Mistet fingrene på TV-innspilling: Slik går det nå
9.11.2024 00:01:00 CET | Schibsted | Pressemelding
Erik Follestads konfliktfylte konkurranse-reality «Til fjells med Folle» er tilbake med ny sesong. Programmet som fikk en dramatisk vending under innspilling kommer 9. november på VGTV.

– Vi har gjort utskiftninger i deltaker-gjengen. Det er nå en overvekt av ekstremt suksessfulle, flinke jenter som elsker å konkurrere og vinne. Det er så mange OL- og VM-gull blant deltakerne at man kan bli sliten av det, ler Erik Follestad.
Hundvin vil ikke se uhellet
Allerede på innspillingens første dag oppsto en dramatisk hendelse da Mia Hundvin har en vennskapelig katt- og musjakt med Follestad, smeller igjen en dør, kjenner at hun mister følelsen i armen, og ser at deler av to av fingrene sine ligger på bakken.
Hundvin forteller nå at hun ikke har følelse i fingertuppene, men har trent dem opp til å kunne bøyes. Hun har også fått proteser på fingertuppene. Hun angrer på hele forløpet som førte til hendelsen og vil ikke se den igjen:
– Det var ikke verdt det å miste fingrene i Follestads program. Det er rart, for jeg er ikke traumatisert, men det er rart å miste lemmer på tur.
Selv ville hun ikke se scenen da deltakerne møttes i forbindelse med premieren.
– Jeg har ikke noe behov for å gjenoppleve det, sier hun.
Deltaker og tidligere sykepleier Ole Soo gjør det han kan for å få Hundvin til sykehus så fort som mulig. Hendelsen, inkludert reisen til sykehuset, er en del av programmet.
– Jeg trodde først at dette var kødd, men ble helt satt ut da jeg skjønte at det var ekte. Jeg prøvde å hjelpe, uten at jeg var særlig til hjelp, sier Follestad.
Nye deltakere og konkurranser
Siden forrige sesong er Espen «Shampoo» Knutsen og Iben Akerlie erstattet med komiker og tidligere hockeyspiller Espen Abrahamsen og ti ganger verdensmester og dobbel olympisk mester i skiskyting Tiril Eckhoff.
Abrahamsen ble kjent for mange gjennom «71 grader nord» med sterke fysiske prestasjoner. I dette programmet viser han en annen side av seg selv:
– Jeg prøver å fremstå mer folkelig her. Det blir ingen store idrettsprestasjoner. Uten å avsløre for mye: Hvis det hadde handlet om å komme langt i «Til fjells med Folle» hadde jeg ikke gjort det. Det hadde blitt første flyet hjem.
Tiril Eckhoff sier det var en krevende gjeng å komme inn i, da hun humoristisk mener at samtlige lider av «kverulant parase».
Programmet kan ses på VGTV 9. november.
For mer informasjon, vennligst kontakt Kristoffer Kumar i VGTV på e-post Kristoffer.Kumar@vg.no eller telefon 975 19 941.
Kontakter
Bjørn-Martin Bache NordbyHead of Communications
Schibsted Media - Norge
Bilder


Følg pressemeldinger fra Schibsted
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Schibsted på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Schibsted
Schibsted-avisene får nytt verktøy for å forklare redaksjonelle bildevalg21.1.2026 12:45:50 CET | Pressemelding
VG har som første Schibsted-avis tatt i bruk en ny funksjon som gir brukerne større innsikt i redaksjonelle valg knyttet til bildene redaksjonene publiserer. Funksjonen vil rulles ut gradvis til øvrige Schibsted-aviser.
VG lanserer ny sportsavis – det beste av VGs sport hver uke15.1.2026 13:54:24 CET | Pressemelding
VG starter 2026 med å lansere en ny ukentlig sportsavis som samler det beste av VGs sportsjournalistikk, kombinert med eksklusivt innhold.
Christina Højer Mørkve blir leder for samfunnskontakt for Schibsted i Norge14.1.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
I rollen som Public Policy Manager Norway blir Christina Højer Mørkve en sentral rådgiver i politiske og regulatoriske spørsmål som påvirker rammevilkårene for Schibsteds redaktørstyrte medier i Norge.
Mads Hansen skal grilles i Rikets Roast: – En glimrende mulighet13.1.2026 07:00:00 CET | Pressemelding
Endelig er det klart for det som kanskje blir den mest nådeløse roasten på VGTV så langt.
Henrik Fladseth ny programleder i podkast-suksess2.1.2026 07:00:00 CET | Pressemelding
Etter 300 episoder takker Mads Hansen for seg som programleder i podkasten «Topp 3». Nå er arvtakeren klar: Komiker Henrik Fladseth går inn som fast makker med Rasmus Wold.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom