Mumford & Sons tilbake med nytt album

Mumford & Sons slapp denne uken nyheten om nytt album. Det nye albumet har fått tittelen RUSHMERE, slippes 28. mars og er deres første siden 2018's Delta.
Første smakebit ut fra albumet er tittelkuttet “Rushmere”.
Albumet er produsert av seks ganger Grammy-vinner Dave Cobb og spilt inn i RCA Studio A i Nashville og i Marcus Mumfords studio i Devon.
RUSHMERE er begynnelsen på Mumford & Sons neste fase, og følger en intens periode med kreativitet for trioen.
Rushmere er stedet der det hele begynte for Mumford & Sons. Dammen, som ligger på Wimbledon Common i det sørvestlige London, er der Marcus Mumford, Ben Lovett og Ted Dwane først hang sammen og plantet ideen om å starte et band. Rushmere er kjernen i deres opprinnelseshistorie.
Mumford & Sons slapp sitt debutalbum, Sigh No More, tilbake i 2009 hvor de blandet den klassiske folkeoppskriften med en spennende og euforisk lyd mer beslektet med et rockeband. Dette lydbildet bidro til å gjenopplive en av musikkens tidligste sjangere til et nytt århundre og er en lyd som siden har tatt dem med på en utrolig reise. De har også påvirket og inspirert nyere artister.
Gjennom fire album har det britiske bandet mottatt flere priser, spilt for utsolgte arenaer, og toppet listene. De har blant annet vunnet to Brit Awards og to Grammy Awards, inkludert den prestisjetunge Album of the Year.
Siden siste albumutgivelse har de utforsket solokarrierer og gjenopprettet kontakten med venner og tidligere samarbeidspartnere. I løpet av en periode med låtskriverinspirasjon, har de funnet tilbake til magien der det hele startet for dem i en frodig forstad til London.
RUSHMERE tracklisting:
Malibu
Caroline
Rushmere
Monochrome
Truth
Where It Belongs
Anchor
Surrender
Blood On The Page
Carry On
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyInternational Promotion Manager
katrine.nagy@umusic.comBilder
Om oss:
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Emilie Nicolas tonesetter førjulen med “Brightly Shining”, som er del av det offisielle lydsporet til den mye omtalte filmen Stargate – en julefortelling13.10.2025 11:30:00 CEST | Pressemelding
Stemningsfulle “Brightly Shining”, byr på Emilies karakteristiske stemme og umiskjennelige tilstedeværelse i kombinasjon med en tidløs og moderne produksjon. Låten slippes samme dag som førjulsfilmen har premiere den 17. oktober. “Brightly Shining” er en rørende og vakker låt, der Emilies karakteristiske stemme, både sårbar og kraftfull, kombineres med en tidløs og moderne produksjon. Filmen, som er basert på Ingvild H. Rishøis elskede bestselger fra 2021, tar publikum med på en emosjonell reise om familiebånd, vennskap og julens magi. Romanen gikk rett inn på bestselgerlistene og er blitt omtalt og hyllet både av Dua Lipa og Oprah Winfrey. Det er en varm og hjertelig fortelling, og Emilie Nicolas ble tildelt den sjeldne æren av å skape filmens soundtrack: «Det begynte med at jeg leste boken filmen er basert på og den er helt fantastisk. Det var ikke tvil om at jeg ville skrive låta. Det er en så sterk historie som ligger til grunn og det har utelukkende vært en glede å skrive om de to
Jon Ranes slipper VERDENS BESTE ALBUM2.10.2025 11:22:33 CEST | Pressemelding
Etter en Joachim Trier-sommer går vi nå inn i en Jon Ranes-høst. Fredag 3. oktober slipper Jon Ranes sitt andre album: VERDENS BESTE ALBUM. «Det har vært alt annet enn enkelt å lage,» forteller Ranes selv om sitt mest omfattende prosjekt.
Ella Marie og Katarina Barruk slipper Oahpes Namat: en kraftfull låt om å gi jorden tilbake sitt sanne navn1.10.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
På fredag slipper Ella Marie ny musikk, denne gangen i samarbeid med den umesamiske artisten Katarina Barruk. Sammen gir de ut låta Oahpes Namat, en poetisk og opprørsk sang om en av de mest grunnleggende kampene for urfolk verden over: retten til å kalle landet sitt ved dets sanne navn.
"Propaganda" er tilbake - med Stig Brenner26.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Briskeby feirer 25-årsjubileeum av hiten "Propaganda" med en ny versjon - på norsk og med Stig Brenner.
Victoria Nadine - ditt peneste problem25.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Den 26. september slipper Victoria Nadine singelen «Prettiest Problem», en flørtende og leken låt som handler om å være litt vanskelig, men likevel alltid verdt det. "Prettiest Problem" er både fengende og forførende - et perfekt soundtrack for å gå inn i høsten med en selvtilittsboost.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom