De mest populære Syden-hotellene i sommer
– Norske familier prioriterer sommerferie med solgaranti, og bruker gjerne mer penger på et dyrere hotell med all inclusive. Det sier kommunikasjonssjef i TUI Norge, Anne Mørk-Løwengreen.

Reiselysten er på topp, og hele 51 % av alle nordmenn planlegger å bruke deler av ferien i utlandet i år ifølge Virkes reisepulsundersøkelse.
Bruker over 7000 kroner mer på ferie
De fleste velger Hellas, Spania, Tyrkia eller Kypros som reisemål i sommerferien. Men når man har bestemt seg for hvilket land man skal dra til, er det et annet valg som er like viktig. Nemlig hvilket hotell man skal velge.
– Vi planlegger å bruke over 7000 kroner mer på ferie i år enn i fjor, ifølge Virkes Reisepuls. Da vil vi jo bruke disse ekstra pengene på best mulig måte. Nordmenn vil gjerne ha et hotell som er tilpasset våre høye standarder og krav. Derfor er skreddersydde konsepthoteller klart mest populære, sier kommunikasjonssjef i TUI Norge, Anne Mørk-Løwengreen.
Topphotellet ligger i ...
En god pekepinn på hva som er det beste hotellet for nordmenn kan jo være hva andre i samme situsjon har valgt.
– Det mest populære hotellet hittil i sommer ligger i Tyrkia. TUI Blue Village Pascha Bay er en favoritt blant barnefamilier. Det ligger rett ved stranden, har et fantastisk bassengområde og gode fellesområder til lek og moro. Her er det muligheter for å bestille familierom til storfamilien, forteller Mørk-Løwengreen.
I tillegg er Tyrkia et land med betydelig lavere prisnivå enn i Norge, slik at vi får mer igjen for hver norske krone.
–Lavest pris er ikke viktigst
60 % av gjestene som har bestilt en ferie i juni og juli er barnefamilier, og det gjenspeiles tydelig i Topp 10 listen.
– Nordmenn prioriterer sommerferien veldig høyt, og da er det viktigere at ferien innfrir enn at prisen blir lavest mulig. Alle de mest populære hotellene er klassifisert med fire T-er eller mer. All inclusive -hoteller dominerer lista, noe som allikevel gir stålkontroll over feriebudsjettet, sier Mørk-Løwengreen.
Topp 10 hoteller i sommer
- TUI Blue Village Pascha Bay i Alanya Tyrkia
- TUI Blue Alcudia pins på Mallorca
- Blue Star Viva Blue på Mallorca
- Blue Star Paraiso de Alcudia på Mallorca
- TUI Blue Village Atlantica Aegean park på Rhodos
- Blue Star Doryssa Seaside Resort på Samos
- Blue Star Barut B Suites i Side Tyrkia
- Blue Star Stefan Village på Kreta
- Blue Star Ibiscos Garden på Kreta
- TUI Blue Village Nausicaa Beach på Kypros
Nøkkelord
Kontakter
Anne Mørk-LøwengreenKommunikasjonssjef, NorgeTUI
Tel:+47 99205332anne.lowengreen@tui.noBilder

Om oss
TUI Nordic er den ledende reiseoperatøren i Norden. 25 % av de nordiske pakkereisekundene velger TUI.TUI Norge ble etablert i 1973 og tilbyr pakkereiser, fly, hotell og cruise. Noen av våre mest populære reisemål er Kanariøyene, Hellas og Italia. TUI Nordic består av reisearrangørene TUI Norge, TUI Sverige, TUI Danmark, TUI Finland, flyselskapet TUIfly og Nazar. TUI Nordic er en del av TUI Group, verdens største turistkonsern som er virksomme på om lag 180 destinasjoner verden over. TUI har tatt en hovedrolle i arbeidet med å skape en mer bærekraftig reiselivsnæring.
Følg pressemeldinger fra TUI Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TUI Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TUI Norge
Ukas tall fra TUI - 1824.4.2025 14:14:24 CEST | Pressemelding
Hver uke presenterer vi et tall som beskriver verdens største reiseoperatør TUI på en aller annen måte. Tallet denne uka er 18.
Dette er avgjørende for en vellykket ferie24.4.2025 10:56:06 CEST | Pressemelding
– Reiser du på ferie for total avslapning og minst mulig stress er dette valget gjerne viktigere enn reisemålet, sier kommunikasjonssjef i TUI Norge Anne Mørk-Løwengreen.
Smekkfulle fly til Kanariøyene i påsken14.4.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
– Den største utfartshelgen i påsken er unnagjort med smekkfulle påskefly. Nå er det bare å nyte fridagene, sier kommunikasjonssjef i TUI Norge, Anne Mørk-Løwengreen.
Ukas tall fra TUI er 02:21:0811.4.2025 10:07:06 CEST | Pressemelding
Hver uke presenterer vi et tall som beskriver verdens største reiseoperatør TUI på en aller annen måte. Tallet denne uka er 02:21:08.
Nå kan du sjekke inn på White Lotus-hotellene7.4.2025 11:18:40 CEST | Pressemelding
Interessen for å reise til Thailand har tatt av blant nordmenn det siste året. Bestillingene øker kraftig både i påsken og sommerferien. – Nå kan du bo like flott som TV-stjernene i snakkisen The White Lotus, sier kommunikasjonssjef i TUI Norge, Anne Mørk-Løwengreen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom