deLillos feirer 40 år med storslåtte konserter og nytt dobbeltalbum!
40-årsjubilanter inviterer til Dragens hule i 2024 og Frøyas hage i 2025.
deLillos følger opp sjarmerende og hjertevarme «Sjenert» med litt kraftigere kost. «Dragens hule» er skrevet og sunget av Lars Fredrik Beckstrøm, og den har en nydelig hippie-tilnærming over seg, på måten den skildrer stemningen fra 70-tallet og hvordan Beckstrøm og mange andre ble introdusert for diverse rusmidler, hvordan de ble beskrevet og ikke minst hvor tilfeldig - og heldig - det var at han selv aldri prøvde heroin.
Begge er en forsmak, de to første av seks singler, fra deres 20. studioalbum som slippes 31. januar 2025. «Dragens hule» er produsert av Lars Lillo-Stenberg, mikset av Stewart Lerman og mastret av George Tanderø.

deLillos feirer 40 år med nytt dobbeltalbum, og inviterer til storstilt hagefest i skjult parkperle!
7. juni 2025 skal generasjoner med fans få servert både kake og tidløse klassikere når et av Norges mest ikoniske og innflytelsesrike rockeband feirer 40 år. deLillos inviterer til den skjulte parkperlen Frøyas have på Frogner- som skal forvandles til den største bursdagsfesten og konserten bandet noen gang har arrangert.
Når deLillos først inviterer så mange til bursdagsfeiring er det viktig å finne den perfekte arenaen. Svaret ble Frøyas have som ligger idyllisk til ved enden av Frognerkilen og med inngang fra Skarpsno. Parken er omringet av gater som vi som fans har gått fulle, men pene, i grålysning og lyttet til en lydløs by.
Vi har svevd over byen, og vært på vei hjem til en uoppredd seng. Vi elsker den lille byen Oslo, hvor alle gatene er forskjellige land og hvor Frøyas have skal bli deLillos-land. Kompromissløse i sitt uttrykk og tro mot sitt eget univers og egen planet skal deLillos forme en arena for allsang, kjærlighet og hagestemning.
Konserten vil bli bandets største konsert noensinne, og interessen var så stor at da billettsalget startet ble det umiddelbart utsolgt (7500 billetter), og det betyr ekstrakonsert 8. juni. De vil presentere en katalog som strekker seg over fire tiår og som er en del av vår historie. Og for fansen er det mange sanger, fordelt på hele 19 studioalbum og et kommende nummer 20, som vil inneholde 20 låter og blir deres tredje doble studioalbum. Albumet slippes 31. januar, og før det vil det slippes 6 singler. Den første, “Sjenert”, ble sluppet 23. august, den andre har altså tittelen “Dragens hule” og slippes 27. september.
Nøkkelord
Kontakter
Eline DarkiDrabant Music
Tel:+47 988 98 882eline.darki@sonymusic.comBilder
Om Sony Music
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Staysman og Halva Priset ryker på den igjen11.7.2025 08:15:00 CEST | Pressemelding
Med en uimotståelig blanding av god, gammeldags country og gjenkjennelige tekster om kjærlighetens runddans, er "Ryker på 'a igjen" den nyeste låta fra Staysman og Halva Priset.
Marion og dePresno gir ut ny singel "Hei, Siri" – en sårbar refleksjon over hverdagsliv og teknologi.3.7.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Et dødt potteplante-øyeblikk i et studio i Bergen ble startskuddet for «Hei, Siri» – den nye singelen fra Marion og dePresno. En litt håpløs romantisk idé ble raskt til en låt som, på lettbeint vis, stiller noen av de mest grunnleggende spørsmålene vi har: Hvordan skal man klare å ta vare på andre – eller på verden – når man ikke engang får til å vanne en plante?
Countrypop-prinsesse Madeléne er en rebell30.6.2025 08:08:00 CEST | Pressemelding
Uvdølingen Madeléne feirer frihet og uavhengighet med å slippe countrypop-singelen "Rebell" fredag 4. juli
Bargee slipper sommerkveldens soundtrack med Makosir20.6.2025 10:09:39 CEST | Pressemelding
Bargee er tilbake med sommerlåten «Best at du går nå» med sin gode kompis Makosir.
Spelloppmaker gir deg sommerens råeste festlåt – “Høll på hatten”19.6.2025 11:00:00 CEST | Pressemelding
Countryrockerne i Spelloppmaker er tilbake med et smell – bokstavelig talt. Med den nye singelen “Høll på hatten” leverer bandet en fartsfylt og fengende låt som er skreddersydd for varme netter, høy allsang og lange kvelder på puben.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom