting Group fire nye medlemmer.

De fire nye partnerne representerer en bred ekspertise og erfaring på tvers av bransjer og områder:
-
Wilhelm E. M. Thorne har siden han startet i BCG i 2017 jobbet tett med en rekke selskaper innen forbrukerindustrien, transport og reiseliv. Han spesialiserer seg på å styrke bunnlinjen gjennom forbedringsprogrammer og på å utvikle vekststrategier som bygger konkurransekraft. Wilhelm har en mastergrad i finans fra Norges Handelshøyskole (NHH) og en mastergrad i ledelse fra Louvain School of Management (LSM)
-
Tiril Rieker har i 2025 vært ti år i BCG. Hun har spisskompetanse innenfor transformasjon og organisasjonsutvikling og har ledet store endringsprogrammer både internasjonalt og i Norden. Som en del av BCGs People and Organization Practice har Tiril rådgitt kunder på tvers av sektorer, med fokus på å tilpasse organisasjoner til nye muligheter og krav. Hun har blant annet bred erfaring fra forbruker- og retail-markedet, bank-finans og offentlig sektor. Rieker har en mastergrad i finansiell økonomi fra NHH, med utveksling til Columbia University i New York.
-
Peer B. Lea startet i BCG i 2018. Han har spisskompetanse innenfor teknologi, media og telekom (TMT). Hans erfaring inkluderer selskapsstrategi, transaksjoner og komplekse transformasjoner i både Europa, Nord-Amerika og Australia. Peer har en mastergrad i finans og en mastergrad i revisjon og regnskap fra Norges Handelshøyskole (NHH). Han har også vært utvekslingsstudent ved Columbia University i New York.
-
Niels Albrecht har vært i BCG siden 2018 og har bistått en lang rekke klienter innen material-og prosessindustri. Hans arbeid inkluderer vekststrategier, drifts- og samhandlingsmodeller, produktporteføljer og større omstillingsprogrammer. Niels har en mastergrad i strategi og international virksomhetsstyring fra Rotterdam School of Management/CEMS.
Odd Arne Sjåtil, Managing Partner for BCG i Norge, er glad for forfremmelsene:
- Jeg er stolt over å ønske Wilhelm, Tiril, Peer og Niels velkommen som nye partnere. De bringer verdifull kompetanse og erfaring til partnergruppen, og vil bidra til å ytterligere styrke vår evne til å levere innsikt og resultater for våre klienter.
Kontakter
Odd Arne SjåtilManaging Director og Senior PartnerBCG
Sjatil.OddArne@bcg.comHarald Bonaventura BorchgrevinkSenior PR SpecialistBCG Norge
Tel:+47 91 66 92 01borchgrevink.harald@bcg.comBilder




Boston Consulting Group
Boston Consulting Group (BCG) er et globalt konsulentselskap som er ledende innen strategisk rådgivning. Vi samarbeider med ledere i samfunns- og næringsliv for å bygge bærekraftige konkurransefortrinn og drive positiv samfunnsbygging.
BCG ble grunnlagt av Bruce Henderson i Boston, USA, i 1963 og har i dag mer enn 32 000 ansatte i over 100 byer i mer enn 50 land.

Følg pressemeldinger fra Boston Consulting Group
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Boston Consulting Group på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Boston Consulting Group
To nye partnere ved BCGs Oslo-kontor6.2.2026 07:30:00 CET | Pressemelding
Boston Consulting Group (BCG) styrker partnerskapet i Norge med opprykk for Sven Ole Mollestad Nicolaysen og Henrik Vandvik Vedeler til partnere ved Oslo-kontoret.
BCG blant de første 100 organisasjonene globalt som er sertifisert etter den internasjonale standarden for AI-styring4.2.2026 09:30:00 CET | Pressemelding
Boston Consulting Group (BCG) har oppnådd ISO/IEC 42001-sertifisering for implementering og styring av sitt Artificial Intelligence Management System (AIMS). BCG er blant de første 100 organisasjonene globalt som har mottatt denne utmerkelsen, og er det eneste premium konsulentselskapet i denne gruppen.
BCG: Global varehandel kan vokse 2,5 prosent årlig mot 20348.1.2026 07:00:00 CET | Pressemelding
Global varehandel påvirkes av økt geopolitisk fragmentering og mer bruk av handelspolitiske virkemidler. Imidlertid viser en ny scenarioanalyse fra Boston Consulting Group (BCG) at det nå fremstår som mest sannsynlig at global varehandel vokser med om lag 2,5 prosent årlig frem mot 2034, til tross for denne utviklingen. Det er omtrent på linje med eller noe raskere enn forventet global vekst i BNP.
Halvparten av spillstudioer bruker nå AI: – Dette endrer hele industrien10.12.2025 07:30:00 CET | Pressemelding
Gamingindustrien er på vei ut av nedgangstiden, viser en ny rapport fra BCG.
To nye Managing Director og Partner hos BCG Oslo17.11.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Boston Consulting Group (BCG) forfremmer Thomas Vikenes og Morten Bjørnson til Managing Director og Partner. Begge er basert ved BCGs Oslo-kontor.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom