Disse hyttene rives bort denne uka
1. november kan alle sikre seg en tur til de aller mest populære DNT-hyttene.
– Du må være rask på labben, er rådet fra Turistforeningen.

På fredag åpner Den Norske Turistforening (DNT) hyttebestilling for neste år på de aller fleste hyttene. Det er derfor en viktig dag for alle som er glad i hyttetur og DNT-hytter.
– Nå har du sjansen til å bestille neste års hytteturer og sikre deg godbitene før de blir fulle! De mest populære hyttene forsvinner raskt, så her er det viktig å være rask på labben, sier Dag Terje Klarp Solvang, generalsekretær i DNT.
Han peker på at norgesferie er skikkelig i vinden. DNT har lagt bak seg en sommer med mye interesse for alt det Norge har å by på av spennende turområder og reisemål. Og oppfordringen til dem som vil planlegge turer nå er klar:
– Sett på alarmen på kl. 10.00 og sitt klar for å bestille hytta du drømmer om! Våre delingshytter er populære både blant dem som ikke har egen hytte å dra til eller vil oppleve noe helt nytt, sier DNT-sjefen.
600 svært ulike hytter
Den Norske Turistforening (DNT) har rundt 600 delingshytter over hele landet. På de betjente hyttene ønsker trivelig vertskap velkommen med treretters middag og gode samtaler med andre fjellfolk rundt peisbålet. Selvbetjente hytter har et matlager du kan handle fra, mens på de ubetjente hyttene tar du med alt du trenger. Noen ubetjente hytter bestilles i sin helhet, mens du på de fleste betaler per seng.
De selv- og ubetjente hyttene låses som hovedregel opp med DNTs universalnøkkel, som er en av medlemsfordelene.
-
Full oversikt over ledige hytter finnes på DNTs bestillingssystem: hyttebestilling.dnt.no
-
Alt om årets “hytteslipp” og hytteinspirasjon her: www.dnt.no/aktuelt/hytteslipp
Nøkkelord
Kontakter
Andreas Blaauw-HvalKommunikasjonsansvarlig
Tel:93806942andreas.blaauw-hval@dnt.noDNTs pressetelefon
Åpen også kveld og helg (ikke sms)
Bilder





Følg pressemeldinger fra Den Norske Turistforening
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Den Norske Turistforening på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Den Norske Turistforening
Flere unge vil til fjells i sommer27.6.2025 09:15:00 CEST | Pressemelding
Denne helgen starter sommersesongen i fjellet. DNT-hyttene ser en økning i antall unge mennesker på tur.
Nå åpner sommerfjellet!24.6.2025 06:32:00 CEST | Pressemelding
Nå åpner de betjente turisthyttene for sommersesongen. Aldri før har flere bestilt hyttetur på forhånd, melder DNT.
Lanserer ny Historisk Vandrerute22.6.2025 07:30:00 CEST | Pressemelding
Sankthanshelgen åpnet DNT og Riksantikvaren den nye historiske vandreruten Allmenningsskogene på Hedmarken.
DNT-hytta på hjul skal reise Norge rundt20.6.2025 08:10:00 CEST | Pressemelding
DNT vil at enda flere skal oppleve hytteliv med DNT. Nå har DNT-hytta på hjul startet ferden rundt om i Norge.
Nils Øveraas valgt til styreleder i DNT14.6.2025 15:30:02 CEST | Pressemelding
Tidligere generalsekretær i DNT er valgt til ny styreleder på DNTs landsmøte i Stavanger.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom