Universal Music Norge

Børse ute med en dårlig ide

31.10.2024 09:00:00 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

Del
Foto: Jon Petter Helgesen-Etnestad

Fredag 1. november slipper Børse ut en ny låt med Madeléne Stensrud, “En dårlig idé”.

Partygrassduoen Børse som du vanligvis ser på scena som Hagle sitt liveband, er tilbake med enda en catchy låt - som tilsynelatende er en god idé. De debuterte i fjor med låta «Naboen har operert kona si», og har siden da også sluppet en låt i samarbeid med Staysman. 

Nå er de tilbake med et nytt tilskudd til festcountryspillelista di: «En dårlig idé». Mikael og Matias har fått med seg artist og TikTok-fenomen Madeléne Stensrud, som også har vært med på å skrive låta. «Låta ble til da vi traff hverandre på nach etter Haglekonsert i Alvdal,» forteller hun. «Gutta dro fram banjoen og gitaren, og plutselig hadde vi et refreng som vi skjønte at vi måtte gå i studio med.»  

Låta handler om den personen du veit du burde holde deg unna, men havner utpå med gang på gang, bare fordi det er så altfor gøy. Du veit du ikke burde – men du gjør det likevel.  

Den er produsert og spilt inn i Mjøndalen med folka i Norwegian Sound og Andre Jensen fra Hagle, og det er mer countrypop enn rånebilbanger-vibber som preger musikken denne gangen.  

Så her har du en god idé: Hopp opp på lasteplanet og rull inn i hælja med Børse og Madeléne sin nye låt! 

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Foto: Jon Petter Helgesen-Etnestad
Last ned bilde
Foto: Jon Petter Helgesen-Etnestad
Last ned bilde

Lenker

Om oss

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Makosir ute med «Slem»20.3.2026 10:15:00 CET | Pressemelding

Fredag 20. mars serverer Makosir en leken oppfølger: «Slem»! 27. februar slapp Makosir årets første singel, «Jessica», som markerer starten på en ny æra og et nytt musikalsk kapittel. Låten skildrer desperasjonen i å forsøke å fylle et tomrom, og følelsen av å smile utad mens det stormer på innsiden. Den gikk raskt viralt på sosiale medier og peaket på #19 på Spotify. Om den ferske oppfølgeren «Slem» sier Makosir: «Låten er en total banger som handler om tension på klubben» Hør låten her! «Jessica» og «Slem» er to viktige brikker i en ny æra, og Makosir hinter mot et kommende prosjekt. Han beskriver prosessen som den mest utviklende perioden i karrieren så langt: «Jeg har lært så mye i denne prosessen, men aller mest om meg selv. Jeg har aldri følt meg så sikker på hvem jeg er som artist og hva jeg vil formidle. Dette føles som et ‘stars align’-prosjekt, og jeg tror oppriktig at det ikke kunne blitt noe bedre. Vi er ekstremt stolte av hva vi har fått til!» - Makosir Mer om Makosir: Mak

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye