Jon Øystein Dalsmo er ny divisjonsdirektør i Asplan Viak
31.10.2024 06:00:00 CET | Asplan Viak | Pressemelding
Dalsmo går inn i stillingen som divisjonsdirektør for Infrastruktur i selskapet fra 1. november.

Som direktør for Infrastruktur blir Dalsmo leder for et av landets største fagmiljøer innen samferdsel, vann og miljø, samt en av Asplan Viaks største divisjoner med om lag 370 ansatte.
-Jeg har lært Asplan Viak å kjenne som en verdibasert kunnskapsorganisasjon med tung fagkompetanse. Nå ser jeg frem til å bidra til videreutvikling av et allerede fremoverlent selskap, på skuldrene av det som er og har vært, sier Jon Øystein Dalsmo.
Dalsmo kommer fra stillingen som regionleder i selskapet. Sivilingeniøren har erfaring fra både offentlig og privat sektor.
Henter direktør fra egne rekker
Som divisjonsdirektør går Dalsmo inn i selskapets toppledergruppe fra 1. november i år.
- Det er jo selvfølgelig ekstra stas at vi etter en grundig prosess med mange svært kompetente søkere, har fått en kandidat fra egne rekker i denne stillingen. Nå ser jeg frem til å samarbeide videre med Jon Øystein og dra nytte av den brede erfaringen han bringer med seg, sier Asplan Viaks administrerende direktør, Per Christian Randgaard.
Økt samhandling og tydelig kundefokus står høyt på prioriteringslisten hos den nye direktøren.
- I møte med fremtidens utfordringer mener jeg tverrfaglig samarbeid og høy digitaliseringsgrad er en del av nøkkelen til å imøtekomme kundebehovet og samtidig høste gevinster for selskapet. Asplan Viak arbeider med et bredt spekter av samfunnsspørsmål og jeg er takknemlig for tilliten jeg har fått til å få være med å lede dette arbeidet, sier Jon Øystein Dalsmo, divisjonsdirektør for Infrastruktur i Asplan Viak.
Nøkkelord
Kontakter
Mette DitlevsenKommunikasjonsrådgiver
Tel:+47 400 71 594mette.ditlevsen@asplanviak.noBilder

Om Asplan Viak
Forretningsmodellen vår er basert på å ha kompetanse innen alle fasene av et prosjekt. Det betyr at vi kan bistå kundene våre hele veien fra overordnet planlegging, via tekniske og økonomiske mulighetsstudier, til prosjektene tar sin endelige form og blir realisert. Slik får kunden en samarbeidspartner som kan bidra med detaljkunnskap i den overordnede planleggingsfasen, og som utvikler detaljer basert på en helhetstanke.
Følg pressemeldinger fra Asplan Viak
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Asplan Viak på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Asplan Viak
Asplan Viak styrker seg innen mobilitet – kjøper Strategisk Ruteplan3.3.2026 08:25:58 CET | Pressemelding
Det anerkjente selskapet Strategisk Ruteplan AS blir nå en del av Asplan Viaks ledende analysemiljø innen mobilitet.
AFRY og Asplan Viak er i gang med arbeidet ny Tretten bru24.2.2026 12:39:08 CET | Pressemelding
AFRY og Asplan Viak tildelt kontrakten for planlegging av ny Tretten bru. Arbeidet med planprogram, reguleringsplan og byggeplan for den nye, permanente brua over Gudbrandsdalslågen og E6, er allerede i gang.
Asplan Viak styrker seg innen VVS – kjøper opp Rivco18.2.2026 10:50:28 CET | Pressemelding
Asplan Viak fortsetter sin satsing på å tilby helhetlige tekniske tjenester og kjøper opp Rivco AS, et anerkjent fagmiljø innen VVS.
Skal prosjektere infrastrukturen på Dokken i Bergen1.12.2025 08:00:16 CET | Pressemelding
Asplan Viak, sammen med partnerne Vill Energi og Structor Vann, skal prosjektere infrastrukturen og stå for tilhørende rådgivertjenester i det store byutviklingsprosjektet på Dokken.
Adaptive Renovasjon: Norskutviklet system samler hele renovasjonskjeden på én plattform19.11.2025 09:34:31 CET | Pressemelding
Adaptive Renovasjon er et norskutviklet, skybasert system utviklet av Avinet, et datterselskap av Asplan Viak. Løsningen samler hele renovasjonskjeden på én plattform og gir renovasjonsselskaper bedre oversikt og kontroll over driften.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom