Presseinvitasjon: ASKO feirer 10 år med Norges største solcelleanlegg på Vestby
30.9.2024 12:36:35 CEST | NorgesGruppen | Presseinvitasjon
Milepælen skal markeres og det inviteres til en feiring med omvisning på Norges største solcelleanlegg i Vestby, samt noen ord om ASKOs solcellereise 7. oktober 2024 kl. 10:00-11:00.

7. oktober 2014 ble solcelleanlegget på ASKOs tak i Vestby offisielt åpent, som også er Norges største. Gjennom 10 år har anlegget blitt utvidet, og troner fortsatt på toppen av pallen som Norges største solcelleanlegg.
ASKO har i dag omkring 120 000 kvadratmeter, nok til å dekke 17 fotballbaner, med solceller fordelt på byggene våre rundt om i landet. Størrelsen på anleggene vokser stadig og vi har passert 20 MWp med god margin. Anleggene produserer i dag ca. 17 GWh som tilsvarer ca. 20% av ASKOs totale energiforbruk. Noe som tilsvarer det årlige forbruket til 1400 eneboliger. Solcelleanlegget på Vestby produserer i dag 4,0 GWh.
ASKOs miljøambisjon er at vi skal bli netto selvforsynt med fornybar energi. Dette innebærer at ASKO må produsere ca. 75 GWh i «eget hus». Vind, sol og vann, samt energibrønner, er de viktigste tiltakene for å realisere ambisjonen. Dette arbeidet vil pågå fremover til vi når målet. I dag har ASKO en fornybarandel på ca. 90% fra vind og sol.
Vi ønsker å markere denne milepælen ved å invitere til en feiring med omvisning på Norges største solcelleanlegg i Vestby, samt noen ord om vår solcellereise 7. oktober 2024 kl. 10:00-11:00.
Ønsker du å komme? Gi oss beskjed innen 4. oktober ved å sende en e-post til lars.erik.olsen@asko.no.
Kontaktperson
Lars Erik Olsen
Daglig leder ASKO BYGG AS
lars.erik.olsen@asko.no
928 96 645
Følg pressemeldinger fra NorgesGruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NorgesGruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NorgesGruppen
UNIL tilbakekaller Jacobs Utvalgte Provence skinke 100 g.13.2.2026 16:53:26 CET | Pressemelding
Unil tilbakekaller Jacobs Utvalgte Provence skinke med siste forbruksdag 04.03.2026 av føre-var hensyn på grunn av mistanke om forekomst av Listeria monocytogenes.
UNIL tilbakekaller Jacobs Utvalgte Bratwurst Rå 270 g.12.2.2026 15:55:51 CET | Pressemelding
På grunn av en feil på baksideetiketten er det ikke deklarert egg på Jacobs Utvalgte Bratwurst Rå 270g. Dette kan medføre helsefare for personer som er allergisk mot egg. Gjelder alle produkter med best før-dato t.o.m. 25.02.2026.
Sterk duo skal lede Vitusapotek videre2.2.2026 10:51:52 CET | Pressemelding
Rune Spikseth er ansatt som administrerende direktør og Terje Kvaal viseadministrerende direktør i NMD med kjedekonseptene Vitusapotek og Ditt Apotek. Dette skjer samtidig som NorgesGruppen overtar eierskapet i apotekselskapet.
NorgesGruppen støtter nye miljøprosjekter gjennom HANDLE22.1.2026 11:18:59 CET | Pressemelding
I høst gjennomførte NorgesGruppens bærekraftsfond HANDLE sin femte søknadsrunde. Nå er resultatet klart: fondet går inn med støtte til ni nye prosjekter i den norske verdikjeden for mat og drikke.
SPAR reddet 100 tonn frukt og grønt fra søpla21.1.2026 14:21:11 CET | Pressemelding
I fjor sommer lanserte supermarkedkjeden SPAR et nytt konsept hvor kunder fikk 100% Trumf-bonus på «ikke helt perfekte» grønnsaker og frukt i SPAR. Tilbudet er populært og har allerede reddet over 100 tonn frukt og grønt fra å bli kastet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom