Universal Music Norge

Aiba gjør ulykke til lykke i Stockholm

12.9.2024 13:00:00 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Del

Aiba sparker i gang høsten med sin første singel i 2024. Endelig slipper Oslo-gutten låten hans TikTok-følgere har ventet på. Fredag 13.september gjør Aiba ulykke til lykke med «Vad Händer» produsert av svenske hiphop-produsent Amr Badr.

- Vi har alle gjort det. Ringt personen vi ikke skal, når klubben stenger, påpeker Aiba.  
 

- Amr ba meg dra ut på byen for å hente inspirasjon etter å ha stirret i veggen flere timer studio, så jeg dro på byen den kvelden i toppform. Likevel ringte jeg den eneste personen jeg ville være med og be henne komme til Stockholm klokken tre på natta, forteller Aiba om hvordan «Vad Händer» ble til.  

Aiba har tatt en lengre pause enn han pleier fra å slippe musikk. Noe av den tiden har han brukt i Stockholm, i studio med Amr Badr. Den svenske hiphop-produsenten har gjort stor suksess som den faste partneren til rapperen Yasin i studio. Nå har Amr sine melodiske talenter og Aiba sin unike stemme skapt magi i studio aka. «Vad Händer».  

De siste årene har Aiba markert seg med sin unike stemme og fengende melodier. Aiba har sunget hele sitt liv og han begynte å lage beats i kjelleren til foreldrene hans. Siden Aiba slapp sin første låt i slutten av 2019 har han vært effektiv og han har sluppet flere singler i året. Aiba har også rukket å samarbeide med kjente navn som Maria Mena og Broiler, i tillegg til unge, lovende artister som Lille Cæsar og Jon Ranes.  

2022 var et spennende og definerende år for Aiba. Han ga ut «Sympati» som den dag i dag har nesten 10 millioner avspillinger på Spotify. Samme måned som Oslo-gutten slapp «Sympati» lå den flere dager på andreplass på Spotify sin «Top 50 Norway»-liste.  

Aiba tok med «Sympati» til VG-Lista sine 100 000 tilskuere noen måneder senere. Aiba sin musikk streamet over 13 millioner ganger på Spotify i 174 ulike land i 2022. Samme året ble Aiba nominert til P3 Gull for «Årets Gjennombrudd 2022».  

Det er ingen tvil om at Aiba kommer til å fortsette å markere seg som med sin melodiske stemme og særegne utrykk i de kommende årene. Nå kan du høre det i «Vad Händer».  

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Agri Soltan
Last ned bilde
Agri Soltan
Last ned bilde

Om oss

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Makosir slipper debutalbumet «Spill For Galleriet»28.5.2026 13:00:00 CEST | Pressemelding

I dag slipper Makosir sitt etterlengtede debutalbum Spill For Galleriet – et personlig, ærlig og kompromissløst prosjekt fra en av Norges mest markante unge artister og låtskrivere. I løpet av pinsehelgen har Makosir samtidig skapt stor oppmerksomhet etter å ha holdt det som kan omtales som Norges første bevegelige gatekonsert. Fredag kveld stod han og sitt faste band på toppen av en lastebil som kjørte gjennom Oslos gater til jubel, dans og allsang fra Osloborgere langs ruta. Videoer fra konserten har spredt seg raskt på sosiale medier gjennom helgen, og samlet har innholdet passert over én million visninger! Mandag kveld fulgte han opp med en gratiskonsert på Blå i Oslo sentrum, hvor rundt 1500 fans møtte opp. På albumet åpner Makosir døren inn til et nytt og personlig univers. Spill For Galleriet er et brev, skrevet av Makosir til en yngre variant av seg selv. Albumet beskrives som en oppvekstroman i albumform hvor Makosir setter ord på tanker, følelser og opplevelser som har formet

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye