Når alt som kan gå galt går bra
Med låta «Alt rasar ned» har Spelloppmaker latt seg inspirere av Murphy’s Law – teorien om at alt som kan gå galt, vil gå galt. Men for bandet, bestående av Henrik Berg Enger på vokal og gitar, Sindre Kløften på tangenter, Oliver Bråten på bass, Mats Raknerud på gitar og Bjarne Ryen Berg på trommer, har det faktisk gått ganske bra.

Spelloppmaker er et norsk fem-manns country-rock band fra Solør i Innlandet, kjent for sitt røffe, men folkelige sound, og sine tekster på solungdialekt som skildrer hverdagslige historier alle kan kjenne seg igjen i.
Etter nesten ti år sammen, har Spelloppmaker blitt et solid og rutinert liveband som har turnert Norge rundt. Med debutalbumet «Vil du væra med» fra 2016, oppfølgeren «Lærdag klokka sju» fra 2017, og «Jævel» fra 2021, har de utviklet en særegen stil som kombinerer bygdemusikkens røffhet med pop-elementer, og et energisk sceneshow som skaper uforglemmelige opplevelser både på festivaler, samfunnshus og konsertscener over hele landet.
Låta «Alt rasar ned» har allerede blitt en publikumsfavoritt i livesettet deres og blir tilgjengelig på strømmetjenester fra 15. november.
2025 blir fullt av spelloppmakeri, med et nytt album og en rekke konserter rundt om i Norge.
Kontakter
Eline DarkiDrabant Music
Tel:+47 988 98 882eline.darki@sonymusic.comBilder
Om Sony Music
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Morgan Sulele har «99 problemer»16.4.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Morgan Sulele følger opp albumet «Når festen er over» med «99 problemer» - som tar for seg livets utfordringer og de små lyspunktene som gjør alt verdt det.
Tyr tar med Bianca på ny låt16.4.2025 08:21:00 CEST | Pressemelding
Tyr får med seg Bianca på et nytt nikk til 2000-tallet – «Bianca Er Back» ft Bianca er tredje singel for året, og siste låt ut før vi får TyrTape 2 i sin helhet. «Hun kjører den låten så hardt, at det var ikke noe tvil om at den måtte hete «Bianca Er Back»».
Oops!... Britney gjorde det for 25 år siden11.4.2025 16:18:02 CEST | Pressemelding
Legacy Recordings & RCA Records feirer 25-årsjubileet til Britney Spears’ ikoniske andrealbum med utgivelse av Oops!... I Did It Again (25th Anniversary) fredag 16. mai! Albumet vil bli sluppet digitalt og som en dobbel vinyl med 10 bonusspor inkludert 2 splitter nye remikser: "Stronger" (Adamusic Remix) og "Oops!...I Did It Remix" (Pessto Remix)
Erika Norwich slipper låt om å bli oversett, sviktet og glemt10.4.2025 15:09:15 CEST | Pressemelding
“Kor va du da æ sang min første selvskrevne låt? Huske du det?” På kav trønderdialekt skildrer Erika Norwich den aldri så vonde følelsen av å bli oversett, sviktet og glemt. “Huske du det?” er en sår og ærlig låt, og er ute overalt i dag torsdag 10. april.
Nora Jabri er tilbake med en ærlig og kraftfull låt om brudd og selvstyrke10.4.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
«Just a Guy» er en ærlig låt om å komme seg ut av et forhold og en situasjon som ikke er bra for deg. Den handler om det å sette seg fri fra et forhold preget av utroskap og løgner, og ble skrevet i et øyeblikk hvor Nora ikke lenger klarte å «finpusse» historien, men heller valgte å være helt ærlig.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom