Starter rivingen av E6 Sletta bru i kveld
Rivingen av E6 Sletta bru i Eidsvoll kommune starter i kveld fra klokken 21:00 og vil pågå kontinuerlig fram til søndag morgen. E6 må stenges mens brua rives.

Omkjøringen blir skiltet via fv. 181 og Trondheimsvegen. Modulvogntog ikke har lov å kjøre denne omkjøringen, så modulvogntog må kjøre via rv. 4 eller fv. 181/fv. 24. Det kan ikke være trafikk på E6 mens rivingsarbeidene pågår.
Erstattes av ny bru
Sletta bru, som går over E6, ligger rett ved Eidsvolltunnelen og var en de 14 fagverksbruene i tre som ble stengt etter at Tretten bru falt ned. Over brua går Spetalsvegen, som er helstengt i byggeperioden. Brua kan ikke forsterkes og må erstattes av en ny bru.
Den nye brua som skal bygges er en 61 meter lang tospenns bjelkebru i spennarmert betong, og vil bestå av rundt 75 tonn armering og cirka 490 kubikkmeter med betong. Det er mål om at brua skal bli ferdig i løpet av sommeren 2025.
Mer informasjon:
Jobbes dag og natt
– Det vil jobbes både dag og natt for å få gjennomført rivingsarbeidene så raskt som mulig. Rivingsarbeidene legges til helg når trafikken er minst, for å begrense de trafikale konsekvensene, sier byggeleder Bjørn Staum i Statens vegvesen.
Utførende entreprenør er Eiqon.
Beklager ulempene
– Vi beklager ulempene stengingen medfører og oppfordrer til at det vises hensyn på omkjøringsveiene, understreker Staum.
Det anbefales å følge med på vegvesen.no eller Vegvesenets trafikk-app for oppdatert informasjon om arbeidene, trafikkavviklingen og tidspunkt for når E6 gjenåpnes:
Nøkkelord
Kontakter
Bjørn StaumByggeleder Statens vegvesen - divisjon Drift og vedlikehold
Tel:97775701bjorn.staum@vegvesen.noPressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Bilder





Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Utvidet nattestenging på E39 i Åsane6.6.2025 14:42:37 CEST | Pressemelding
Det blir fresing og asfaltering i Åsane om et par uker, i forbindelse med oppgraderinga av E39 Glaskartunnelen. Dette gir utvidet nattestenging.
Kolonnekøyring i Fodnestunnelen også på dagtid 11. juni6.6.2025 12:23:37 CEST | Pressemelding
Onsdag 11. juni blir det kolonnekøyring i Fodnestunnelen også på dagtid mellom 06.00 og 20.00 på grunn av asfaltarbeid.
E14 Stjørdal-Hegramo: Åtte vil bygge gang- og sykkelveg6.6.2025 10:55:12 CEST | Pressemelding
Åtte entreprenører har levert inn tilbud i konkurransen om oppdraget med å bygge gang- og sykkelveg på E14 Stjørdal-Hegramo. – Vi er godt fornøyde med at det er så stor interesse for prosjektet blant entreprenørene, sier seksjonsleder Anni Kari Pedersen i Statens vegvesen.
Slutt på nattarbeid Åsbrekkegjelet-Skromle bru6.6.2025 10:26:37 CEST | Pressemelding
Vegvesenet er etter planen ferdige med nattarbeid ved E16 Kvarmakløvet i denne omgang.
Arbeid i Lotetunnelen6.6.2025 10:00:14 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen skal montera evakueringslys og nye nødstasjonar i E39 Lotetunnelen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom