FN-sambandet

Nina S. Martin blir ny kommunikasjonssjef i FN-sambandet

6.12.2024 14:20:04 CET | FN-sambandet | Pressemelding

Del

Martin har bred erfaring innen kommunikasjonsfeltet, blant annet som journalist, programleder, sjefredaktør og partner i produksjonsbyrå.

Stensrud Martin har bred erfaring innen kommunikasjonsfaget, også som journalist, sjefredaktør og programleder. Som kommunikasjonssjef i FN-sambandet vil Stensrud Martin ha en sentral rolle i å styrke FN-sambandets mandat. Foto: NRK
Stensrud Martin har bred erfaring innen kommunikasjonsfaget, også som journalist, sjefredaktør og programleder. Som kommunikasjonssjef i FN-sambandet vil Stensrud Martin ha en sentral rolle i å styrke FN-sambandets mandat. Foto: NRK

— Vi i FN-sambandet er veldig glade for å få Nina med på laget, sier FN-sambandets generalsekretær Catharina Bu. Hun har solid erfaring med strategisk, teknisk og praktisk kommunikasjonsarbeid. I tillegg har hun god samfunnsforståelse og et stort engasjement for FN og internasjonalt samarbeid. I en organisasjon med bredt nedslagsfelt og store målsetninger er en «multikunstner» som Nina akkurat det vi trenger, legger hun til.  

Stensrud Martin kommer til FN-sambandet fra stillingen som sjefredaktør i Aschehoug, hvor hun siden 2020 har vært med å bygge opp- og lede forlagets lydavdeling. Hun har også 22 års erfaring fra NRK, hvor hun utviklet flere podkaster, radio- og TV-programmer innenfor kultur, dokumentar/samfunn, nyheter og underholdning, og ledet flere av dem.

Stensrud Martin har også vært ansvarlig redaktør i radiOrakel og feature- og magasinredaktør i Klassekampen.  Hun har skrevet to bøker, blant annet biografien «Jonas», om Jonas Gahr Støre, sammen med journalistkollega Erik Aasheim. Sammen med Aasheim eier hun kommunikasjon- og produksjonsbyrået Stereo.

Som kommunikasjonssjef i FN-sambandet vil Stensrud Martin ha en sentral rolle i å styrke FN-sambandets mandat: å formidle kunnskap om FN og internasjonale spørsmål som skaper engasjement for globale, fredelige, rettferdige og bærekraftige løsninger. 

— Jeg kan ikke tenke meg noen mer givende arbeidsoppgave enn dette, akkurat nå, sier Nina S. Martin. Jeg gleder meg til å gå løs på oppgavene sammen med de flinke folka i FN-sambandet, og skape oppmerksomhet og innsikt i bærekraft, menneskerettigheter, fred og sikkerhet, grunnleggende verdier som er under press, og som bare kan løses gjennom internasjonalt samarbeid.

Stensrud Martin tiltrer i jobben i FN-sambandet 1. mars 2025.

Nøkkelord

Kontakter

Om oss

FN-sambandet jobber for økt kunnskap om FN og internasjonale spørsmål. Vi har seks distriktskontorer som dekker hele landet. Det finnes FN-samband i mer enn hundre land.

Følg pressemeldinger fra FN-sambandet

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra FN-sambandet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra FN-sambandet

Kutt tvinger FN-sambandet til å legge ned tre kontorer: Mange tusen elever mister undervisning om FN og demokrati30.6.2026 12:46:29 CEST | Pressemelding

Fra 1. januar 2027 kan FN-sambandet bli tvunget til å legge ned kontorene i Trondheim, Stavanger og Kristiansand. Konsekvensen er at mange tusen elever og lærere mister et undervisningstilbud om FN, demokrati, menneskerettigheter og bærekraft som i dag brukes av skoler over hele landet. Bakgrunnen er en nær halvering av organisasjonens statlige finansiering de siste fire årene.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye