Tiger AS tilbakekaller Esso termokopper
1.11.2024 15:24:00 CET | NorgesGruppen | Pressemelding
Tiger AS kaller tilbake alle Esso termokopper (kaffeavtale-kopper) da det er avdekket en svakhet ved enkelte lokk.

Svakheten gjør at det er risiko for at lokket kan sprette av. Svakheten er oppdaget i gjengene på enkelte lokk, men fordi koppene oftest fylles med varm væske velger vi å kalle alle kopper tilbake.
Alle koppene er solgt på Esso-stasjoner. Kunder som har kjøpt koppen kan bytte den inn i en ny kopp på sin nærmeste Esso-stasjon.
Tiger AS beklager det inntrufne.
1.november 2024
Marius Kristiansen, daglig leder Tiger AS
Tlf: 97040578
Følg pressemeldinger fra NorgesGruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NorgesGruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NorgesGruppen
UNIL tilbakekaller Jacobs Utvalgte Bratwurst Rå 270 g.12.2.2026 15:55:51 CET | Pressemelding
På grunn av en feil på baksideetiketten er det ikke deklarert egg på Jacobs Utvalgte Bratwurst Rå 270g. Dette kan medføre helsefare for personer som er allergisk mot egg. Gjelder alle produkter med best før-dato t.o.m. 25.02.2026.
Sterk duo skal lede Vitusapotek videre2.2.2026 10:51:52 CET | Pressemelding
Rune Spikseth er ansatt som administrerende direktør og Terje Kvaal viseadministrerende direktør i NMD med kjedekonseptene Vitusapotek og Ditt Apotek. Dette skjer samtidig som NorgesGruppen overtar eierskapet i apotekselskapet.
NorgesGruppen støtter nye miljøprosjekter gjennom HANDLE22.1.2026 11:18:59 CET | Pressemelding
I høst gjennomførte NorgesGruppens bærekraftsfond HANDLE sin femte søknadsrunde. Nå er resultatet klart: fondet går inn med støtte til ni nye prosjekter i den norske verdikjeden for mat og drikke.
SPAR reddet 100 tonn frukt og grønt fra søpla21.1.2026 14:21:11 CET | Pressemelding
I fjor sommer lanserte supermarkedkjeden SPAR et nytt konsept hvor kunder fikk 100% Trumf-bonus på «ikke helt perfekte» grønnsaker og frukt i SPAR. Tilbudet er populært og har allerede reddet over 100 tonn frukt og grønt fra å bli kastet.
Konkurransetilsynet godkjenner NorgesGruppens oppkjøp av NMD med kjedekonseptene Vitusapotek og Ditt Apotek15.12.2025 17:08:35 CET | Pressemelding
Klarsignalet fra Konkurransetilsynet innebærer at en av de tre store apotekkjedene i Norge nå kommer på norske hender. NorgesGruppen kjøper NMD med kjedekonseptene Vitusapotek og Ditt Apotek fra amerikanske McKesson Corporation.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom