Asbjørn klar med 24 nye hjertedører!
29.11.2024 13:00:00 CET | TV 2 | Pressemelding
Endelig desember! Søndag åpner Asbjørn Brekke årets første julehjertedørkalenderluke i «Asbjørns julekalender» på TV 2. 24 nye kjendisgjester venter utenfor årets juleverksted, der de kan regne med å få både rødvin, pepperkaker og generelt pepper av Asbjørn.

For Asbjørn selv er hver eneste en av de 24 gjestene en overraskelse. Vi kan imidlertid allerede nå røpe at gjestelisten blir svært så variert, med navn som Jakob Ingebrigtsen, Sophie Elise, Gaute Grøtta Grav, Ballinciaga og kultur- og likestillingsminister Lubna Jaffery som noen av dem som vil bidra til å korte ned ventetiden hans i år.
– Årets julekalender blir helt unik, slår Asbjørn fast, og fortsetter:
– Det er nemlig aller første gang jeg er med i en julekalender som er kliss lik den jeg var med i året før!
Det blir også gjensyn med evig unge Ove Hoff og realitylegenden Alexis Munthe, som sammen byr på årets julegavetips. Nytt av året, er at Asbjørn har fått selveste Rhino Thue til å bidra i jakten på den gode, gamle julegleden.
– Det var aldri planen å gjøre dette to år på rad, men med den gode responsen i fjor og alle de fantastiske navnene som var positive til å stille opp i år, hadde jeg ikke hjerte til å frata Asbjørn denne gleden, forteller Espen Eckbo, som selvfølgelig er mannen bak all moroa.
Første luke i «Asbjørns julekalender» ligger klar på TV 2 Play søndag 1. desember allerede kl. 03.00, og hver dag til og med 24. desember kan en ny luke åpnes til samme tidspunkt. Første episode sendes lineært på TV 2
Nøkkelord
Kontakter
Håvard SolemSenior PR- og kommunikasjonsansvarlig
Farmen/Torpet (inkl. kjendis), The Voice, Quisling, Spillet, Asbjørns julekalender, Gullruten, God morgen Norge, TV 2s høstlansering
Bilder






Lenker
Om oss
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og kommersiell allmennkringkaster. Vi formidler, skaper og forteller historier som gjør nyheter, aktualiteter, sport og underholdning tilgjengelig for folk uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike kommersielle TV-kanaler, digitale plattformer og tjenester tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til tung journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Invitasjon til premierevisning og pressedag for Ligaen6.2.2026 09:41:16 CET | Presseinvitasjon
Onsdag 11. februar ønskes pressen velkommen til visning og pressedag for «Ligaen». Det nye humorkonseptet får premiere på TV 2 Play og TV 2 Direkte tirsdag 17. februar.
Ylvis-brødrene skal lede Gullfisken på TV 230.1.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
7. februar kåres fjorårets beste reklamefilm på TV 2, og det skjer med Bård og Vegard Ylvisåker som programledere.
Her er programlederne og deltakerne i Showtime30.1.2026 07:00:00 CET | Pressemelding
Det er programlederduoen Ingrid Gjessing Linhave og Kåre Magnus Bergh som skal lede TV 2s nye storsatsing «Showtime». Fredag starter innspillingen, og her er de ni deltakerparene.
God morgen Norge utvider og lager helgesendinger på TV 223.1.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Når nordmenn tar helg, så kan de fortsatt våkne til God morgen Norge på TV 2 fra 7. februar.
VM i skiflygning skal sendes på TV 216.1.2026 15:00:10 CET | Pressemelding
TV 2 har sikret seg rettighetene til å vise VM i skiflygning fra Oberstdorf fra 22-25. januar. Dette fyller en allerede storstilt vinterhelg på TV 2 med alpint fra Kitzbühel og skiskyting fra Nove Mesto.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom