Ekstremværet Jakob: Sjekk vegvesen.no/trafikk for trafikkinformasjon
1.11.2024 07:58:33 CET | Statens vegvesen | Pressemelding
Statens vegvesen oppfordrar trafikantene om å nytta vegvesen.no/trafikk og appen Vegvesen Trafikk.

- Vi opplever stor pågang på telefon 175. Det er veldig mange vegar som er stengde, og det er mange mindre og større skadar på vegnettet. Vi har ikkje oversikt over alle skadar, men alt tilgjengeleg mannskap er ute og det blir gjort registeringar utover dagen. Geologar rykkjer ut med helikopter for å få gjort observasjonar oppe i terreng der det er aktuelt, og ved aktuelle stadar på veg.
Vi ber folk om å køyre forsiktig dersom de må ut på vegane, og sjekke trafikkinformasjon på nettsidene vegvesen.no/trafikk eller i appen Vegvesen trafikk, seier Svenn Finden, avdelingsdirektør i Statens vegvesen.
Ekstremværet #Jakob: Se hvilke veier som akkurat no er stengde, eller står i fare for å bli stengd (lista blir oppdatert automatisk).
Nøkkelord
Kontakter
Pressevakt Transport og samfunn
* Trafikksikkerhet og ulykkesstatistikk
* Trafikktall
* Fotobokser/fartskontroll
* Skilt
* Bompenger
* Trafikkstyring og beredskap
* Teknologi
* Klima og miljø
* Plansaker
* Nasjonale turistveger (Pressekontakt: 91104480)
* Norsk vegmuseum (Pressekontakt: 61285250)
Pressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Når våren kommer, øker risikoen i trafikken1.4.2026 06:30:00 CEST | Pressemelding
Seks mennesker mistet livet i trafikken i mars. Totalt har 23 personer omkommet i trafikkulykker i årets tre første måneder, sammenlignet med 13 i samme periode i fjor.
Husk å påregistrere kjøretøyet før du drar på tur i påska30.3.2026 08:42:19 CEST | Pressemelding
Påsken er høysesong for utfart. Før du legger ut på tur må du å sjekke at kjøretøyet er påregistrert!
E6 Raudhammartunnelen åpner for normal trafikk29.3.2026 17:02:45 CEST | Pressemelding
Opprydningsarbeidet vil fortsette på nattestid.
Raudhammartunnelen på E6 åpner for regulert trafikk28.3.2026 13:24:20 CET | Pressemelding
Veien åpner for regulert trafikk med ledebil i dag kl. 13:45.
Statens vegvesen jobber for fult for å kunne åpne tunnelen med regulert trafikk på E6 i Raudhammartunnelen i løpet av morgendagen27.3.2026 19:51:21 CET | Pressemelding
I tillegg settes det opp nytt fergesamband etter tunnelbrannen i Sørfold natt til fredag.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom