Ny musikk fra Ella Marie, Michael Kiwanuka, Nemo og Emelie Hollow samt album fra FINNEAS.

Ella Marie slipper sin nye singel "Mannat" 4. oktober!
Emelie Hollow slipper ny EP på norsk: 25 bare 5 år til
FINNEAS er i dag ute med sitt nye album For Cryin’ Out Loud!. Det egenproduserte soloalbumet er hans andre studioalbum i rekken og ble født ut av en serie med live-studioøkter, etter at FINNEAS ønsket å samle noen av sine nærmeste venner for å lage musikk sammen i ett rom. For Cryin' Out Loud! følger utgivelsen av søsteren Billie Eilish sitt tredje studioalbum Hit Me Hard and Soft, som ytterligere befestet ham som en av de mest kritikerroste, prisbelønte produsentene og låtskriverne i sin generasjon. 27. april 2025 kan han oppleves live på Rockefeller i Oslo.
“The Rest Of Me” er tredje låt ut fra Michael Kiwanukas etterlengtede kommende album Small Changes, som slippes 15. november. Albumet blir hans fjerde og følger opp Kiwanuka fra 2019. Om låten sier han; “We were trying to shoot for something that might have made it onto a Bill Withers album or a Sadé album”. Og Sadé er en viktig brikke i den nye låten. Låten er inspirert av ettermiddager som barn bak i tantens bil der albumet Diamond Life fra Sadé sjelden var ute av spilleren.
Den britiske duoen Good Neighbours slapp i dag sin selvtitulerte debutEP. EPen innholder fire utgitte låter samt den nye singelen “Weekend Boy”. Om låten sier de selv; “We wrote this song about the stages of figuring out whether or not you’re ready to dive in the deep end of a relationship. It’s about the struggle of wrestling with good feelings about someone after a while out of the game”. Bandmedlemmene Oli Fox og Scott Verrill begynte å lage musikk sammen som et resultat av at de var studio-naboer i Øst-London, men de er langt fra noen nybegynnere innen musikk. Oli er en dyktig låtskriver som i 2018 var med Sigrid på hennes britiske turné mens Scott er kjent under artistnavnet kwassa. De fikk sitt store gjennombrudd med låten “Home”, som har strømmet nærmere 300 millioner ganger.
Den svenske singer-songwriteren Ellen Krauss har gått fra stjerneskudd til et navn på alles lepper. I fjor snek hun seg inn i svenske hjerter gjennom sin deltakelse i “Så Mycket Bättre” – den svenske versjonen av “Hver gang vi møtes”. Etter stor suksess i TV-programmet, har hun toppet listene, vunnet en Grammis og blitt utnevt til Framtidens Artist på P3 i Sverige. Etter å ha turnert på utsolgte arenaer gjennom våren og sommeren, slipper Ellen endelig albumet Romeo, som også er navnet på hennes høstturné. 24. oktober spiller hun på John Dee i Oslo.
Med seier i Eurovision 2024 ble Nemo, med låten “The Code”, stjerne over natten. Nå slippes den nye låten “Eurostar”. Låten tar deg fra Paris til London på høyhastighetstoget med samme navn, og på en vill tur gjennom klubbene, barene og dansegulvene i London-natten. Nemo har over 100 millioner streams på “The Code” og takket være hans seier vil Eurovision 2025 avholdes i Basel i Sveits.
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyInternational Promotion Manager
katrine.nagy@umusic.comOm oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Von Disco forelsker seg i Norge og får med seg Tigergutt101 på Here We Go Again!14.11.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Stjerneskuddene i den svenske gruppen Von Disco er klare for å erobre Norge. 14. november slipper de den energiske og dansbare singelen “Here We Go Again”, et samarbeid med favorittene i Tigergutt101 – en ærlig låt som handler om å gi slipp og gå videre. “Låta handler om en eks som prøver å komme tilbake, men følelsene er borte. Det er en ærlig og direkte sang om å gå videre – selv når den andre ikke klarer å gi slipp,” forteller Von Disco. Med et fengende refreng, dynamisk samspill mellom svensk og norsk vokal og en produksjon som oser nordisk klubbenergi, leverer “Here We Go Again” en historie mange kan kjenne seg igjen i – med både vemod og eufori i samme pakke. Hør låten HER Samarbeidet med Tigergutt101 vokste ut av Von Discos fascinasjon for den norske musikkscenen: “Vi har helt siden starten hentet mye inspirasjon fra Norge – deres ville låter, energien og det gale publikummet. Å få æren av å lage vår første svensk-norske låt med Tigergutt føles utrolig stort. Gutta er morsomme,
Alessandra slipper EP-en Peperoncina - en feiring av dualitet, styrke og selvinnsikt14.11.2025 08:45:00 CET | Pressemelding
Etter en kongelig kinopremiere for «Queen Almighty» og massiv fansupport i høst, slipper Alessandra endelig sin EP: Peperoncina. En energibombe av en utgivelse – full av attitude, ærlighet og følelsesmessig dualitet: «Peperoncina er liten, men kraftfull – akkurat som følelsene jeg prøver å formidle. For meg handler det om å tørre å være både tøff og sårbar, sterk og følsom.» - Alessandra EP-en som slippes 14. november viser flere sider av Alessandra: «Jeg viser frem den modige siden av meg – hun som tar på seg det antrekket hun egentlig ikke tør, og bare rocker det. Men den myke delen er der også. Peperoncina handler om begge sider.» Hør Peperoncina HER Blant låtene finner vi den splitter nye singelen Not That Deep – en selvsikker og leken poplåt for alle som setter seg selv først: «Jeg er for opptatt av musikk, karriere og det jeg elsker å gjøre – så hvis du skal være en del av livet mitt, må du nesten tåle å bare være en liten hobby ved siden av alt det andre. Hvis Tate McRae og Megh
Dagny slipper tre akustiske låter 14. november13.11.2025 09:53:38 CET | Pressemelding
«JUPITER» står på egne ben som en personlig, og kanskje uventet, gave til fansen, uten direkte bånd til tidligere eller kommende utgivelser. Gjennom disse tre låtene viser Dagny en roligere og mer sårbar side som står i kontrast til hennes vanligvis energiske uttrykk, og gjør denne samlingen til det perfekte lydsporet for sesongen som ligger foran oss. De tre sangene er en del av soundtracket til sesong 3 av Netflix-serien Hjem til Jul, hvor Dagny selv spilte rollen som sykepleieren Lisa i andre sesong.
Maria Arredondo med "Finne Deg" fra juleeventyret "Reisen mot Nord"7.11.2025 10:56:55 CET | Pressemelding
Fredag 7. november slipper Maria Arredondo låten «Finne deg», som er med i kinofilmen «Reisen mot Nord», årets vakreste juleeventyr basert på H.C. Andersens «Snødronningen». Filmen, som har premiere samme dag, er allerede solgt til 60 land. "Finne deg" er skrevet av Bente Lohne, med musikk og produksjon av Rolf Løvland. Sangen slippes både som engelsk og norsk versjon, begge sunget av Maria Arredondo.
Victoria Nadine slipper balladen "Real To Me" 7. november7.11.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Den 7. november slipper Victoria Nadine singelen «Real to me», en følelsesladet singel om sårbarheten og risikoen som følger ved å skulle åpne seg opp til en man er glad i.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom