NRK styrker podkastlaget med nye profiler
Maria Stavang og Ingrid Mikkelsen tar med seg podkasten «Vittig» til NRK. Linnéa Myhre og Martha Leivestad kommer også med nye podkastprosjekter hos NRK i 2025.

– Vi synes det er fantastisk å styrke NRK-laget med så talentfulle mennesker og gleder oss veldig til at lytterne skal få dette knallgode innholdet i appen NRK Radio, sier Cathinka Rondan, radiosjef i NRK.
«Vittig» til NRK Radio
Torsdag 9. januar blir det premiere på podkasten «Vittig» med Maria Stavang og Ingrid Mikkelsen. De startet podkasten i 2023.
Maria Stavang er en kjent komiker med bakgrunn fra stand-up og TV-programmer som «LOL», «Kongen befaler» og «Latter Live». Hun er også en del av «Humoretaten» som kommer på NRK i januar.
Ingrid Mikkelsen lever et «vanlig, dødelig» liv som ergoterapeut i Oslo kommune. Forskjellene og likhetene mellom de to og deres hverdag bidrar til masse humor når de forteller de vittigste sakene fra uka som har vært.
– Det er så gøy at Vittig nå skal få et hjem i NRK Radio. Det er en drøm som går i oppfyllelse som jeg og Ingrid har hatt med i aftenbønnen en stund nå, sier Maria Stavang.
– Ja, fytti rakkern dette er stas! Det blir så spennende å fortsette eventyret hos NRK sammen med lytterne våre, og vi håper selvsagt at mange flere har lyst til å bli med inn i vårt humorunivers, sier Ingrid Mikkelsen.
Martha Leivestad tilbake til NRK
Komiker Martha Leivestad fra Stord vender tilbake til NRK, hvor hun tidligere har vært en del av YouTube-suksessen «NRK 4ETG» og programleder for «Martha blir rik». Hun har også hatt suksess med podkastene «Nuvel» og «Høvla Øve» hos VGTV.
– Det er en stor fryd å komme tilbake til NRK. Jeg gleder meg veldig til det vi skal lage, sier Leivestad, som ikke enda kan røpe noe mer om prosjektet.
Livsstilspodkast med Linnéa Myhre
De siste årene har Linnéa Myhre blant annet laget TV-serien «Søvnløs» og podkasten «Gi meg alle detaljene» for VGTV. Nå er hun klar for å gå løs på livsstilsbølgen i nytt podkastprosjekt med NRK.
– Dette er mitt drømmeprosjekt, og jeg kunne ikke bedt om en bedre plattform enn NRK for å virkeliggjøre det. Jeg vil lage en podkast som er åpen for alle, og hvor både lytterne og jeg kan lære nye og verdifulle ting, sier Myhre.
Mer informasjon om innholdet i Linnéa Myhres prosjekt kommer etter hvert.
Kontakter
Janina MostiKommunikasjonsansvarlig
Tel:48058688janina.mosti@nrk.noBilder




Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Tidenes første podkast på kvensk25.4.2025 11:01:10 CEST | Pressemelding
I morgen kommer NRK for første gang med en podkast på kvensk – «Kaffipraatti». Den gir et unikt innblikk i kvensk språk, kultur og historie.
Det kommer ny sesong av «Team Pølsa»24.4.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Med et snitt på over 1,2 millioner seere har «Team Pølsa» rørt store deler av den norske befolkningen. Nå er det bekreftet at det kommer en ny sesong med nye deltakere.
Semifinale i Stjernekamp med opera og hiphop23.4.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
To klassiske og krevende Stjernekamp-sjangre står for tur på lørdag. Nå skal det avgjøres hvem som går videre til den store finalen.
Hævvi er tilbake med ny sesong22.4.2025 06:59:00 CEST | Pressemelding
I den nye sesongen av podkasten Hævvi inviterer de frittalende programlederne Nelly og Jonna med seg sørsamiske gjester i studio.
Påskefest i Stjernekamp med afterski og salmer16.4.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Artistene skal få levere både fest og frelse i Stjernekamp på selveste påskeaften. Gjestedommere er Carina Dahl og Trygve Skaug.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom