Peab bygger omsorgsboliger for Drammen kommune
Peab Bygg har signert kontrakt med Drammen Eiendom KF om bygging av åtte omsorgsboliger med tilhørende fellesarealer. Kontrakten har en verdi på 38 millioner kroner ekskl. mva. og prosjektet forventes ferdigstilt høsten 2025.

Drammen kommune styrker kapasiteten for heldøgns omsorgstjenester til personer med nedsatt funksjonsevne. I den forbindelse har det blitt besluttet å etablere et bygg med åtte tilrettelagte boenheter i Korsveien 68.
I slutten av oktober ble kontrakten for oppføringen signert av representanter fra Peab Bygg og Drammen Eiendom KF.
– Peab har lang erfaring med bygging av omsorgsboliger. Nå ser vi frem til å komme i gang med dette prosjektet som krever god planlegging og gjennomtenkte løsninger for brukerne, sier Beate Krefting Cappelen, prosjektleder i Peab Bygg.
I tillegg til de åtte boenhetene vil bygget omfatte fellesarealer og administrasjonsdel for de ansatte. Bygget får et bruttoareal på 1020 kvadratmeter fordelt over to etasjer, og vil benytte energibrønner til varme og kjøling. Bygget oppføres også etter passivhusstandard, noe som gjør det energieffektivt og miljøvennlig.
Prosjektet gjennomføres som en totalentreprise, med byggestart i januar og ferdigstillelse i november 2025.
– Som lokal samfunnsbygger passer dette prosjektet inn i vår portefølje. Vi har hatt et godt samarbeid med Drammen Eiendom KF i tidligere prosjekter, og takker for tilliten de har vist oss. Nå gleder vi oss til å starte byggingen av omsorgsboligene i Korsveien, avslutter Håvard Dybendal, distriktssjef i Peab Bygg.
Nøkkelord
Kontakter
Stine GabrielsenKommunikasjonssjef - Peab Norge
Tel:+47 416 51 414stine.gabrielsen@peab.noHåvard DybendalDistriktssjefPeab Bygg
Tel:+47 400 50 020havard.dybendal@peab.noBilder


Om oss
Peab er Nordens samfunnsbygger med 14 000 medarbeidere og en omsetning på 59 milliarder svenske kroner. Med lokal tilstedeværelse og fokus på egne ressurser utvikler, anlegger og bygger vi hverdagen der livet leves. Hovedkontoret ligger i Förslöv i Skåne, Sverige. Aksjen er børsnotert ved Nasdaq Stockholm. I Norge har Peab ca. 1800 ansatte og en omsetning på ca. 7,5 milliarder kroner.

Følg pressemeldinger fra Peab
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Peab på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Peab
Peab og HRS bygger ny miljøstasjon i Narvik10.4.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Peab Bygg og Hålogaland Ressursselskap IKS har signert kontrakt for byggingen av en ny miljøstasjon i Djupvik, Narvik kommune. Oppdraget har en verdi på 47 millioner kroner eks. mva., med planlagt ferdigstillelse i januar 2026.
Peab signerte kontrakt med Artec Aqua3.4.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Peab K. Nordang har inngått kontrakt med Artec Aqua AS for utvidelse av smoltanlegget på Sævareid i Bjørnafjorden. Kontrakten har en verdi på cirka 116 millioner kroner eks. mva. med oppstart i mai.
Peab bygger 37 fritidsleiligheter i Trysil21.3.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Peab Bygg er valgt som totalentreprenør for byggingen av leilighetskomplekset Trysil Suiter. Kontrakten har en verdi på 194 millioner kroner eks. mva, og prosjektet forventes ferdigstilt i fjerde kvartal 2026.
Peab bygger 49 leiligheter for Ulsmo i Ulsteinvik28.2.2025 08:03:06 CET | Pressemelding
Peab K. Nordang har signert totalentreprisekontrakt med Ulsmo om bygging av det nye boligprosjektet Fagertun i Ulsteinvik. Kontrakten har en verdi på ca. 176 millioner kroner eks. mva., og ferdigstillelse er forventet våren 2027.
Peab bygger ny skole i Giske kommune26.2.2025 08:02:20 CET | Pressemelding
Peab K. Nordang har fått i oppdrag fra Giske kommune å bygge nye Vigra skule. Kontrakten er en totalentreprise med en verdi på ca. 159 millioner kroner eks. mva.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom