Mumford & Sons tilbake med nytt album
17.1.2025 08:00:00 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

Mumford & Sons slapp denne uken nyheten om nytt album. Det nye albumet har fått tittelen RUSHMERE, slippes 28. mars og er deres første siden 2018's Delta.
Første smakebit ut fra albumet er tittelkuttet “Rushmere”.
Albumet er produsert av seks ganger Grammy-vinner Dave Cobb og spilt inn i RCA Studio A i Nashville og i Marcus Mumfords studio i Devon.
RUSHMERE er begynnelsen på Mumford & Sons neste fase, og følger en intens periode med kreativitet for trioen.
Rushmere er stedet der det hele begynte for Mumford & Sons. Dammen, som ligger på Wimbledon Common i det sørvestlige London, er der Marcus Mumford, Ben Lovett og Ted Dwane først hang sammen og plantet ideen om å starte et band. Rushmere er kjernen i deres opprinnelseshistorie.
Mumford & Sons slapp sitt debutalbum, Sigh No More, tilbake i 2009 hvor de blandet den klassiske folkeoppskriften med en spennende og euforisk lyd mer beslektet med et rockeband. Dette lydbildet bidro til å gjenopplive en av musikkens tidligste sjangere til et nytt århundre og er en lyd som siden har tatt dem med på en utrolig reise. De har også påvirket og inspirert nyere artister.
Gjennom fire album har det britiske bandet mottatt flere priser, spilt for utsolgte arenaer, og toppet listene. De har blant annet vunnet to Brit Awards og to Grammy Awards, inkludert den prestisjetunge Album of the Year.
Siden siste albumutgivelse har de utforsket solokarrierer og gjenopprettet kontakten med venner og tidligere samarbeidspartnere. I løpet av en periode med låtskriverinspirasjon, har de funnet tilbake til magien der det hele startet for dem i en frodig forstad til London.
RUSHMERE tracklisting:
Malibu
Caroline
Rushmere
Monochrome
Truth
Where It Belongs
Anchor
Surrender
Blood On The Page
Carry On
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyInternational Promotion Manager
katrine.nagy@umusic.comBilder
Om oss:
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Ballinciaga har fått LØNN (Mo Money Mo Problems)15.5.2026 09:30:00 CEST | Pressemelding
Ballinciaga er tilbake med sin andre singel for året. Med "LØNN (Mo Money Mo Problems)" omgis vi av frihetsfølelsen som dukker opp samtidig som lønna. Sola er varm, forbruket er høyt og livet er deilig, helt til kontoen brått er tom.
Heima bra, men borte best?15.5.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
Et år etter Tobias Stens selvtitulerte brakdebut, kommer hans andre album «Heimakjær» 15. mai. Albumet reflekterer over å være borte og å være hjemme, etter et år på veien med 85 konserter i 2025.
Norges nye countrystjerne slipper låta "Odelsgut"13.5.2026 11:30:00 CEST | Pressemelding
Fredag 15. april slipper countryartisten Karen Moe sin nye singel «Odelsgut». Låten er et gitardrevet kjærlighetsbrev til livet på gård, med alt det innebærer av traktor, dongeri og flanell. Og kanskje en odelsgut?
Samuel Lola kan få spille sin nye singel for titusenvis på VG-lista.13.5.2026 10:05:02 CEST | Pressemelding
15. mai gir Samuel Lola ut sin nye singel "Igjen". Dersom han vinner det norske folks hjerter, får han spille på VG-lista på Rådhusplassen 13. juni.
Ys1 og Amara slipper singelen 2AM8.5.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Fredag 8. mai kommer Ys1 med låta 2AM. Hans andre singel i år er et samarbeid med Amara, og handler om suksess, ambisjoner og flyktige relasjoner.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
