Nora Mørk og Stine Oftedal Dahmke avslører nye roller under håndball-EM
Stjernespillerne skal bidra på sendingene til både TV 2 og Viaplay under Europamesterskapet.

Når håndball-EM 2024 går av i stabelen 28. november i Sveits, Ungarn og Østerrike får norske seere bred tilgang til mesterskapet på både Viaplay og TV 2. Nå styrkes sendingene ytterligere med to av Norges mest meritterte håndballspillere, Stine Oftedal Dahmke og Nora Mørk, som eksperter i studio den siste uken i Wien.
De to storspillerne gleder seg begge til å følge mesterskapet og heie frem de norske jentene.
– Jeg ser skikkelig frem til å være med Viaplay og TV2 i studio og følge jentene i den kanskje mest spennende delen av mesterskapet. Jeg er sikker på at Norge igjen skal kjempe om de gjeveste medaljene og håper Nora og jeg kan være med på å formidle juletradisjonen på en litt annen måte enn vanlig, sier Stine Oftedal Dahmke.
Også Mørk gleder seg til å følge mesterskapet tett selv om det i år ikke blir på banen.
– Jeg gleder meg til å komme ned til Wien og kunne være tett på mesterskapet selv om jeg ikke skal spille selv. Det blir enda bedre selvfølgelig at Stine også skal være med. Vi pleier jo å tilbringe desember sammen, så det kunne ikke blitt bedre. Det vil selvfølgelig være høye forventninger til Norge som vanlig, og det skal bli spennende å se utviklingen de kommer til å ha i mesterskapet, sier Nora Mørk.
Både redaksjonssjef i Viaplay, Sjur Molven, og sportsredaktør i TV 2, Vegard Jansen Hagen, er veldig fornøyde med dagens nyheter. De er samstemte om at de to håndball-legendene med sin unike erfaring, kunnskap og lidenskap komer til å løfte sendingene til nye høyder.
– Vi er meget fornøyde med å ha fått med oss Nora Mørk og Stine Oftedal Dahmke på EM-laget til Viaplay og TV 2, sier Sjur Molven.
Vegard Jansen Hagen stemmer i og er klar for å gi publikum storslåtte mesterskapssendinger.
– Gleden over å endelig ha et håndballmesterskap tilbake bare vokser og vokser i TV 2. Sammen med gode kolleger i Viaplay skal vi leverer et mesterskap adventstiden verdig, sier Jansen Hagen.
Nøkkelord
Kontakter
Lene MykjålandPR- og kommunikasjonsansvarlig, sport
TV 2 Sporten.
Bilder

Om oss
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og kommersiell allmennkringkaster. Vi formidler, skaper og forteller historier som gjør nyheter, aktualiteter, sport og underholdning tilgjengelig for folk uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike kommersielle TV-kanaler, digitale plattformer og tjenester tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til tung journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Ny sesong av «Hver gang vi møtes» – her er artistene4.9.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Espen Lind, Marit Larsen, Herborg Kråkevik, Synne Vo, Musti, André Jensen (Hagle) og duoen Marcus og Martinus – er artistene TV 2 følger i den 16. sesongen av «Hver gang vi møtes».
Presseinvitasjon: Statsministerduell på Chateau Neuf 7. september2.9.2025 11:53:30 CEST | Pressemelding
Pressen inviteres til å følge den TV 2-sendte statsministerduellen fra Chateau Neuf på søndag.
Presseinvitasjon: Partilederdebatt fra Carls i Oslo 31. august26.8.2025 09:11:11 CEST | Pressemelding
Pressen inviteres til å følge den TV 2-sendte partilederdebatten fra Carls søndag 31. august.
Invitasjon til pressevisning av «Forræder»26.8.2025 08:00:00 CEST | Presseinvitasjon
Presse inviteres til førpremiere og pressedag for «Forræder», onsdag 3. september.
Invitasjon til pressedag for «Kokkeskolen»25.8.2025 10:12:06 CEST | Presseinvitasjon
Presse inviteres til visning og pressedag for «Kokkeskolen» tirsdag 2. september.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom