Kajsa Balto spiller på hovedscenen på Riddu Riđđu i 2025
12.12.2024 07:00:00 CET | Riddu Riđđu Festivála | Pressemelding
Riddu Riđđu slipper enda en artist til festivalen i 2025, nemlig Kajsa Balto. Balto er aktuell med nytt album og hadde nylig den første samiske julekonserten på Operaen i Oslo til stor suksess.

Kajsa Balto er et kjent navn blant samiske artister, og er særlig kjent for sin særegne vokal og musikk. Balto blander tradisjonell joik med et moderne lydbilde som beveger seg mellom indie, pop, rock og world. Hun trollbinder publikum og formidler sterke inntrykk. Musikken baserer seg mye på egen familiehistorie og generasjonstraumer, noe som gir en personlig og dyp dimensjon. Festivalsjef Sajje Solbakk gleder seg til å invitere Kajsa Balto tilbake til Riddu Riđđu:
-Kajsa Balto er en av Sápmis største navn og vi er veldig glade for at vi har sikret oss konsert med henne på neste års Riddu Riđđu. Hun spilte tidligere denne måneden for et utsolgt Operahus i Oslo og har gjort inntrykk langt utenfor Sápmis grenser. For en artist hun er, og som vi gleder oss til sommerens festival!
Kajsa Balto er en samisk artist som er oppvokst i Oslo, en bakgrunn som har preget hennes innfallsvinkel til samisk tradisjonell musikk. Siden debuten i 2017 har hun skrevet ny musikk basert på tradisjoner fra Kárášjohka hvor hennes far kommer fra, og hentet frem joiker fra egen familie. Kajsa har de siste årene samarbeidet med blant annet Arktisk Filharmoni og Kringkastingsorkesteret og har turnert både i Norge og internasjonalt med sitt band.
I sommer spiller Kajsa Balto på hovedscenen til Riddu Riđđu Festivála som avholdes i Manndalen i Kåfjord kommune, 9. – 13. Juli 2025.
Kontakter
Sajje SolbakkFestivalsjefRiddu Riđđu festivála
Tel:46950573Bilder

Om oss
Riddu Riđđu Festivàla er en internasjonal urfolksfestival, som årlig finner sted i Kåfjord kommune i Nord-Troms. Festivalen er utendørs, og har programtilbud for hele familien. Programmet inneholder verdensomspennende urfolksmusikk, kunst, teater og dans, ungdomsleirer med kunstneriske og politiske workshops, barnefestival, dagsaktuelle seminarer, omfattende kursprogram, film og litteratur.
Følg pressemeldinger fra Riddu Riđđu Festivála
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Riddu Riđđu Festivála på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Riddu Riđđu Festivála
Over 5000 gjestet årets Riddu Riđđu13.7.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Urfolksfestivalen i Manndalen i Kåfjord ble i helga arrangert for 35. gang. Med bestillingsverk, jubileumskonsert og et program viet elveurfolk, samlet festivalen over 5000 publikummere.
Dette er årets Buošši-pris vinnere9.7.2026 19:00:00 CEST | Pressemelding
Liv og Øyvind Rundberg vant årets Buošši-pris. Som utdeles hvert år på Riddu Riđđu-festivalen.
Riddu Riđđu flytter lørdagsprogrammet – gjør plass til Norge–England i VM7.7.2026 11:47:55 CEST | Pressemelding
Riddu Riđđu omorganiserer lørdagens konsertprogram slik at festivalpublikummet får mulighet til å få med seg VM-kampen mellom Norge og England.
Riddu Riđđu flytter lørdagsprogrammet – gjør plass til Norge–England i VM7.7.2026 11:42:37 CEST | Pressemelding
Riddu Riđđu omorganiserer lørdagens konsertprogram slik at festivalpublikummet får mulighet til å få med seg VM-kampen mellom Norge og England.
Riddu Riđđu fyller 35 år – åpnes av kulturminister Lubna Jaffery2.7.2026 10:58:09 CEST | Pressemelding
Når Riddu Riđđu arrangeres i Manndalen 8.–12. juli, markerer festivalen 35 år som en av verdens viktigste møteplasser for urfolkskunst og -kultur. Jubileumsfestivalen åpnes av kultur- og likestillingsminister Lubna Jaffery.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom