Tilleggsnominasjoner Idrettsgalla 2025
2.1.2025 09:39:35 CET | Norges idrettsforbund | Pressemelding
Hovedjuryen for idrettsgallaen har vurdert norske utøveres prestasjoner i tiden etter at nominasjonene ble presentert før jul. Ytterligere tre utøvere er nominert til Idrettsgallaen i Trondheim 4. januar.

Følgende utøvere er nominert i tillegg til dem som ble offentliggjort 18. desember:
Årets gjennombrudd:
Fredrik Møller Alpint
Martin Uldal Skiskyting
Årets navn:
Magnus Carlsen Sjakk
Følg pressemeldinger fra Norges idrettsforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges idrettsforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges idrettsforbund
Åpen time for pressen 19. mars16.3.2026 10:38:12 CET | Presseinvitasjon
Norges idrettsforbund inviterer til åpen time for pressen torsdag 19. mars kl. 09.45-10.15 etter idrettsstyremøte nr. 10.
Idretten med egen menstruasjonsguide: – Dette er noe vi må snakke mer om8.3.2026 14:53:33 CET | Pressemelding
Idretten lanserer nå sin egen menstruasjonsguide, «Mensen i idretten». Målet med guiden er å øke kunnskapen og forståelsen om kvinnekroppen og hjelpe trenere og støtteapparat til å ta nødvendige hensyn.
Ytterligere én utøver tatt ut til Paralympics i Milano/Cortina17.2.2026 11:08:41 CET | Pressemelding
Olympiatoppen tok tirsdag ut ytterligere én utøver til Paralympics i Milano/Cortina. Totalt er det tatt ut 15 norske utøvere til lekene, som arrangeres fra 6.-15. mars. Troppen er nå komplett.
Tre utøvere tatt ut til Paralympics i Milano/Cortina2.2.2026 13:07:24 CET | Pressemelding
Olympiatoppen tok mandag ut ytterligere tre utøvere til Paralympics i Milano/Cortina. Totalt er det tatt ut 14 norske utøvere til lekene, som arrangeres fra 6.-15. mars.
25 utøvere tatt ut i femte uttak til OL i Milano/Cortina26.1.2026 11:59:43 CET | Pressemelding
Olympiatoppen tok mandag ut den femte gruppen utøvere til OL i Milano/Cortina. Det ble tatt ut 25 utøvere til de olympiske leker og ingen til Paralympics. Totalt er det tatt ut 80 utøvere til OL og 11 til Paralympics. Dette var siste uttak for OL. Det kommer ytterligere ett uttak til Paralympics.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom