Universal Music Norge

Ny musikk fra Katy Perry, Gwen Stefani, lille Caesar, Nelly Furtado, og Secret Garden.

20.9.2024 10:00:00 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Del

 

Katy Perry  ute med 143!

 

Secret Garden er ute med SONGS IN THE CIRCLE OF TIME

 

lille Caesar tar for seg tabubelagte temaer i ny låt, uken før han gjør to utsolgte konserter på Parkteatret

 

Gwen Stefani slapp i dag sin nye singel “Somebody Else's” og avslørte også at nytt album er på vei. Det nye albumet er hennes femte, har fått tittelen Bouquet og slippes 15. november. Albumet ble spilt inn med fullt band i Smoakstack Studios med den prisbelønte produsenten Scott Hendricks. Mandag 30. september får låten sin livedebut når hun fremfører den hos Jimmy Kimmel Live.

 

Grammy-vinner og superstjerne Nelly Furtado er i dag ute det nye albumet 7. Som tittelen antyder er dette hennes syvende album i rekken og første siden The Ride fra 2017. Albumet inneholder 14 spor, blant annet singlene  “Love Bites” med Tove Lo og SG Lewis samt "Corazón" med det colombianske bandet Bomba Estéreo.

 

Med låter som “Good Luck, Babe!” og “Hot To Go” har Chappell Roan virkelig tatt verden med storm. For ett år siden slapp hun sitt debutalbum og for å feire det slippes nå The Rise And Fall Of A Midwest Princess: 1 Year Anniversary Edition. Den amerikanske sangeren og låtskriveren fikk sitt gjennombrudd i 2020 med låten "Pink Pony Club" og er kjent for sin kraftige og teatralske stemme. Hun beskriver selv sin stil som "mørk pop med balladeundertoner"!

Nøkkelord

Kontakter

Om oss

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Joakim Kleven debuterer som popartist med singelen «FREAK»6.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding

Joakim Kleven tar steget inn i musikken og debuterer i dag som artist med singelen «FREAK», en energisk, sexy og kompromissløs poplåt skapt for dansegulvet. Kleven er kjent som en av Norges største, mannlige influensere, samt som regissør, fotograf og TV-personlighet. Han har markert seg som en tydelig og viktig stemme i offentligheten, og har bygget en solid plattform og et stort publikum gjennom flere år. Nå kanaliserer han sin kreative drivkraft inn i popmusikken. «FREAK» er skrevet av Kleven selv og kombinerer drivende produksjon med selvsikker attitude og et refreng som setter seg umiddelbart. Låten er en leken og fryktløs feiring av frihet, begjær og det å eie sin egen identitet. “Dette markerer starten på noe helt nytt i karrieren min. Det er noe jeg alltid har drømt om, men kanskje aldri helt turt å håpe på. Nå kjennes det riktig å gå all in” sier Kleven. Som erfaren regissør står han også bak musikkvideoen til «FREAK». Resultatet er en visuelt sterk og heit produksjon med tyde

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye