Heldigital verdenspremiere for nye Škoda Enyaq: onsdag 8. januar klokken 10.15
Škoda innleder 2025 med en digital verdenspremiere på helt nye Enyaq. Onsdag 8. januar klokken 10.15 får verden se både SUV- og coupé-utgaven av modellen, og det blir vesentlige oppgraderinger på den elektriske bestselgeren.

Verdenspremieren kan følges på Škodas offisielle Youtube-kanal: https://www.youtube.com/@skoda
I tillegg publiseres det bilder og detaljert informasjon på Škoda Storyboard.
Blant høydepunktene blir flere oppgraderinger både i interiør- og eksteriørdesignet, i tråd med merkets nye designspråk Modern Solid. I tillegg trekkes det frem at nye Enyaq får økt rekkevidde, også takket være enda bedre aerodynamiske egenskaper.
Verdenspremiere på nye Škoda Enyaq: onsdag 8. januar klokken 10.15
Nøkkelord
Kontakter
Øyvind Rognlien SkovliDirektør for kommunikasjon og samfunnskontakt, Harald A. Møller AS
Tel:+4791115986oyvind.skovli@moller.noFølg pressemeldinger fra ŠKODA
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra ŠKODA på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra ŠKODA
Verdenspremiere for Škoda Elroq RS3.4.2025 10:52:52 CEST | Pressemelding
Det nyeste medlemmet av RS-familien har to motorer som yter totalt 250 kW og er utstyrt med firehjulsdrift. Elroq RS kommer med en elektrisk rekkevidde i overkant av 550 kilometer, RS-detaljer og en omfattende liste med standardutstyr.
Ny kommunikasjonssjef for Škoda Norge3.3.2025 13:02:55 CET | Pressemelding
Alexander Ulvestad Hjermind blir ny kommunikasjonssjef for Škoda Norge i Harald A. Møller AS. Han tar over Škoda-rollen når forgjenger Christine Eiken Winther går over i en rendyrket rolle som kommunikasjonssjef for Audi Norge.
Her er de norske prisene for nye Škoda Enyaq9.1.2025 10:21:13 CET | Pressemelding
Nå åpner salget av helt nye Škoda Enyaq i det norske markedet, samtidig som de norske prisene offentliggjøres.
Verdenspremiere på helt nye Škoda Enyaq8.1.2025 10:24:43 CET | Pressemelding
Škoda Enyaq har siden norgeslanseringen i 2021 etablert seg som en av landets mest populære familie-SUV-er. Nå har den helt nye og oppgraderte versjonen verdenspremiere. - Nye Enyaq har fått et enda mer moderne design og får mer standardutstyr enn forgjengeren, sier Škoda-direktør Martine Behrens.
Første glimt av nye Škoda Enyaq17.12.2024 09:08:22 CET | Pressemelding
Škoda viser i dag frem de aller første tegningene av helt nye Enyaq og Enyaq Coupé. – Škoda Enyaq har vært en av de mest populære familiebilene i Norge siden de første modellene kom til Norge i 2021. I begynnelsen av 2025 lanserer vi Enyaq i en ny og oppgradert versjon, og med et helt nytt design, forteller Martine Behrens, Škoda-direktør i Norge.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom