Juletraileren skal Norge rundt – her stopper den
14.11.2024 09:54:20 CET | Coca-Cola Norge og Coca-Cola Europacific Partners Norge | Pressemelding
Det har blitt en populær førjulstradisjon at den ikoniske juletraileren besøker tettsteder og byer landet rundt. Om ikke lenge starter årets rundtur, her finner du stoppestedene.

Et klassisk, gjenkjennelig minne fra TV-skjermene i julen er dette: En lysende trailer som kjører gjennom mørke vinterlandskaper, og lyser dem opp, til lyden av den ikoniske «Holidays are coming»-jingelen.
For mange har det blitt en førjulstradisjon at en lik trailer på samme måte besøker deres eget hjemsted, og sprer lys i mørket – akkurat som på TV-skjermen. I over 20 år har juletraileren besøkt tettsteder og byer over hele Norge, nå skal den ut på tur igjen.
– Vi mottar ofte henvendelser allerede lenge før jul fra folk som lurer på om juletraileren kommer til deres hjemsted. Derfor er vi glade for å fortelle at juletraileren i år vil besøke store deler av Norge, sier Ena Dulas, markedssjef i Coca-Cola Norge.
Her ser du oversikten som viser om juletraileren stopper i ditt område
– To like trailere starter hvert sitt sted – den ene 23. november i Harstad, den andre 25. november i Levanger – for deretter å kjøre landet rundt, med til sammen 47 stoppesteder. Vi gleder oss til å bidra til herlig førjulsstemning, og litt lys i den mørke tida, på så mange steder i ukene som kommer, fortsetter Ena Dulas.
Hun kan fortelle at julen er den kanskje viktigste tiden av året for Coca-Cola, og at hovedbudskapet for julekampanjen er at alle kan finne frem julenissen i seg selv, og spre julemagi og glede overfor alle man møter på sin vei.
– Vi er spesielt glade i år for at en folkekjær artist som Emma Steinbakken skal samarbeide med Coke Studio Secret Sessions om både julelåt, -album og ikke minst – hennes første julekonsert noensinne. Snart kommer også filmen «The World Needs More Santas» på TV-skjermene, som vil bidra til å spre julemagi, avslutter Ena Dulas.
Her ser du den ikoniske «Holidays are coming» på nett – både i kort versjon og lang versjon.
Nøkkelord
Kontakter
Inger Marie F. IngdahlKommunikasjonsdirektørCoca-Cola Norge
Merkevarer, produkter og kampanjer
Bilder

Lenker
Følg pressemeldinger fra Coca-Cola Norge og Coca-Cola Europacific Partners Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Coca-Cola Norge og Coca-Cola Europacific Partners Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Coca-Cola Norge og Coca-Cola Europacific Partners Norge
Coca-Cola feirer landslaget – spillere på boksene for første gang4.5.2026 10:36:56 CEST | Pressemelding
28 år etter at herrelandslaget i fotball sist spilte et verdensmesterskap, er Norge tilbake. Coca-Cola markerer med å la norske landslagsspillere sette ansikt på boksene – bokstavelig talt.
Nyheter fra Coca-Cola denne våren30.4.2026 12:05:43 CEST | Pressemelding
Coca-Cola lanserer i april tre nye varianter av sine merkevarer. Sportsdrikken Powerade kommer i en sukkerfri sitronvariant i forbindelse med FIFA World Cup. Sprite lanserer Chill-plattformen, med smak av mint og en kjølende ingrediens som gir en frysende effekt – denne er også sukkerfri. Og Fanta kommer med Crimson-Cherry, med smak av eple og kirsebær, i et samarbeid med Xbox.
Husker du denne? 30 sekunder satte spor på 2000-tallet – nå kommer den tilbake28.4.2026 11:03:22 CEST | Pressemelding
På 2000-tallet nynnet «hele» Norge på «For de store, for de små, for de som står sammen, for de som skiller seg ut». Nå kommer den tilbake: Coca-Cola har vært i Norge i 100 år og feirer med å gi sin største landeplage nytt liv. Denne gangen er det en fremadstormende country-pop-artist bak mikrofonen.
Coca-Cola får ny Norges-sjef16.4.2026 09:54:42 CEST | Pressemelding
Philip van der Stegen blir ny sjef for Coca-Cola Norge. Han får ansvaret for å ta selskapets merkevarer videre i det norske markedet. Van der Stegen etterfølger Amruta Vaidya, som har gått videre til en tilsvarende rolle i Irland.
Nå får favoritten nytt utseende10.2.2026 08:04:49 CET | Pressemelding
Coca-Cola Zero Zero har blitt en favoritt for mange. Nå kommer den i et nytt og raffinert design. Samtidig lanseres nye minibokser med Coca-Cola og Coca-Cola Zero.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom