Aiba gjør ulykke til lykke i Stockholm
12.9.2024 13:00:00 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding
Aiba sparker i gang høsten med sin første singel i 2024. Endelig slipper Oslo-gutten låten hans TikTok-følgere har ventet på. Fredag 13.september gjør Aiba ulykke til lykke med «Vad Händer» produsert av svenske hiphop-produsent Amr Badr.

- Vi har alle gjort det. Ringt personen vi ikke skal, når klubben stenger, påpeker Aiba.
- Amr ba meg dra ut på byen for å hente inspirasjon etter å ha stirret i veggen flere timer studio, så jeg dro på byen den kvelden i toppform. Likevel ringte jeg den eneste personen jeg ville være med og be henne komme til Stockholm klokken tre på natta, forteller Aiba om hvordan «Vad Händer» ble til.
Aiba har tatt en lengre pause enn han pleier fra å slippe musikk. Noe av den tiden har han brukt i Stockholm, i studio med Amr Badr. Den svenske hiphop-produsenten har gjort stor suksess som den faste partneren til rapperen Yasin i studio. Nå har Amr sine melodiske talenter og Aiba sin unike stemme skapt magi i studio aka. «Vad Händer».
De siste årene har Aiba markert seg med sin unike stemme og fengende melodier. Aiba har sunget hele sitt liv og han begynte å lage beats i kjelleren til foreldrene hans. Siden Aiba slapp sin første låt i slutten av 2019 har han vært effektiv og han har sluppet flere singler i året. Aiba har også rukket å samarbeide med kjente navn som Maria Mena og Broiler, i tillegg til unge, lovende artister som Lille Cæsar og Jon Ranes.
2022 var et spennende og definerende år for Aiba. Han ga ut «Sympati» som den dag i dag har nesten 10 millioner avspillinger på Spotify. Samme måned som Oslo-gutten slapp «Sympati» lå den flere dager på andreplass på Spotify sin «Top 50 Norway»-liste.
Aiba tok med «Sympati» til VG-Lista sine 100 000 tilskuere noen måneder senere. Aiba sin musikk streamet over 13 millioner ganger på Spotify i 174 ulike land i 2022. Samme året ble Aiba nominert til P3 Gull for «Årets Gjennombrudd 2022».
Det er ingen tvil om at Aiba kommer til å fortsette å markere seg som med sin melodiske stemme og særegne utrykk i de kommende årene. Nå kan du høre det i «Vad Händer».
Nøkkelord
Kontakter
Manbir Singh PlahaEvent & Promotion Manager
Tel:+47 952 55 037manbir.plaha@umusic.comBilder


Om oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
VC BARRE OG ROC BOYZ SLIPPER SINGELEN «KLUBB»10.4.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
VC Barre er tilbake med den nye singelen «Klubb», et samarbeid med den norske raptrioen Roc Boyz. Sammen leverer de en energifylt låt der svensk hiphop møter norsk klubbfølelse, med blikket rettet mot den skandinaviske scenen.
Karen Moe vil ikke gå hæm9.4.2026 09:15:00 CEST | Pressemelding
Fredag 10. april slipper Karen Moe sin nye singel «Vil ikke gå hæm». Låten er hennes sjette utgivelse på UMG/EMI, og følger opp en rekke sterke slipp fra den 21 år gamle countryartisten fra Verdal.
Ramón går aldri hjem før soloppgang!9.4.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
Fredag 10. april slipper Ramón «VI SKAL ALDRI GÅ HJEM FØR SOLOPPGANG», den andre låten fra det kommende albumet RAMUELO, som kommer 5. mai. Med en nostalgisk, varm og dansbar energi peker singelen frem mot et nytt kapittel fra en av Norges største popstjerner.
Kaptein Rødskjegg og Sjørøverne tilbake hos Universal Music og United Stage8.4.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Etter 25 år med sjørøvershow, musikk og eventyr for barn over hele landet, er Kaptein Rødskjegg og Sjørøverne tilbake der det hele en gang startet. Det folkekjære universet er nå signert av Universal Music og United Stage, i et samarbeid som markerer både et nytt kapittel og en hjemkomst.
Dinho slipper «Kongen På Haugen» 27. mars25.3.2026 15:51:36 CET | Pressemelding
Dinho slipper singelen «Kongen På Haugen» fredag 27. mars. Låten følger opp «Gutta Gråter Ikke» og tar utgangspunkt i artistens egne erfaringer med å komme seg videre etter en tung periode.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom