REMA 1000 gjør dugnad enklere – 500 idrettslag har deltatt
14.1.2025 13:35:44 CET | REMA 1000 | Pressemelding
REMA 1000 har lansert pilotprosjektet REMA Dugnad, og responsen har vært overveldende. Hele 500 idrettslag fra 37 ulike idrettsgrener meldte seg på og dro nytte av en enkel og effektiv måte å skaffe inntekter på.

– Vi i REMA 1000 ønsker å gjøre det enklere for idrettslag å skaffe midler til laget sitt, samtidig som vi fremmer sunne matvalg. Gjennom REMA Dugnad kan lagene fokusere på idrettsglede fremfor tidkrevende dugnader, sier sponsorsjef Vidar Riseth.
Alle lagene har i gjennomsnitt tjent 7411 kroner i en dugnadsperiode på totalt 3,5 måneder - og alle tilbakemeldingene har vært utelukkende positive. Både foresatte og deltakere har uttrykt begeistring for prosjektet, og mange ønsker at REMA Dugnad videreføres.
To ting utpeker seg i tilbakemeldingene fra foresatte:
- Enkelhet: REMA 1000 gjør dugnadsarbeid enkelt og oversiktlig.
- Sunnhet: Fokus på fersk frukt og grønt bidrar til bedre valg i hverdagen.
Flere har også påpekt at REMA Dugnad er inkluderende og gir alle en mulighet til å bidra til laget, uavhengig av økonomisk eller sosial bakgrunn.
Slik fungerer REMA Dugnad
Gjennom REMA Dugnad har idrettslag tjent penger ved at foresatte, familie og støttespillere handlet fersk frukt og grønt med Æ-appen. Lagene fikk 10 % av hvert kjøp tilbake som dugnadsinntekt, samtidig som kundene beholdt sine vanlige Æ-rabatter.
Sponsorbeløpene ble samlet opp og utbetalt til lagene etter dugnadsperioden.
– REMA Dugnad er en vinn-vinn-situasjon. Ikke bare gjør vi det lettere for lagene å skaffe viktige midler, men vi bidrar også til å øke forbruket av sunn mat, noe som har positiv effekt på folkehelsen, sier Riseth.
Pilotprosjektet lover godt for fremtiden
Med så mange lag og idrettsgrener representert i denne første testfasen, ser REMA 1000 et stort potensial for REMA Dugnad. Pilotprosjektet viser at det er et behov for nye og innovative løsninger for dugnadsarbeid – løsninger som ikke bare gir inntekter, men også bidrar til helse og trivsel i lokalsamfunnene.
– Vi er stolte av å kunne støtte idretten på en måte som gagner både lagene og lokalsamfunnene. REMA Dugnad er et initiativ som vi ønsker å videreutvikle og gjøre tilgjengelig for enda flere lag i fremtiden, avslutter Riseth.
Nøkkelord
Kontakter
Celine SjøbergKommunikasjonsrådgiverREMA 1000
Tel:800 31 015celine.sjoberg@rema.noPressekontakt
Tel:80031015presse@rema.noBilder


Om oss
I REMA 1000 skal du finne varer av høy kvalitet til den laveste prisen. Samtidig er det viktig for oss at du kan bære handleposen hjem med god samvittighet. Når vi lager, frakter og selger varer, er vi opptatt av hvordan det påvirker kloden og menneskene rundt oss. Her kan du lese mer om vårt arbeid innen samfunnsansvar og bærekraft: Ansvar i REMA 1000 | Samfunnsansvar, miljø og helse | REMA 1000
Følg pressemeldinger fra REMA 1000
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra REMA 1000 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra REMA 1000
Nytt brød skal bidra til mer idrettsglede17.3.2026 09:11:13 CET | Pressemelding
Heltebrødet i REMA 1000s populære Superheltserie får nytt navn og design: Hjerteligaens Heltebrød.
REMA 1000 utvider påskekuttene til over 200 varer16.3.2026 09:54:11 CET | Pressemelding
REMA 1000 utvider påskekampanjen. Gjennom påsken kutter vi prisene på over 200 populære varer totalt, og fra mandag 16. mars får mange nye varer priskutt. Kampanjen dekker hele påskehandelen fra frokostbordet til middagen og kveldskosen.
REMA 1000 tjuvstarter påsken: Kutter prisen på over 150 varer1.3.2026 18:31:38 CET | Pressemelding
REMA 1000 venter ikke på påsken og kutter prisene på over 150 populære varer fire uker før påskeferien.
Nå kommer produktnyhetene i butikk10.2.2026 13:36:26 CET | Pressemelding
REMA 1000 lanserer nå en rekke produktnyheter i butikk. Kundene kan glede seg til god kvalitet til lave priser, og mange produkter som kun er tilgjengelige hos REMA 1000.
REMA 1000 med palmeoljefri is-disk2.2.2026 09:50:36 CET | Pressemelding
REMA 1000 tar et nytt, stort steg i arbeidet for å fjerne palmeolje fra matvarer. Nå får samtlige REMA 1000-butikker en 100 % palmeoljefri is-disk, som første dagligvarekjede i Norge.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom