Norges største teknologikonferanse til Oslo
For 20 år på rad arrangeres Atea Community, Norges viktigste møteplass for teknologi. Det blir et solid dypdykk i blant annet digitale trender, kunstig intelligens (AI), digital skoleutvikling og IT-sikkerhet.

Du får treffe Norges fremste teknologieksperter og verdens ledende teknologiselskaper som Microsoft, IBM, Cisco, Samsung og mange flere.
Tid: 8. oktober, kl. 09:00 – 16:00
Sted: Clarion Hotel The Hub, Biskop Gunnerus gate 3
Program: Se hele programmet her. https://www.atea.no/arrangementer/2024/community-oslo/
Noen høydepunkter fra årets Atea Community:
- Silvija Seres gir deg konkrete strategier for å utnytte AI og data til å drive innovasjon og vekst. Seres er en fremtredende AI-ekspert, strategisk rådgiver, matematiker og teknologiinvestor.
- De viktigste digitale trendene: Petter Moe, teknologidirektør i Atea, dykker ned i teknologitrendene som preger samfunnet.
- Hvordan kan norsk industri øke sikkerheten? Blir med på et reelt hackerangrep med Ateas sikkerhetsekspert, Vegard Kjerstad.
- Hvordan er en arbeidshverdag med AI-assistenter? Lær sammen med vår ekspert, Christoffer Besler Hansen, hvordan disse teknologiene kan gi deg en arbeidshverdag du faktisk kan glede deg til.
- «Game over» for skolen slik vi kjenner den? Elisabeth Palmgren, tidligere rektor og leder for Atea skole, diskuterer utfordringer og muligheter med AI i skolen.
Foredragsholderne er tilgjengelig for intervju. Ta kontakt på e-post for påmelding.
Kontakter
Peter TryggestadKommunikasjonssjefAtea Norge
Tel:99236957peter.tryggestad@atea.noOm oss
Atea er et ledende IT-selskap i Norden og Baltikum med mer enn 8000 medarbeidere. I Norge er vi rundt 1750 medarbeidere fordelt på 23 kontorer fra Alta i Nord til Kristiansand i Sør. Sammen med våre kunder og teknologipartnere, bygger vi Norge med IT.
Følg pressemeldinger fra Atea
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Atea på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Atea
Atea inngår milliardavtale med helse-Norge11.11.2025 09:09:42 CET | Pressemelding
Avtalen gjelder leveranse og forvaltning av Microsofts programvare og skytjenester til hele helse-Norge. Den har en varighet på to år, med opsjon på ytterligere to år, og en estimert verdi på 2,5 milliarder kroner, hvis alle opsjoner utløses.
Petter M. Tømmeraas fra Aker kåret til «Årets digitaliseringsleder» 20256.11.2025 10:25:38 CET | Pressemelding
Petter M. Tømmeraas, Managing Director Data Center Services i Aker Nscale, er kåret til «Årets digitaliseringsleder» under Atea Community – Norges største IT-konferanse. Utmerkelsen hedrer ledere som har gjort en betydelig forskjell for digital transformasjon i Norge.
Velkommen til Stavangers viktigste møteplass for teknologi4.11.2025 08:00:00 CET | Presseinvitasjon
6. november inviterer Atea til en av Norges største teknologikonferanser, Atea Community, i Stavanger. Her skal vi kåre Årets digitaliseringsleder, få besøk av Anders Meland fra Oljefondet, møte IT-eksperter, lokalt næringsliv og verdensledende teknologiselskaper.
Velkommen til Bergens viktigste møteplass for teknologi27.10.2025 12:30:46 CET | Presseinvitasjon
30. oktober inviterer Atea til en av Norges største teknologikonferanser, Atea Community, i Bergen. Her får du møte Norges første astronaut Jannicke Mikkelsen, IT-eksperter, lokalt næringsliv og verdensledende teknologiselskaper.
Atea Norge fortsetter veksten i tredje kvartal23.10.2025 08:44:14 CEST | Pressemelding
Atea Norge fortsetter å levere sterke resultater, med nærmere 13% økning i omsetning og 8% økning i EBIT. Veksten er drevet av økt etterspørsel etter drift- og konsulenttjenester, samt økt salg av maskinvare.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom