Presseinvitasjon: Fiskeri- og havministeren til Maritim uke i Haugesund
Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss deltar på Maritim uke mandag 23. september og tirsdag 24. september. Maritim uke samler beslutningstakere, ansatte og interessenter fra hele den maritime næringen.
- Norge har lange maritime tradisjoner. Vi er en ledende sjøfartsnasjon, og det skal vi fortsette å være. Derfor er det så bra at vi kan samles til en Maritim uke i Haugesund for å få bedre innblikk i hva som skjer, og hva vi må gjøre for å tilpasse oss morgendagen. Jeg ser frem til et spennende program, sier fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss.
Uken inneholder tre populære konferanser: Haugesundskonferansen, Sjøsikkerhetskonferansen og Fritidsbåtkonferansen. Det vil i tillegg finne sted en rekke andre møter, seminarer og arrangementer i løpet av uken. Fiskeri- og havministeren deltar på Haugesundskonferansen tirsdag 24. september, som samler en bredde innen det maritime miljø.
Statsrådens program:
Mandag 23. september
17.00-19.00 Fiskeri- og havministeren åpner Maritim uke og deler ut Haugesundskonferansens ærespris
Tirsdag 24. september
10.05-10.20 Fiskeri- og havministeren holder innlegg om regjeringens maritime politikk
10.35-10.45 Fiskeri- og havministeren deltar i panelsamtale om maritim poltikk
10.45-11.05 Fiskeri- og havministeren deltar i panelsamtalen «Stiftelsen norsk maritim kompetanse: 20 år med kompetansehevings- og rekrutteringstiltak»
12.15-13.30 Fiskeri- og havministeren møter ledelsen i Sjøfartsdirektoratet
14.00-14.45 Fiskeri- og havministeren besøker Sildakongen
14.55-15.40 Fiskeri- og havministeren besøker Seagarden
15.50-16.35 Fiskeri -og havministeren besøker Alginor
Kontakt:
Presse som er interessert i å dekke deler eller hele besøket kan ta kontakt med kommunikasjonsrådgiver Sandra Godtlibsen, tlf. 482 46 740, e-post: sgo@nfd.dep.no.
Nøkkelord
Kontakter
Sandra GodtlibsenKommunikasjonsrådgiver
Tel:48246740sandra.godtlibsen@nfd.dep.noOm oss
Departementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.
Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Forvaltningsvirksomheten i Argentum selges10.9.2025 10:01:51 CEST | Pressemelding
Argentum Fondsinvesteringer, som er heleid av staten, har inngått avtale om å selge forvaltningsvirksomheten til EGD Holding for 225 millioner kroner. Salget er betinget av Stortingets tilslutning.
Presseinvitasjon: Næringsministeren til Brasil for å signere ny handelsavtale9.9.2025 12:48:26 CEST | Pressemelding
Avtalen innebærer at Norge får tollfri handel for nesten alle varer som eksporteres til Brasil og Argentina.
Utsetter krav til rapporteringsutstyr for flåten under 8 meter5.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Fiskeri- og havministeren har besluttet å utsette kravet om innføring av elektronisk fangstrapportering og VMS-utstyr for fiskefartøy under 8 meter. Samtidig forlenges perioden med myk håndheving for fartøy mellom 8 og 11 meter inntil videre.
Vil utlyse areal for havbruk til havs2.9.2025 07:30:00 CEST | Pressemelding
Regjeringen har besluttet at det vil lyses ut areal hvor havbruk til havs kan etableres. – En ny viktig milepæl, sier fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss.
Fortsatt adgang til USA for norsk sjømat1.9.2025 15:31:49 CEST | Pressemelding
Norsk sjømat kan eksporteres til USA som før når nye amerikanske regler mot bifangst av sjøpattedyr får virkning fra 2026.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom