Styret for VM alpint i Narvik er klart
29.11.2024 06:33:36 CET | Norges Skiforbund | Pressemelding
Skistyret godkjente torsdag kveld forslaget til medlemmer i VM-styret.
Eierne av Narvik-VM 2029, Norges Skiforbund og Narvikfjellet Allmenn, har sammen med Narvik kommune arbeidet grundig for å få på plass et styre med best mulig kompetanse.
Styret består av totalt sju medlemmer:
- Styreleder: Eirik Frantzen, Adm. Direktør Nordkraft AS
Styremedlemmer:
- Unni Forshaug, Kontorleder Narvikgården AS
- Astrid Strandbu , Professor pedagogikk UIT
- Sigbjørn Aanes, Partner First House AS
- Claus Johan Ryste, Sportsjef Alpint NSF
- Dagfinn Neteland, Adm. direktør Fjord1 AS
- Thor Hushovd, Daglig leder Uno-x Mobility
I juni ble Norge og Narvik valgt som vertskap for verdensmesterskapet i alpint i 2029. Nå har man fått på plass et styre som vil få et viktig ansvar for det store og utfordrende arbeidet som skal gjøres de neste årene.
– Vi har vært opptatt av å finne et godt sammensatt styre med den kompetansen og bredden som er nødvendig for å arrangere et stort internasjonalt idrettsarrangement. Vi har også ønsket kontinuitet med tanke på personer som hadde nøkkelroller i søknadsprosessen. Dette styret gir en god balanse av kontinuitet og fornyelse, sier skipresident Tove Moe Dyrhaug.
– Sammen med et meget kompetent og offensivt styre, gleder jeg meg til å starte arbeidet og alt det vi skal få til sammen. Vi takker for tilliten og skal gjøre det vi kan for at VM setter varige spor, ikke bare i landsdelen, men i hele landet og i ski-verdenen, sier styreleder Eirik Frantzen.
Alpin-VM vil være det største idrettsarrangementet i Norge siden OL på Lillehammer i 1994.
Kontakter
Espen GraffLeder kommunikasjon og samfunn
Tel:+47 909 32 595espen.graff@skiforbundet.noOm Norges Skiforbund
Ønsker du å motta pressemeldinger fra oss?
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Uttak rekruttlandslag og juniorlandslag i kombinert9.6.2026 09:24:09 CEST | Pressemelding
Norges Skiforbund Kombinert har tatt ut troppene til rekruttlandslag og juniorlandslag i VM-sesongen 2026/27.
Telemarklandslagene 2026-20274.6.2026 13:17:52 CEST | Pressemelding
Norges Skiforbund Telemark har tatt ut landslagene for sesongen 2026-2027. Sportssjef Bjørn Espen Aase mener Norge stiller med et av de sterkeste lagene på mange år.
Ny sponsoravtale – etablerer Team Scandic3.6.2026 09:03:31 CEST | Pressemelding
Scandic styrker og forlenger avtalen med Norges Skiforbund langrenn (NSF), og satser tungt på fremtidens skihelter gjennom nyetablerte Team Scandic.
Skitinget Oslo 6.-7. juni26.5.2026 08:08:55 CEST | Presseinvitasjon
Vi ønsker mediene velkommen til Skitinget i Oslo lørdag og søndag 6.-7. juni. Skitinget arrangeres på Scandic Helsfyr hotel. Det er oppstart kl. 09.00 lørdag 6. juni og kl. 09:00 søndag 7. juni.
Medietreff Sognefjellshytta onsdag 27. mai18.5.2026 09:48:14 CEST | Presseinvitasjon
Norges Skiforbund Langrenn inviterer til medietreff på Sognefjellshytta onsdag 27. mai 2026.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom