Ca 500 fri for strøm på morgenen
Mange av Arvas kunder på Ringvassøya og Rebbenesøya var fri for strøm etter stormens herjinger i natt. – Vi har sendt ut montører og jobber med å rette feilene, sier beredskapsleder i Arva, Per-Magne Johansen.

Stormnatta har gått ganske rolig for seg på Arvas driftssentral. Nordland slapp greit unna, men på morgenen er det blitt noen strømbrudd i Troms.
Har sendt ut folk
- Det har vært ei rolig natt og grei kontroll. Nå på morgenkvisten har vi fått flere feil på Ringvassøya og Rebbenesøya. Vi vet ikke hva feilene er, men har montører på stedet for å finne ut av det, sier beredskapslederen.
Johansen regner med at strømforsyninga til deler av området vil være gjenopprettet om kort tid.
- Så vil montørene prøve å komme seg over til Rebbenesøya. Men det avhenger av at ferga går eller at været tillater at vi kan dra ut med helikopter, sier Johansen.
Arva har også to personer på vei til Øverbygd og to personer i beredskap på Kvaløya. En montør var sendt ut til Vannøya i går kveld, men han har så langt ikke fått så mye å gjøre, for der er ingen kunder uten strøm.
Følger med
- Det ser ut til at været roer seg nå. Men vi følger med ut over dagen, forsikrer beredskapslederen.
Hvis du mangler strøm, sjekk Arvas strømstanskart: Strømstans
Finner du ditt eget nabolag i kartet, vet vi om feilen, og du trenger ikke å ringe.
Nøkkelord
Kontakter
Per-Magne JohansenBeredskapsleder Arva
Tel:907 31 502Om Arva
Arva skal inspirere til effektiv energibruk og sikre stabil strømforsyning i dag og for morgendagen. Vi er landsdelens største nettselskap med mer enn en fjerdedel av Nord-Norges befolkning som våre kunder. Sammen skal vi realisere ei felles elektrisk fremtid.
Følg pressemeldinger fra Arva
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Arva på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Arva
Feil om daglige utkoblinger på Senja13.5.2025 10:21:49 CEST | Kronikk
Arva har levert løsninger som har gitt Brødrene Karlsen tilgang til strøm tidligere enn normalt. Til tross for dette, er det dessverre bare krisebeskrivelsene som får oppmerksomhet. Her er faktaene som mangler.
Disse tiltakene får sponsorstøtte fra Arva i 20258.5.2025 09:40:18 CEST | Pressemelding
Arva tildeler 400.000 kroner i sponsormidler til ni frivillige organisasjoner i Troms og Nordland. Se hvem som får her!
Arva investerte 671 millioner kroner i 202411.4.2025 15:29:03 CEST | Pressemelding
Arva fortsetter å investere store beløp i kraftnettet i Nordland og Troms, ifølge års- og bærekraftsrapporten for 2024.
Er Arvas linjer virkelig bare «gammel mannskit»?1.4.2025 12:41:49 CEST | Kronikk
Det er de ikke. Noen nærmer seg utskifting, noen kan stå litt til med godt vedlikehold. Lav alder på ei linje er heller ingen garanti mot strømbrudd. Å «bruke opp» linjene er faktisk god økonomi for både samfunn og nettkunder.
Dette gjør Arva for å hindre strømbrudd22.3.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Å bygge et kraftnett som aldri rammes av strømbrudd er en utopi. Det ville bli alt for kostbart og skyhøy nettleie ville blitt konsekvensen. Arva gjør likevel en rekke tiltak og fornyelse i kraftnettet for å hindre strømbrudd.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom