Telenor legger ned kontoret i Kristiansand september neste år
10.10.2024 11:05:00 CEST | Telenor Norge | Pressemelding
(Fornebu, 10. oktober 2024) Telenor Norge skal fra september 2025 ikke lenger ha kontorlokaler i Kjøita i Kristiansand, men skal være representert i regionen fra lokalene i Grimstad samt med Telenorbutikker.

– Telenor er i endring og skal skape en bedre og mer digital kundereise. Gjennom økt digitalisering minskes behovet for manuelle oppgaver, blant annet i kundeservice. Dermed vil vi over tid ha behov for å gjøre endringer i organisasjonen, og dette får til neste år konsekvenser for i kontoret vårt i Kristiansand, som i stor grad består av kundeservice, sier Birgitte Engebretsen, administrerende direktør i Telenor Norge.
Telenor fornyer ikke leiekontrakten når den utløper 30. september neste år, men skal bruke kontorlokalene frem til da. Grunnen til at dette varsles om nå, er at oppsigelsesfristen for lokalene er ett år før. Selv om selskapet etter dette ikke lenger vil ha kontorlokaler i Kristiansand, skal selskapet fortsatt være representert i regionen.
– Sørlandet er en viktig region for Telenor, og vi kommer til å være til stede i regionen både fra lokalene våre i Grimstad, i våre Telenorbutikker og med ansatte som følger opp våre bedriftskunder, slik at vi kan være tett på næringsliv og folk også fremover, sier Engebretsen.
Telenor har 78 ansatte i Kristiansand, og 58 jobber i kundeservice. Nedleggelsen av kontoret kan medføre lokal overtallighet i kundeservice fra og med senest 1. september 2025. De kundeservice-medarbeiderne som ønsker det, vil få tilbud om å bytte arbeidssted. For faste ansatte som ikke ønsker å bytte arbeidssted vil Telenor tilby sluttavtale med omstillingsbistand.
– Vi ønsker at nedleggelsen av kontorlokalene skjer på en ryddig måte, og det viktigste er å sørge for god ivaretakelse av medarbeiderne som blir berørt, som er noe av grunnen til at vi gir beskjed ett år før. I Kristiansand har vi dyktige medarbeidere som leverer sterkt, og vi skjønner at dette er en krevende beskjed å få, sier Engebretsen.
Kontakter
Anders KrokanPressesjef
Tel:952 09 037anders.krokan@telenor.noBilder

Følg pressemeldinger fra Telenor Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Telenor Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Telenor Norge
– Kraftig økning i spredning av skadevare22.4.2026 06:30:00 CEST | Pressemelding
Telenor blokkerte 666 millioner utrygge nettsider og forsøk på digital kriminalitet i første kvartal 2026. Skadevare utgjør nå den klart største kategorien blokkeringer.
Styrker satsingen på brebånd16.4.2026 13:56:14 CEST | Pressemelding
Telenor Norge oppretter en ny divisjon for å styrke sin satsing på bredbånd og underholdning i privatmarkedet. Divisjonen vil bli ledet av Magnus Sæther Aasjord, som i dag leder selskapets arbeid med bredbånd.
Telenor åpner interesseregistering for nasjonal saneringsjobb av kobberkabler og stolper15.4.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Telenor er i gang med sitt saneringsprogram for å fjerne kobberinfrastruktur etter slukkingen av kobbernettet. Nå etablerer Telenor for første gang en egen portal der entreprenører og avfallsaktører i bygg- og anleggsbransjen kan melde sin interesse for å bidra i arbeidet.
Telenors nye T-We-produkter: Helt uten TV-poeng9.4.2026 08:01:25 CEST | Pressemelding
Telenors to nye TV-produkter gjør det enklere for kundene å forstå, velge og tilpasse underholdningen sin, uten poengsystemer eller uoversiktlige tillegg.
Mobilen kan redde liv også uten dekning27.3.2026 12:55:43 CET | Pressemelding
(Fornebu, 27. mars 2026) Selv om det flere steder er mindre snø enn normalt, reiser likevel mange til fjells i påsken. Selv om Telenors dekning er svært god landet over, er det klokt å følge fjellvettreglene for mobil før du legger ut på tur.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom