Bygger nytt kontorbygg i Horten
16.1.2025 09:13:10 CET | AF Gruppen | Pressemelding
AF Gruppens datterselskap Strøm Gundersen Vestfold er valgt av Kaldnes Utvikling som entreprenør for oppføring av et nytt kontorbygg i Horten. Kontrakten er en samspillsentreprise og har en verdi på ca. MNOK 108 ekskl. mva.

Prosjektet omfatter prosjektering og oppføring av nytt kontorbygg med fire etasjer og tilhørende utomhusarbeider. Prosjektet er totalt 4 100 kvm BTA. Bygget vil bli et av Hortens mest moderne og miljøvennlige kontorbygg, og er plassert i umiddelbar nærhet til sentrum og havneområdet.
- Vi setter stor pris på tilliten fra Kaldnes Utvikling for oppdraget med å prosjektere og bygge Havneportalen. Vi ser frem til videre godt samarbeid i gjennomføringen av prosjektet, sier Yngvar S. Brekke, daglig leder i Strøm Gundersen Vestfold.
Byggestart er januar 2025 og estimert byggetid er 16 måneder.
Nøkkelord
Kontakter
Tormod SolbergKonserndirektør Bygg
Tel:+47 950 59 495tormod.solberg@afgruppen.noYngvar S. BrekkeDaglig leder Strøm Gundersen Vestfold
Tel:93 24 20 21yngvar.brekke@stromgundersen.noBilder

Følg pressemeldinger fra AF Gruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra AF Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra AF Gruppen
Betonmast leverer sitt beste resultat noensinne13.2.2026 12:00:00 CET | Pressemelding
Betonmast leverer sitt beste resultat noensinne i 2025. Med et driftsresultat på 221,9 millioner kroner og et resultat før skatt på 269,8 millioner kroner, styrker konsernet både lønnsomheten og den finansielle robustheten i et krevende marked.
AF Gruppen kjøper svensk byggentreprenør13.2.2026 07:01:00 CET | Pressemelding
AF Gruppen styrker satsingen på betongarbeid i Sverige. AF Gruppens datterselskap AF Bygg Syd AB har inngått avtale om å kjøpe 70 prosent av aksjene i H.A. Bygg Entreprenad AB. De resterende 30 prosentene vil fortsatt eies av selskapets ansatte.
AF Gruppen med rekordomsetning og beste resultat noensinne13.2.2026 07:00:00 CET | Pressemelding
AF Gruppen hadde en omsetning i 4. kvartal på MNOK 9 252. Resultat før skatt ble MNOK 653 i kvartalet, tilsvarende en resultatmargin på 7,1 prosent. Årets siste kvartal endte med høyeste omsetning noensinne, rekordsterkt resultat og solid ordreinngang.
Nytt gjenvinningsoppdrag11.2.2026 15:35:31 CET | Pressemelding
AF Offshore Decom, et selskap i AF Gruppen, har signert en kontrakt med Ithaca Energy for prosjektering, mottak, rengjøring, demontering og resirkulering av et lagrings- og lossefartøy (FSU) fra den britiske sektoren av Nordsjøen.
Skårer høyt på tilfredshet9.2.2026 14:15:00 CET | Pressemelding
På en skala fra 1 til 6 gir AF Gruppens medarbeidere arbeidsmiljøet karakteren 5,3, opp fra 5,2 i 2023.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom