Coop tilbakekaller pizzabolle solgt på Østlandet
27.11.2024 12:25:13 CET | Coop Norge | Pressemelding
Coop kaller tilbake pizzabolle (100 g) solgt i småbakstavdelingen fordi det er en risiko for at produktet kan inneholde metallbiter. Produktet er levert til 105 butikker, alle på Østlandet, og er nå fjernet fra butikkene.

Det er ikke gjort funn av metallbiter i noen pizzaboller, men grunnet en teknisk feil på bakeriet, kan det være en risiko for at metallbiter har havnet i produktet. Kundene skal kunne stole på at de produktene de handler hos Coop er trygge og derfor kalles produktet tilbake.
Produktet er solgt i butikk fredag, lørdag, mandag og tirsdag.
Produktet er fjernet fra butikk. Vi ber kunder som har kjøpt produktet om å kaste dette eller levere det til butikken og få pengene tilbake, eller et nytt produkt.
Kontakter
Simen Kjønnås ThorsenKommunikasjonsrådgiverCoop Norge SA
Tel:91797995skt@coop.noOm Coop
Coop er Norges nest største dagligvareaktør og har i dag ca. 1 250 dagligvarebutikker og byggevarehus innenfor kjedekonseptene Obs, Extra, Coop Prix, Coop Mega, Coop Marked, Matkroken, Obs BYGG og Coop Byggmix. Coop eies av kundene gjennom medlemskap i deres lokale samvirkelag. Samvirkelagene har i dag til sammen over 2,5 millioner medlemmer og familiemedlemmer. Samvirkelagene eier fellesorganisasjonen Coop Norge SA som ivaretar sentrale fellesoppgaver for samvirkelagene.
Følg pressemeldinger fra Coop Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Coop Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Coop Norge
Coop Norge flytter til nytt hovedkontor i Oslo sentrum20.4.2026 11:00:00 CEST | Pressemelding
Coop Norge har valgt Schweigaards gate 16 som sitt nye hovedkontor når dagens leiekontrakt utløper i 2028.
Tilbakekaller XTRA AGURKER I SKIVER 490G17.4.2026 10:29:16 CEST | Pressemelding
Coop Norge kaller tilbake XTRA AGURKER I SKIVER 490G på grunn av fare for glass i produktet.
Nå starter høysesongen for oppussing av hus og hage11.4.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Nordmenn pusser opp og oppgraderer hjemme som aldri før, og Obs BYGG forventer at omsetningen når nye høyder når hagesesongen nå står for tur.
Coop forlenger samarbeidet med Too Good To Go: – Et viktig tiltak for å redusere matsvinn25.3.2026 11:11:38 CET | Pressemelding
Coop Norge og Too Good To Go (TGTG) forlenger samarbeidet som i flere år har bidratt til at store mengder fullt brukbar mat ikke havner i søpla. For Coop er samarbeidet en sentral del av arbeidet med å kutte matsvinnet i hele verdikjeden.
Påsken kan bli tidenes sunneste20.3.2026 08:48:38 CET | Pressemelding
Extra setter nye rekorder så langt i år etter et historisk sterkt frukt- og grøntår i 2025. Påsken kan bli tidenes sunneste.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom