Tobias Sten lengter ‘‘Heim te ståvo’’
12.9.2024 09:00:00 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding
Prøv å finn den faren du eingong var
Eg blir stor, nei ikkje tenk på da
20 år på tide å gro mitt sår
Ka skal til for at du forstår?

I juni ble det annonsert at Tobias Sten (20) fra Stord er vinneren av United Stage og Universal Musics initiativ «Norges neste countrystjerne». Han ga ut sin første offisielle utgivelse, «Lev, ikkje overlev» i juni i år som har fått svært varm mottakelse. Nå slipper Stord-gutten sin neste singel: ‘’Heim te ståvo’’.
Låta handler om å måtte vokse opp og innta rollen som mannen i huset i tidlig alder. Den såre teksten underbygges av Tobias Stens sterke formidlingsevne og følelsesladde vokal.
Tobias Sten forteller; “Heim te ståvo er den første låten eg har skreve på dialekt. I alle år har eg skrevet og sunget på engelsk, å skrive ein låt på norsk og på min egen dialekt var noko eg ikkje hadde gjort før. Når ein skal skrive på sitt eget morsmål, kan du ikkje gjømme deg fra sannheten. Vertfall med min dialekt som er Storamål, der er me ekstremt direkte og går ikkje "rundt grauten".
«Heim te ståvo er ein låt som kom av seg sjøl og som trengte å bli skrevet ned. Akkordane, melodien og ordene rant ut av meg å det føltes veldig rett, men sårt. Tårene kom i takt med ordene, fordi eg skjønte fort hvilket tema som kom på papiret. Eg viste låten til venner og med-musikere, og alle sa "dette er deg".
20 år gamle Tobias Sten fra Stord har pustet countrymusikk siden han var liten og startet sitt eget countryband allerede som 12-åring. Tobias lener seg mot singer-songwritersiden av countrymusikken og henter inspirasjon fra Zach Bryan, Jason Isbell og Watchhouse.
Med sin sterke låtskriverteft, formidlingsevne og ambisjoner, og med sitt vinnende vesen og genuine forankring i sjangeren, er vi sikre på at han er klar for å innta scener over hele landet! Tobias henter mye inspirasjon fra sitt virkelige liv, og flere av Tobias sine historier vil deles gjennom rørende og gitardrevne låter fremover.
Nøkkelord
Kontakter
Silje HopeEMI
Tel:48095200silje.hope@umusic.comBilder


Lenker
Om oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Dinho slipper «Kongen På Haugen» 27. mars25.3.2026 15:51:36 CET | Pressemelding
Dinho slipper singelen «Kongen På Haugen» fredag 27. mars. Låten følger opp «Gutta Gråter Ikke» og tar utgangspunkt i artistens egne erfaringer med å komme seg videre etter en tung periode.
Makosir ute med «Slem»20.3.2026 10:15:00 CET | Pressemelding
Fredag 20. mars serverer Makosir en leken oppfølger: «Slem»! 27. februar slapp Makosir årets første singel, «Jessica», som markerer starten på en ny æra og et nytt musikalsk kapittel. Låten skildrer desperasjonen i å forsøke å fylle et tomrom, og følelsen av å smile utad mens det stormer på innsiden. Den gikk raskt viralt på sosiale medier og peaket på #19 på Spotify. Om den ferske oppfølgeren «Slem» sier Makosir: «Låten er en total banger som handler om tension på klubben» Hør låten her! «Jessica» og «Slem» er to viktige brikker i en ny æra, og Makosir hinter mot et kommende prosjekt. Han beskriver prosessen som den mest utviklende perioden i karrieren så langt: «Jeg har lært så mye i denne prosessen, men aller mest om meg selv. Jeg har aldri følt meg så sikker på hvem jeg er som artist og hva jeg vil formidle. Dette føles som et ‘stars align’-prosjekt, og jeg tror oppriktig at det ikke kunne blitt noe bedre. Vi er ekstremt stolte av hva vi har fått til!» - Makosir Mer om Makosir: Mak
Dagny - Dancefloor Erotica20.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Med singelen «Dancefloor Erotica» går Dagny inn i en ny æra. En æra som er selvsikker, rå og fryktløs, og som markerer et tydelig skifte i retning.
Aiba slipper sitt debutalbum AIDA fredag 20. mars19.3.2026 12:30:00 CET | Pressemelding
Mye har skjedd siden sist Aiba slapp musikk. Han har blitt far til Aida, og fredag 20. mars slipper Aiba sitt debutalbum AIDA. «Jeg har blitt far. Det finnes ingenting større, og hennes fødsel inspirerte meg til å lage mitt debutalbum. Det er oppkalt etter henne og slippes på bursdagen hennes», forteller Aiba om prosjektet.
Etter rekordår og listetopper: Tobias Sten deler sårbar låt til Eli13.3.2026 08:50:00 CET | Pressemelding
Etter et rekordår deler Tobias Sten sin mest personlige låt til nå. I dag, 13. mars, slipper den 22 år gamle countrystjernen fra Stord årets andre singel, «Tilgi meg», skrevet i savn og frustrasjon midt i et liv på veien.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom