NRK og TV 2 skal vise UEFA Fotball-EM 2025
3.12.2024 18:45:00 CET | NRK | Pressemelding
De norske fotballjentene er på god vei mot nok et stort mesterskap. UEFA Fotball-EM 2025 ser du på NRK og TV 2.

Norge ser ut til å ha full kontroll på Nord-Irland over to playoff-kamper og er straks klare for europamesterskapet i Sveits kommende sommer.
Det mesterskapet kan du se på NRK og TV 2. De to mediehusene har samarbeidet om flere store rettigheter opp gjennom årene. Nå har de inngått en ny avtale.
– Dette blir sommerens desidert største eventyr. Det er selvfølgelig ekstra stas at kvinnene nok en gang ser ut til å kvalifisere seg til et internasjonalt mesterskap. Vi gleder oss til å vise fotball-EM sammen med TV 2 og håper at det blir et bra mesterskap for det norske laget, sier Espen Olsen Langfeldt, sportsredaktør i NRK.
Europamesterskapet i fotball for kvinner arrangeres i Sveits fra 2. til 27. juli.
– Denne type samarbeid gjør det mulig å tilby attraktive sportsbegivenheter til et stort publikum. Vi i TV 2 ser frem til igjen å kunne mobilisere rundt et internasjonalt mesterskap i samarbeid med dyktige kolleger i NRK. Denne gangen gleder vi oss litt ekstra, siden Norge ser ut til å kvalifisere seg. Det setter virkelig en spiss på dette mesterskapet, sier Vegard Jansen Hagen, sportsredaktør i TV 2.
NRK og TV 2 fordeler kampene mellom seg så fort kampoppsettet er klart. Trekningen finner sted mandag 16. desember.
//
Kontaktperson, TV 2:
Jan-Petter Dahl
Pressesjef
Tel:+47 928 60 363
jan-petter.dahl@tv2.no
Kontakter
Vetle NielsenKommunikasjonsansvarligNRK
Tel:+47 99473874vetle.nielsen@nrk.noBilder

Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Premieredatoen klar for «Tuva & Ronny – eit lite hotell i Hellas»30.3.2026 13:00:00 CEST | Pressemelding
Måndag 20. april er det premiere på den nye NRK-serien der Tuva Fellman og Ronny Brede Aase satsar alt på draumen. Sjå første smakebit på gresk idyll – og frustrasjon.
Hundetrener Maren med ny sesong av «Fra bølle til bestevenn»27.3.2026 07:00:00 CET | Pressemelding
Hundetrener Maren Teien Rørvik er klar for en ny runde av NRK-suksessen «Fra bølle til bestevenn» på NRK. Les om sesongen og deltakerne her.
Dette er årets BlimE-artister23.3.2026 10:00:17 CET | Pressemelding
Newton-programleder Viljar Natlandsmyr og artisten Máijá synger årets BlimE-låt. Sangen er inspirert av samholdet i idretten og fremføres på både norsk og samisk.
Møt deltakerne i Bakemesterskapet sesong 320.3.2026 09:59:09 CET | Pressemelding
I påsken går startskuddet for en helt ny sesong av Bakemesterskapet på NRK. Hvem har det som skal til for å nå helt til topps og krone seg med tittelen Norges beste hobbybaker?
Cengiz Al inviterer til id-feiring hjemme hos seg selv16.3.2026 11:04:05 CET | Pressemelding
I årets «Festen etter fasten» på NRK inviterer programleder Cengiz Al seerne hjem til seg i Lier.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom