Norske tennisjuniorer spiller på høyt nivå i Oslo
24.11.2024 22:44:49 CET | Norges Tennis- og Padelforbund | Pressemelding
Casper Ruud avslutter 2024 som nr 6 i verden og Nicolai Budkov Kjær krysser årsskiftet som verdens beste junior. I kjølvannet kommer en rekke yngre spillere.

Norsk tennis er i betydelig fremgang. Casper Ruud avslutter 2024 som nr 6 i verden og Nicolai Budkov Kjær krysser årsskiftet som verdens beste junior.
I kjølvannet av Ruud og Budkov Kjær kommer en rekke yngre spillere. Kommende uke måler de krefter med internasjonale juniorer på Oslo Tennisarena (OTA).
På OTA 25.-30. november arrangeres ITF J200 Oslo, som er den høyest graderte juniorturneringen i Norge noen gang. Spillerne kommer fra ikke mindre enn 30 land.
ITF J200 Oslo er 3. og siste turnering i Casper Ruud ITF Junior Tour 2024. De to foregående var ITF J100-turneringer og ble spilt i Stavanger.
I hovedturneringen på OTA er 6 norske gutter og 4 jenter.
Adresse Oslo Tennisarena: Eikenga 4, 0579 Oslo.
Link til turneringen: https://www.itftennis.com/en/tournament/j200-oslo/nor/2024/j-j200-nor-2024-001/fact-sheet/
For ytterligere informasjon:
Turneringsansvarlig NTPF Svein Are Lapstun
Tlf: 970 39 672
Epost: Svein.Lapstun@tennis.no
Link til bilder for media: https://www.hildrupphoto.com/NTPF/TURNERINGER/Indoors24/ITF241125
Bilder

Om oss
Forbundet er en sammenslutning av de lag eller grupper av lag innenfor Norges Idrettsforbund og olympiske og paralympiske komitè (NIF) som driver med tennis og padel.
Følg pressemeldinger fra Norges Tennis- og Padelforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Tennis- og Padelforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Tennis- og Padelforbund
Casper Ruud til Trøndelag: Norge møter Kina i VM i Tennis i Trondheim Spektrum15.6.2026 07:25:06 CEST | Pressemelding
Norges Tennis- og Padelforbund, i samarbeid med stiftelsen W Initiative, inviterer til en historisk tennisfest i Trøndelag. Den 18. og 19. september braker det løs i Trondheim Spektrum når Norge møter Kina i Davis Cup – tennisens offisielle VM
Norges Tennis- og Padelforbund og MyGame lanserer nasjonal satsing på strømming av tennis og padel15.6.2026 01:22:06 CEST | Pressemelding
Norges Tennis- og Padelforbund og MyGame inngår et langsiktig samarbeid om produksjon og strømming av norsk tennis og padel (fra tidligst 2027). Gjennom den nye plattformen Tennis & Padel TV er ambisjonen å gjøre både elite- og breddeaktivitet tilgjengelig for publikum over hele landet.
Padel: Kan Norge yppe seg mot Norden?12.3.2026 08:53:25 CET | Pressemelding
VEJLE / OSLO – Denne helgen braker det løs i Danmark! Det er klart for Nordisk Mesterskap i padel, og de norske landslagene reiser til Vejle med én ting i sikte: Å vise naboene våre at Norge for alvor har blitt en padel-nasjon å regne med.
Norge møter Kina på hjemmebane: – Vi tar på oss favorittstempelet12.2.2026 13:30:53 CET | Pressemelding
Etter forrige helgs tennisfest i Nadderud Arena er det nå klart: Norge skal igjen spille Davis Cup på hjemmebane. Motstander er Kina, en av verdens raskest voksende tennisnasjoner. Landslagsledelsen og forbundet varsler en tøff kamp, men har stor tro på norsk seier.
Kjær og Durasovic sjokkerte britisk stjerneduo på hjemmebane6.2.2026 19:32:22 CET | Pressemelding
Norge var hårfint unna å forlenge Davis Cup-oppgjøret mot Storbritannia. Etter et ellevilt drama i doublekampen avgjorde britene 7–6 i det avgjørende settet, med 7–5 i tiebreak. Storbritannia avgjorde Davis Cup-oppgjøret mot Norge med seier i doublekampen på Nadderud Arena.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom