Eiendomsmeglere på Østlandet fusjonerer
EiendomsMegler 1 Oslo, EiendomsMegler 1 Oslo Akershus og EiendomsMegler 1 Innlandet fusjonerer og blir til EiendomsMegler 1 Østlandet. Fusjonen skal gi økt konkurransekraft og posisjonere virksomheten for videre vekst.

- Hver for seg er selskapene allerede store på Østlandet, men vi har fortsatt vekstpotensial i både gamle og nye områder. Hensikten med sammenslåingen er å styrke markedsposisjonen vår, og med fusjonen får vi én enhet som samlet blir mer slagkraftig enn selskapene hver for seg, sier Kent Victor Syverstad som blir leder for EiendomsMegler 1 Østlandet. Han er i dag administrerende direktør i EiendomsMegler 1 Oslo Akershus og EiendomsMegler 1 Oslo.
Heleid av SpareBank 1 Østlandet
Selskapene som fusjonerer er alle datterselskaper av SpareBank 1 Østlandet. Finanskonsernet vil også være eneeier av det sammenslåtte EiendomsMegler 1 Østlandet.
- Eiendomsmegling er en viktig del av konsernet SpareBank 1 Østlandets virksomhet og et satsingsområde for oss. Med fusjonen styrkes meglervirksomhetens konkurransekraft samtidig som driften forenkles, sier Klara-Lise Aasen, konsernsjef i SpareBank 1 Østlandet.
Øker attraktiviteten
Som i flere andre sektorer er det forventet konsolideringer og strukturendringer innenfor eiendomsmeglerbransjen framover.
- Det at vi blir en større og mer slagkraftig enhet gjør at vi posisjonerer oss for å kunne ta en offensiv rolle i dette, sier Syverstad.
Målet er at en større og mer profilert enhet også vil bidra til å øke attraktiviteten som arbeidsgiver – både blant eksisterende ansatte, men også ved rekruttering av nye.
- Et større selskap vil gi flere karrieremuligheter og tiltrekke seg enda flere dyktige meglere, sier Syverstad.
Han presiserer at kundene ikke vil bli berørt av endringene, annet enn at selskapet etter hvert får ny logo.
- Vi vil fortsatt være til stede på de samme plassene, med de samme meglerne, og med samme gode kunnskap om de ulike lokale boligmarkedene.
Fusjonen forutsetter godkjenning i generalforsamlingen i de tre meglerforetakene.
Juridisk fusjon er planlagt gjennomført 1. mai 2025.
For ytterligere informasjon eller kommentarer:
Kent Victor Syverstad, administrerende direktør i EiendomsMegler 1 Oslo Akershus og EiendomsMegler 1 Oslo - tlf: 909 69 604
Magnus Aasen, administrerende direktør i EiendomsMegler 1 Innlandet – tlf: 959 98 600
Kari Elise Gisnås, styreleder EiendomsMegler 1 Innlandet, EiendomsMegler 1 Oslo Akershus og EiendomsMegler 1 Oslo – tlf: 908 59 478
Bilder

Om SpareBank 1 Østlandet
SpareBank 1 Østlandet er landets fjerde største sparebankkonsern med omtrent 1 300 kompetente og stolte medarbeidere. Gjennom snart 180 år har vi bygget en solid markedsposisjon på Østlandet ved å være tilgjengelige og yte kreditt og andre tjenester til personer, bedrifter og offentlig sektor i bygd og by. Vi har i dag 41 kontorer spredt rundt om i Oslo, Akershus, Innlandet og nedre Buskerud. Gjennom våre datterselskaper og SpareBank 1-alliansens produktselskaper er vi et komplett finanshus for våre person- og bedriftskunder. Vi er et børsnotert og selvstendig finanskonsern med dype røtter på Østlandet og hovedkontor i Hamar. Banken har bidratt til verdiskaping i markedsområdet gjennom flere generasjoner.
Følg pressemeldinger fra SpareBank 1 Østlandet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra SpareBank 1 Østlandet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra SpareBank 1 Østlandet
10 økonomiske grep du bør ta før nyttår22.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Det er mulig å spare tusenlapper ved å gjøre disse pengegrepene før 2026, råder privatøkonom Elisabeth Landsverk.
Are Jansrud blir konserndirektør for risikostyring i SpareBank 1 Østlandet24.11.2025 12:25:08 CET | Pressemelding
SpareBank 1 Østlandet har ansatt Are Jansrud som ny konserndirektør for risikostyring og compliance (CRO) med virkning fra 1. januar 2026. Jansrud overtar etter Vidar Nordheim, som går av med pensjon. Are er bosatt på Jessnes i Ringsaker kommune.
Så mye bruker vi på årets julekalendere21.11.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Over halvparten av oss planlegger å kjøpe julekalender i år. En fersk undersøkelse fra SpareBank 1 Østlandet viser at barna får de dyreste kalenderne – med en snittpris på over 1000 kroner.
SpareBank 1 Østlandet med høy aktivitet og god lønnsomhet i tredje kvartal29.10.2025 07:09:55 CET | Pressemelding
SpareBank 1 Østlandets konsernresultat etter skatt for tredje kvartal 2025 ble 876 (1 080) millioner kroner. Egenkapitalavkastningen var 13,5 (20,4) prosent. God økning i utlånsaktiviteten samt høyere breddeinntekter bidrar spesielt positivt, mens økte tapsavsetninger trekker ned.
Deler ut 100 000 - søker kandidater17.10.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
SpareBank 1 Østlandet skal dele ut 100 000 kroner til en aktør som har gjort en ekstraordinær innsats for bærekraft i lokalsamfunnet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom