Økt beredskap som følge av varslet snøvær
Meteorologisk institutt har sendt ut varsel om mye snø på store deler av Sørlandet fra søndag ettermiddag. Glitre Nett har som følge av varslet snøvær satt beredskap, og følger situasjonen nøye for å være best mulig forberedt.

− Nedbøren øker på søndag kveld og natt til mandag. Mandag til tirsdag kommer et kraftig lavtrykk fra sørvest inn mot Sør- og Østlandet med store nedbørsmengder og økende vind. Nedbør vil stort sett komme i form av snø, og mest nedbør øst for Lindesnes i et belte inn fra kysten. Her ventes det 30 – 40 cm snø, og lokalt 40 – 50 cm. I løpet av mandag ettermiddag og kveld er det ventet at nedbøren vil gå over til sludd og regn langs kysten. Det er også ventet økende østlig vind opp i sterk kuling, og kraftige vindkast i vestlige fjellstrøk. Dette værvarselet vil kunne utfordre strømforsyningen i de aktuelle områdene, og vi følger derfor utviklingen i været nøye, sier Leif Helge Skjelbred-Lahn, beredskapsleder i Glitre Nett.
− Som følge av det varslede uværet, har vi gjennomført innledende tiltak, spesielt knyttet til tilgang på ressurser og vurderer fortløpende utviklingen i situasjonen. Vi har god dialog med våre entreprenører, som er klare til å stille med nødvendige ressurser ved behov, sier Leif Helge Skjelbred-Lahn.
Nøkkelord
Kontakter
Leif Helge Skjelbred-LahnBeredskapslederGlitre Nett
Tel:93069994leif.helge.skjelbred-lahn@glitrenett.noNils Tore AuglandKommunikasjonssjefGlitre Nett
Tel:91867182nils.tore.augland@glitrenett.noBilder

Om Glitre Nett
Glitre Nett er Norges nest største nettselskap, og sørger hver dag for at mer enn 320.000 nettkunder får strømmen levert. Vi skal sørge for at samfunnet skal fungere, både i dag og i fremtiden. Derfor er moderne teknologi og smarte energiløsninger en viktig del av vår hverdag. Glitre Nett er et resultat av fusjonen mellom Agder Energi Nett og Glitre Energi Nett. Selskapet har totalt mer enn 30.000 km med strømnett, mer enn 12.000 nettstasjoner, og 133 transformator- og koblingsstasjoner i Agder og i Buskerud. Glitre Nett har vel 370 ansatte , og er et heleid datterselskap i Å Energi.

Følg pressemeldinger fra Glitre Nett
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Glitre Nett på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Glitre Nett
Effektiv befaring av linjenettet27.5.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Glitre Nett har i flere år brukt drone til befaring av linjenettet. I 2025 inspiseres hele 7000 km, og totalt har selskapet flydd 25.500 km med drone siden oppstarten i 2021. Dette er en del av nettselskapets kontinuerlige arbeid for å sikre en pålitelig strømforsyning. Inspeksjonen bidrar til å oppdage mulige feil og forebygge driftsforstyrrelser.
Investerer 160 millioner i utvidelse av Bjorbekk transformatorstasjon8.5.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Glitre Nett har fått konsesjon til utvidelse av Bjorbekk transformatorstasjon i Arendal. Totalt skal det investeres for 160 millioner kroner i en ny trafocelle og en ny stasjonsbygning. Utbyggingen bidrar til å styrke nettkapasiteten vest i Arendal.
Bærekraftsarbeid er et viktig bidrag til det grønne skiftet11.4.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
− Glitre Nett skal legge til rette for både industriutvikling, samfunnsutvikling og det grønne skiftet i våre regioner. Men, det er ikke mulig å levere strøm uten at det har en pris for miljøet. Derfor jobber vi hele tiden for å forstå vårt fotavtrykk bedre, slik at vi kan ta ansvar for dette, og redusere der det gir mest effekt.
Mål om høy kundetilfredshet med ny løsning2.4.2025 07:00:08 CEST | Pressemelding
For Glitre Nett er høy kundetilfredshet viktig. Med nærmere 320.000 kunder på Agder, i Buskerud og på Hadeland, sørger nettselskapet for at samfunnet fungerer. Nå skal et nytt kundeinformasjonssystem bidra til at selskapet kommer enda tettere på kundene.
Glitre Nett med ny elsikkerhetsekspert24.3.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Glitre Nett lanserer sin egen elsikkerhets-ekspert for barn og unge – Glitra. Målet er at også denne målgruppen får et mer bevisst forhold til elsikkerhet i hverdagen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom