Sammen skal de skape Nordens mest attraktive markedsarena
Avinor har valgt Clear Channel til å utvikle og drifte reklamearenaene på de fire største lufthavnene i Norge. Gjennom en felles innsats skal partene skape en markedsarena som setter en ny standard for flyplasser i Norden.

– Å bli valgt igjen av Avinor er en stor anerkjennelse for oss. Vi deler Avinors visjon og ser frem til å fortsette det tette samarbeidet som skaper verdi for både annonsører og reisende. Sammen skal vi skape en arena i verdensklasse som kombinerer kvalitet, innovasjon og bærekraft, sier Nils Li, etableringsdirektør i Clear Channel.
I løpet av de neste fem årene skal Clear Channel bidra til å transformere flyplassopplevelsen ved å tilby innovative reklameløsninger, en eksklusiv produktportefølje og opplevelser som engasjerer. Gjennom moderne teknologi, bærekraftige tiltak og dynamiske konsepter som pop-up-butikker skapes en arena som både underholder og inspirerer. For å levere på ambisjonen samarbeider Clear Channel med retaileksperten Workshop.
– Workshop er verdensledende innen retail- og pop-up-løsninger, og med dem på laget har vi nøkkelen til å forvandle flyplassene til dynamiske opplevelsesarenaer. Sammen med Avinor og Workshop skal vi skape en arena som setter en ny global standard, begeistrer reisende og gir annonsører en plattform med maksimal verdi. Dette partnerskapet er vår oppskrift på å levere en flyplassarena i verdensklasse, sier Li.
Dyp forståelse for flyplassen som reklamearena
Denne avtalen representerer ikke bare en viktig milepæl for Clear Channel, men også et steg fremover for Avinor som en dynamisk markedsføringsarena. Joachim Lupnaav Johnsen, konserndirektør for kommersiell styring og utvikling i Avinor, uttrykker stor tilfredshet med å videreføre samarbeidet med Clear Channel.
– Vi har gjennomført en omfattende og systematisk konkurranse, hvor flere sterke aktører har levert gjennomarbeidede og spennende tilbud. Clear Channel leverte det beste helhetstilbudet og demonstrerte en dyp forståelse for flyplassen som reklamearena. Gjennom denne kontrakten vil vi sammen kunne tilby markedet større fleksibilitet og flere muligheter for å synliggjøre produkter og tjenester enn noen gang tidligere, sier Lupnaav Johnsen.
Foto fra venstre: Finn Espen Lønseth-Sageng (Salgssjef for team Airport i CC), Nils Li (Etableringsdirektør i CC), Iskra Skram (kommersiell leder for terminalene i Avinor), Dennis Højland Nyegaard (CEO i CC), Christoffer Smedås (KAM/Forretningsutvikler Avinor).
Kontakter
Cathrine Fuglesang FramholtMarkeds- og kommuniksjonssjef i Avinor, og kommunikasjonssjef for Bergen lufthavn, Flesland
Tel:+47 976 22 141cathrine.framholt@avinor.noBilder


Avinor har ansvar for 43 statlig eide lufthavner, og flysikringstjenesten for sivil og militær luftfart i Norge. Dette nettverket binder Norge sammen - og Norge sammen med verden.
Avinor er en drivkraft i miljøarbeidet i luftfarten og en pådriver for å redusere de samlede klimagassutslippene fra norsk luftfart. Selskapet har en ledende rolle i arbeidet med utvikling av el-fly, og leveranse av biodrivstoff til fly.
Avinor bidrar hvert år til 50 millioner sikre og effektive flyreiser. Om lag halvparten av disse er til og fra Oslo lufthavn.
Rundt 2.800 medarbeidere har ansvar for å planlegge, bygge ut og drive et samlet lufthavn- og flysikringssystem. Avinors virksomhet finansieres gjennom luftfartsavgifter og kommersiell virksomhet på flyplassene.
Følg pressemeldinger fra Avinor
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Avinor på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Avinor
Avinor oppgraderer Tromsø lufthavn: reasfalterer rullebanen i sommer25.4.2025 10:50:55 CEST | Pressemelding
I sommer gjennomføres et større vedlikeholdsarbeid på Tromsø lufthavn. Dette skal sikre trygg og effektiv flytrafikk, bedre passasjeropplevelse og forbedret vinterlogistikk i årene som kommer. Arbeidet innebærer blant annet reasfaltering av rullebanen, og vil om natten føre til redusert bruk av banen i perioden 15. mai til 4. september.
Påskestemning på Bergen lufthavn, Flesland11.4.2025 13:00:00 CEST | Pressemelding
Mer enn 213.000 mennesker skal til eller fra Bergen lufthavn, Flesland i løpet av påsken. De høyeste trafikktallene ser vi torsdag og fredag før palmehelgen da rundt 22.000 reisende per dag skal gjennom landets nest største flyplass. Det er nesten like mange på retur mandag 21. april.
Tre nye flytårn overføres til Bodø10.4.2025 13:46:34 CEST | Pressemelding
Denne uken ble tårndriften ved lufthavnene i Molde, Leknes, og Sandnessjøen overført til Avinors tårnsenter i Bodø.
Sterke tal: 7 prosent fleire reisande på Avinor sine lufthamner i mars10.4.2025 13:00:00 CEST | Pressemelding
I mars nytta 4,2 millionar reisande Avinor sine lufthamner. Dette er ein auke på sju prosent samanlikna med mars i 2024.
Venter storinnrykk før påsken9.4.2025 11:53:12 CEST | Pressemelding
I overkant av 1,6 millioner passasjerer skal reise gjennom en av Avinors lufthavner i løpet av påsken. Dette er det høyeste antallet påskepassasjerer siden før pandemien.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom