Peab skal rehabilitere Knausen borettslag i Tromsø
Peab Bygg AS har inngått kontrakt om rehabilitering av Knausen borettslag, som består av 193 leiligheter fordelt på 12 blokker. Oppdraget har en verdi på 141 millioner kroner eks. mva., og forventes ferdigstilt i 2027.

Rehabiliteringen omfatter etterisolering og vindtetting av fasader, utskifting av vinduer/ balkong- og inngangsdører, oppgradering av inngangspartier, bygging av balkonger samt forbedring av ventilasjonsanlegg og isolering av parkeringskjeller.
– Rehabilitering er et viktig satsingsområde for oss i Peab, og vi har bred erfaring med denne typen prosjekter. Samtidig pågår rehabilitering av Rundvannet borettslag, noe som samlet sett vil gi et betydelig løft i bokvaliteten for området, sier Tone Wiik, prosjektsjef i Peab Bygg.
Arbeidet starter i november 2024 med planlagt ferdigstillelse i august 2027. Peab vil benytte egne håndverkere og lærlinger på tømmer- og betongarbeid i prosjektet, hvor det er stort fokus på bærekraft og ombruk. Dette innebærer muligheten for å gjenbruke materialer fra andre prosjekter, samt benytte overskuddsmaterialer fra byggeplasser i Tromsø.
– Styret, ved styreleder Johanne Christine Henriksen, har utfordret oss til å presentere et bærekraftig ombruksforslag, og vi har utviklet gode løsninger som vi nå skal drøfte videre med borettslaget. I Peab er vi opptatt av å fremme sirkularitet i byggebransjen for å redusere miljøpåvirkningen, sier Kjell Christoffersen, distriktssjef i Peab Bygg.
Han ser frem til et nært samarbeid med Bonord, som har byggeledelsen på vegne av borettslaget.
– Dette er et omfattende prosjekt, både med tanke på logistikk og tiltak for å redusere ulemper for beboerne i byggeperioden. Vi er takknemlige for tilliten og ser frem til å starte arbeidet med rehabiliteringen av borettslaget, avslutter Christoffersen.
Nøkkelord
Kontakter
Stine GabrielsenKommunikasjonssjef - Peab Norge
Tel:+47 416 51 414stine.gabrielsen@peab.noKjell ChristoffersenDistriktssjefPeab Bygg AS
Tel:+ 47 901 00 463kjell.christoffersen@bjorn.noBilder


Om oss
Peab er Nordens samfunnsbygger med 14 000 medarbeidere og en omsetning på 59 milliarder svenske kroner. Med lokal tilstedeværelse og fokus på egne ressurser utvikler, anlegger og bygger vi hverdagen der livet leves. Hovedkontoret ligger i Förslöv i Skåne, Sverige. Aksjen er børsnotert ved Nasdaq Stockholm. I Norge har Peab ca. 1800 ansatte og en omsetning på ca. 7,5 milliarder kroner.

Følg pressemeldinger fra Peab
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Peab på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Peab
Peab moderniserer Kvartsvegen Borettslag i Tromsø25.9.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Peab Bogstrand skal oppgradere fasader og vinduer i Kvartsvegen Borettslag i Tromsø. Prosjektet omfatter 111 boenheter og har en kontraktsverdi på 16,1 millioner kroner ekskl. mva.
Ny avdelingsleder for Peab Bygg, Vestfold og Telemark22.9.2025 08:58:35 CEST | Pressemelding
Torgeir Nilsen startet 22. september i jobben som ny avdelingsleder for Peab Bygg i Vestfold og Telemark.
Ny sjef for Kvalitet, HMS og Ytre Miljø i Peab Anlegg17.9.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Med bred erfaring fra bygg- og anleggsbransjen og et sterkt engasjement for utvikling og bærekraft, har Tanja Kvalsvik tiltrådt som ny leder for Kvalitet, HMS og Ytre Miljø i Peab Anlegg.
Peab bygger om verksted til danseskole i Narvik8.9.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Peab Bogstrand har fått i oppdrag å totalrenovere et tidligere kommunalt verkstedbygg i Narvik og bygge det om til moderne dansesaler med fellesarealer. Arbeidet startet i august og skal etter planen ferdigstilles innen utgangen av året.
Peab ansetter ny regiondirektør i nord28.8.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Peab har ansatt Christian Mæhre som ny regiondirektør for selskapets byggvirksomhet i Nord-Norge. Mæhre, som har vært assisterende regiondirektør siden februar 2025, begynte i sin nye rolle 1. august.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom