Disse seksten deltar i kirkens julevideo
I årets julevideo fra Den norske kirke leser seksten ulike personer vår viktigste julefortelling – juleevangeliet fra Bibelen. – At Jesus ble født er en påminnelse om at vi ikke er alene, sier kirkerådslederen.

Evelina Moholt, Jonas Gahr Støre, Danby Choi og Tommy Urhaug er blant de som er med i julevideoen fra Den norske kirke i år.
I videoen, som ble lansert 17. desember, leser seksten personer juleevangeliet, slik det står skrevet i Lukasevangeliet kapittel 2 i Bibelen. Se videoen her.
– Juleevangeliet er vår viktigste julefortelling. At Jesus ble født er en påminnelse om at vi ikke er alene. Det må vi dele!
Det sier leder i Kirkerådet, Harald Hegstad og legger til:
– Vi er kjempeglade for alle som stiller opp i årets julehilsen fra Den norske kirke. At så mange stiller opp sier noe om betydningen av juleevangeliet, jula og fellesskapet som kirken tilbyr over hele landet. Sammen kan vi dele det med alle som gjør seg klar til årets julefeiring.
Disse formidler juleevangeliet
Seksten personer er med på å fortelle juleevangeliet i Den norske kirkes julevideo.
- Danby Choi, sjefredaktør og samfunnsdebattant
- Kristin Morken Hogganvik, feltprest
- Herborg Kråkevik, skuespiller og sanger
- Sally Azar, prest i Den evangelisk-lutherske kirke i Jorden og Det hellige land
- Jonas Gahr Støre, statsminister
- Sondre Myrseth, medarbeider i Skårer menighet
- Evelina Moholt, artist og TV-profil
- Knut Harald Ulland, generalsekretær i LEVE – Landsforeningen for etterlatte etter selvmord
- Jae Nyamburah, skuespiller
- Bjarte Tjøstheim, podkastvert, komiker og skuespiller
- May Bente Jønsson, leder i Samisk kirkeråd
- Hanna Rege Gårdsvoll og Luna Marie Aatlo, 7. klassinger
- Tommy Urhaug, paralympisk mester i bordtennis
- Alex Ramstad Døsvik, sokneprest i Sverresborg
I bakgrunnen høres Deilig er jorden av pianist og jazzmusiker Bugge Wesseltoft, fra albumet It’s snowing on my piano.
Les mer om hva julen betyr og hvordan de feirer jul i denne saken på kirken.no.
Nøkkelord
Kontakter
Emil EngesetKommunikasjonsdirektør
Tel:47906092ee457@kirken.noAnders Emil KaldholPressekontakt og rådgiver, avdeling for kommunikasjon og samfunnskontakt
Tel:98801428ak547@kirken.noBilder

Lenker
Om oss
65 prosent av befolkningen er medlemmer av Den norske kirke. Kirken tilhører den evangelisk-lutherske kirkefamilien. Kirkens ledelse er samlet i Kirkemøtet som består av medlemmene av elleve regionale bispedømmeråd og alle biskopene.
Kirken er inndelt i 1174 menigheter som disponerer 1635 kirkebygg. Mer enn 8000 mennesker arbeider i kirken og over 75.000 er frivillige medarbeidere.
Den norske kirkes virksomhet finansieres over kommunebudsjettene og statsbudsjettet.
Mer himmel på jord
Følg pressemeldinger fra Den norske kirke
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Den norske kirke på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Den norske kirke
Flere kommer i kirken på hverdager17.3.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Statistikken for 2024 viser økt oppslutning om babysang, konserter, kor og andre aktiviteter gjennom ukedagene. – Dette bekrefter en trend vi har sett etter pandemien, sier kirkerådslederen.
Unge søker til kirken12.3.2025 08:15:26 CET | Pressemelding
Den norske kirkes medlemsstatistikk for 2024 viser 3,44 millioner. Det utgjør 62 prosent av befolkningen. En tendens er at det kommer flere innmeldinger og færre utmeldinger fra unge.
Fastelavnsøndag og karneval i mange kirker28.2.2025 14:04:00 CET | Pressemelding
Denne helgen er det fastelavnssøndag, og rundt hundre kirker inviterer til karneval for barn og familier. – Både voksne og barn kan trenge gleden i disse dager, mener lederen i Kirkerådet.
Sunniva Gylver vigslet til biskop23.2.2025 12:45:00 CET | Pressemelding
I sin første preken snakket hun om tro, religiøse erfaringer og hvordan Gud gir kraft til å kjempe for menneskeverdet og livet. – Som troende og som kirke er vi kalt til å tro, håpe og kjempe.
Presseinvitasjon: Sunniva Gylver vigsles til biskop18.2.2025 13:56:47 CET | Pressemelding
Sunniva Gylver vigsles til biskop i Oslo bispedømme 23. februar kl. 11.00. Hans Majestet Kong Harald deltar, sammen med gjester fra det offisielle Norge og utlandet. Presse som ønsker å delta må melde seg på før 20. februar kl. 15.00.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom