Tigergutt101 får med seg svenske A36 på «Ring meg opp»
19.9.2024 10:19:28 CEST | Sony Music Norway | Pressemelding
Artistsekstetten og TikTok-fenomenet Tigergutt101 gikk rett til topps på hitlistene med deres to første låter, og har over sommeren vært fast inventar på Topp 50. Til sammen har deres første låt «Dans med meg» og oppfølgeren «Se på meg» over 15 millioner streams, der den siste også var inne på hitlistene i Sverige.
Nå slipper de «Ring meg opp», sin tredje låt for året – med den svenske «Samma gamla vanlige»-rapperen A36.

«Veldig spennende at det er vår første feature, og A36 sin første feature på en norsk låt!» - sier Tigergutt om samarbeidet.
Kollektivet, født i 04’ ble booket til årets VG-Lista allerede før deres første låt var ute – og endte opp med å åpne hele showet på Rådhusplassen med et smell. Gjennom sommeren har de i tillegg fått publikum til å synge og danse med på hjemmebane under Slottsfjellfestivalen, samt avsluttet åpningsshowet på Norway Cup.
På spørsmålet om hva låten handler om, er gutta nok en gang korte, men presise.
«Låten handler om å ikke alltid ha tid til å snakke og svare på meldinger. Sangen handler også litt om hva vi driver med om dagen!»- forteller Tigerguttene.
Kollektivet, født i 04’, har tatt TikTok og musikk-Norge med storm det siste året. 20-åringene Sverre Andreassen, Håkon Skogland Skeie, Fredrik Arveschoug, Vetle Jonstang Grødem, Peder Amundrød og Peter Paulsberg fra Nøtterøy i Tønsberg kommune har i skrivende drøye 300 000 følgere på TikTok, og har passert svimlende 14 millioner likes på plattformen.
«Ring meg opp» er produsert av Brage Andre Abrahamsen, og skrevet av Tigergutt, A36, William Gamborg og Patrick Makosir.
«Vi var i studio og konseptet «Ring meg opp» ble kastet ut i lufta og alle digga det. Etter konseptet var på plass falt resten av sangen naturlig sammen. Også la A36 verset sitt og vi digga det.» – legger gutta til.
«Ring meg opp» er ute fredag 20.september
Nøkkelord
Kontakter
Robert HibnerPR Manager, local rep
Tel:+47 473 91 856robert.hibner@sonymusic.comBilder
Lenker
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Kamelen, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Labrinth, Madcon, Mari Bella, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
2AM-DM feirer regelbrudd og lidenskap19.10.2026 08:19:00 CEST | Pressemelding
Noen ganger inspirerer kjærlighet og lidenskap oss til å gå mot all sunn fornuft. Rett og slett “Break the Rules”. 2AM-DM slipper den flamboyante rockelåta fredag 23. oktober.
Countrypop-kometen Madeléne albumdebuterer19.10.2026 07:57:00 CEST | Pressemelding
Med debutalbumet «Villblomst» gir odelsjenta Madeléne Stensrud fra Uvdal oss en bukett med hits og to knallsterke nye countrypop-låter.
Spelloppmaker slipper «Nei tel ja» – om personen som gjør utrygghet til trygghet14.10.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Fredag 16. oktober slipper Spelloppmaker den nye singelen «Nei tel ja» – en rolig og personlig låt om mennesket som får usikkerheten til å slippe taket, og som klarer å snu det negative til noe positivt
Puls er tilbake med «Beste du har hatt»12.10.2026 09:15:00 CEST | Pressemelding
Hva gjør du når du blir valgt bort av noen du fortsatt vil ha? Puls svarer med en blanding av kjærlighetssorg, bitterhet og akkurat passe mye selvtillit på sin nye singel «Beste du har hatt», som slippes 16. oktober.
Fra rødt til blått: girl in red er tilbake9.10.2026 11:19:47 CEST | Pressemelding
girl in red er tilbake med ny musikk og slipper i dag singelen «blue», via Columbia Records. Låten er hennes første utgivelse siden «Hemingway» og kommer sammen med en personlig musikkvideo spilt inn i Oslo.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

