Thon Gruppen

Olav Thon 1923-2024

16.11.2024 13:39:00 CET | Thon Gruppen | Pressemelding

Del

Det er med stor sorg vi i dag har mottatt budskapet om at Olav Thon er gått bort. Han ble 101 år gammel.

Olav Thon, grunnleggeren av Olav Thon gruppen, ble 101 år.
Olav Thon, grunnleggeren av Olav Thon gruppen, ble 101 år. Foto: Gry Traaen

Olav Thon ble født i Hallingdal den 29. juni 1923. Han grunnla Olav Thon Gruppen og var konsernsjef og styreformann helt frem til 2022. I 2013 opprettet han Olav Thon Stiftelsen og overførte størstedelen av sin formue til stiftelsen, som i dag forvalter eierskapet til konsernet.

Savnet etter Olav Thon er stort. Han minnes med stor takknemlighet og glede for alt han har betydd for sine medarbeidere, og for sine kunder og sine nære venner.

Varme tanker går til hans kjære kone Sissel og til hans nærmeste familie.

Kjetil Nilsen, konsernsjef

Kontakter

Om oss

Konsernet Olav Thon Gruppen omfatter mange virksomheter, hvorav kjernevirksomhetene er eiendom og hotell. De mest kjente merkenavnene våre er Thon Eiendom og Thon Hotels. I 2023 hadde konsernet ca. 3 000 årsverk.

Les årsrapportene våre her. Olav Thon Gruppen eies av Olav Thon Stiftelsen, som gir deler av overskuddet i Olav Thon Gruppen til samfunnsnyttige formål.

Link til våre presserom:
Olav Thon Gruppen
Thon Eiendom
Thon Hotels
Olav Thon Eiendomsselskap ASA

Følg pressemeldinger fra Thon Gruppen

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Thon Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Thon Gruppen

Thon gir klarsignal for Strømmen Badeland30.1.2026 07:30:00 CET | Pressemelding

Thon Gruppen har vedtatt å starte realiseringen av Strømmen Badeland og tilhørende sentrumsutviklingsprosjekt på Strømmen. Prosjektet er den videre utviklingen av det tidligere industriområdet mellom Strømmen stasjon og Strømmen Storsenter. – For oss i Thon handler dette om et langsiktig engasjement på Strømmen. Vi skal være skapende i alt vi gjør, og dette prosjektet er en naturlig videreføring av satsingen vår i området, som går tilbake til slutten av 1970-tallet, sier Kjetil Nilsen, konsernsjef i Thon Gruppen. Vi vil rette en stor takk til Lillestrøm kommune for godt og konstruktivt samarbeid, fortsetter konsernsjefen.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye